Príprava na zrazy

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príprava na zrazy

Príspevok od užívateľa tomas » 13 Aug 2004, 18:33

Tento týždeň som venoval trochu prípravy na zrazy. Či už Lednice alebo Minisession. Mal som v pláne prehodiť nové zadné pneumatiky MP7, kôli tomu, že na jednej mi začal v prasklinách vydieť kord. Tie MP7-ky už boli na diskoch a stačilo ich len vyvážiť. Rozhodol som sa, že spravím hneď aj geometriu. Takže som po roku začal pátrať, kde mám tie kolesá s novými pneu odložené.
Chvíľu mi to trvalo, ale nakoniec som jedno objavil. Ešte nájsť to druhé a mám vyhraté. Lenže čo sa nestalo. Kolesa niet. Ach kriuda sa stala. Hoci som všetko prehľadal, nikde som ho nenašiel. Stratilo sa. Neviem ako je to možné, ale niet ho.
No čo už. Tak som sa teda objednal na geometriu. Bolo to na dnes a v Mikone na Herlianskej. Toto je údajne jeden z mála servisov, ktorý robí komplet geometriu na T613. Ak nie jediný v BA. Tvrdili mi, že Tatra 613 nieje problém.
Hoci je dnes piatok trinásteho, natešený som sa tam vydal. Lenže ďalšia rana pod pás. Ako som tam dorazil, zahlásili mi, že ten čo robí geometriu tu nieje, bo mu niekto zomrel. Ach. Po chvilke lámania vedúceho, povedali, že teda dobre, ale len zbiehavosť. Že ostatné robiť nebudú, nakoľko to je všetko zahrdzavené a ani taký kľúč na zadnú nápravu nemajú. Tak reku, že nech to spravia a nech mi vyvážia aj pneu.
Pneu boli vcelku v pohode, až na tu jednu MP7-ku. Ktorá pýtala neúrekom olova. Geometria bola samozrejme uplne na figu. Tak mi nastavil aspoň tú zbiehavosť, ale tie ostatné nastavenia neurobili.
Zistil som, že mám v zadu rozbiehavosť, vpredu mám odklony na ... aj záklony na ... Zaplatil som 1140Sk za neurobenie geometrie a vyváženie starých kolies.
Tak takto som ja dnes dopadol. Na ...

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 13 Aug 2004, 20:00

geometriu by som skusil u holuba na mierovej, majster je taky "old school", mozno by to vedel. Zigula nam spravil dost zodpovedne.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných