Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ladis » 10 Jan 2008, 20:50

Ergo_sum napísal:Pod toto sa kludne podpisem, len dodam ze talianske auta ked funguju tak su za jazdy fascinujuce zatial co francuzske nefunguje asi nikdy a tak je ich lepsie obdivovat staticky.
A pod tuto hovadinu se taky podepíšeš? Třeba mě se nikdy nestalo, že bych s T613 někam nedojel. A vím o lidech, kteří zadřeli za barákem. Fiat Multipla JTD s proběhem olejové náplně ~90.000km. Krám jeden italský! Z toho usuzuji, že T613 je skvělé vozidlo, protože funguje, zatímco Fiat je krám, který nefunguje.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 10 Jan 2008, 21:53

miloš bukáček napísal:
Roman Maďar napísal:
Miroslav Mitrík napísal:Myslim si ze je to jasne 8) Tatra vedie :P
vedie a bude vedieť
COGITO ERGO SUM
Myslenie necham na teba :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Jan 2008, 21:59

ale "sme" predsa všetci, nie? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 10 Jan 2008, 22:00

ladis: Asi si ma celkom nepochopil, ja mam talianske auta rad (sam som urcitu dobu vlastnil Alfu Romeo 6 r.v. 1985) a tiez si myslim ze maju horsiu povest ako si v skutocnosti zasluzia... V skutocnosti nemam rad Francuzske auta (aj ked Citroen DS a SM su krasne auta), len ich problem je ze nikdy skutocne nefunguju...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 10 Jan 2008, 22:04

ondrej napísal:ale "sme" predsa všetci, nie? :wink:
Samozřejmě. Jsme všichni, ale myšlení nechá jen na mě. (to to dopadne..... :lol: )

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Radinko » 10 Jan 2008, 22:05

Ergo_sum napísal:ladis: Asi si ma celkom nepochopil, ja mam talianske auta rad (sam som urcitu dobu vlastnil Alfu Romeo 6 r.v. 1985) a tiez si myslim ze maju horsiu povest ako si v skutocnosti zasluzia... V skutocnosti nemam rad Francuzske auta (aj ked Citroen DS a SM su krasne auta), len ich problem je ze nikdy skutocne nefunguju...
...a preto sa ich predali milióny.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 10 Jan 2008, 22:10

Otec měl Citroen XM, švagr Peugeot 406 a 407, bývalá manželka Peugeot 206, matka má Peugeot 106 ( 11 let). Nevzpomínám si na jakýkoliv problém,který by přesahoval rámec běžných oprav. Já sám jsem začínal autodopravu s Fiatem Ducato(1000 000 km) a Iveco turbo daily(600 000km).

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 10 Jan 2008, 22:13

Jóóóó a zapoměl jsem na sestru, ta má Renault Twingo a já mám na Mallorce záložní vůz- luxusní limuzínu Fiat Panda....

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 10 Jan 2008, 22:25

No tak ja som mal v rukach Renault Fuego, 25 a Citroen CX Gti Turbo a vsetko bola katastrofa, ano boli to vsetko ojazdene auta ale aj tak...

Ak je tu fanklub francuzskych aut tak si nebudeme rozumiet :twisted: :twisted: :twisted:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 10 Jan 2008, 22:27

Co si dělá zbytek mých nejdražších je mi jedno. Já jim kazím pověst Tatrami.

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Tatřík » 10 Jan 2008, 22:41

Tatra je prostě auto pro člověka, který ví, že chce právě ji. Aspoň tak to vidím já.
Mimochodem na ježdění do práce mám P405 1,6 benz. z 91. Najeto 325 tis. A krom 2-3 silentbloků přední nápravy se mění jen spotřební věci. Jezdí za 7,5 l a nikdy mě nikde nenechal. To musím zaklepat na dřevo, páč při jeho věku už by klidně mohl. :D

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Tatřík » 10 Jan 2008, 22:50

Jinak mám t613-3. Tudíž mnohými tady na portále zatracovanou tatru, ale nedám na ni dopustit. A dokonce moje přítelkyně, která jinak můj vztah k tomu autu považuje za úchylku uznala, že svezení v ní je prostě úžasné, nezaměnitelné a to auto má prostě charisma. Má svůj výraz. Designem se jí sice až tak nezamlouvá, páč je hranatá, ale jak říkám, taky ji to svezení učarovala. Jednou, když sem asi pozbyl na chvíli veškerou soudnost :wink: , tak sem jí nechal asi 5 km řídit. Byla nadšená...
Co dodat??

Výhody prostornosti zadních sedaček se budou testovat až po renovaci. :D

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Sedo » 11 Jan 2008, 09:58

My sme kupili v roku 2003 Renault Kangoo a mali sme s nim velke problemy. Teraz, ale uz dlho neboli ziadne (aby som to nezakrikol) a to ma uz skoro 100 000 km.
Aj som pridaval recenziu, na server http://www.autorecenze.cz:
Kangoo 1,4V (8 ventil), rok kupi - (nove) 2003. V zaruke sa pokazili, vymena: tyce riadenia, 4. vstrekovadlo do valca. Uz ako nove malo chybu, ze tachometer stale poskakoval - chyba bola, ze boli zapojene dve cidla naraz. Jedno bolo niekde pri ABS a druhe klasicky, ako maju Kangaa bez ABS. Hned ako bolo nove zacala svietit kontrolka motora - oranzova. Zistilo sa, ze odisla lamda sonda - ze je vadna. Tak ju vymenili. Nasledkom toho, neskor odisiel katalyzator - vymena v zaruke. Ani nie pri 60 000km odisli predne tlmice. Tolko nervov a cakani na viacdnove opravy, kym na vsetko prisli, dakujeme, uz nikdy viac. A najhorsie bolo, ze ste si kupili fungl nove auto, ktore sa stale kazilo! Cize sa zo zaciatku nedalo pouzivat :(

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 11 Jan 2008, 11:17

To ešte nemusí znamenať, že všetky autá danej značky sú nekvalitné, alebo poruchové, občas sa stáva, že sa na trh dostane zopár kusov vykazujúcich značnú poruchovosť, akoby zakliatych /odfláknutých výrobkov/. Môže to byť spôsobené prenesením výroby do zahraničných filiálok, kde sa na kvalitu nekladie patričný dôraz. Renult -Rumunsko, Mercedes- Polsko atd. V minulosti produkcia automobilov v jedn štátoch vykazovala značné rozdiely v spolahlivosti značiek a bola pomerne príznačnou vlastnosťou danej značky. Dnes vďaka rastúcej konkurenci a prakticky otvoreným hraniciam, nie sú rozdiely až také markantné. Avšak Tatra je z tohoto pohľadu celkom špecifický prípad. Absencia konkurencie v zone záujmov, ako aj ťažisko výroby na nákl. automobily, priamo predznamenali vlastnosti a kvalitu osobných áut, s ktorými sa dnes potýkame.Preto akákolvek zrovnávanie s ostatnou produkciou je velmi subjektívne. Zatial , čo u masových výrobcov áut možno hovoriť o viac , či menej vydarenom typovom rade, jeho spolahlivosti, či oblúbenosti, u Tatry je takéto zrovnávanie pomerne zbytočné. Nie je velmi čo zrovnávať. Sparavidla sa vždy súbežne vyrábal len jeden typ, naviac v počtoch pripomínajúcich kusovú výrobu. Toto všetko sú špecifiká nám všetkým dobre známe, preto je bezúčelné pokúšať sa porovnať neporovnatelné. Naša náklonnosť k značke je preto skôr vytvorená na mentálnej úrovni, spočívajúca v istej ťažko vysvetlitelnej oblube, či zvyku, než na racionálnych základoch, ako je to u majoritnej časti obyvatelstva, voči iným značkám.Z týchto dôvodov môže často dôjsť k neopodstatnenej a neprimeranej glorifikácii Kopřivnických výrobkov a o to nepríjemnejšie môže byť vytriezvenie z tejto euforie.
Napr. priaznivci Harley Davidson- Harleyáci, s oblubou hovria" Radšej vidieť sestru v bordeli, ako brata na japonskej motorke". Pritom je im jasné, že japonské, či iné motocykle sú dnes ovela výkonnejšie rýchlejšie atd., ako klasický HD, ale HD je HD.. Je to akýsi osobitý kult. Podobne to môže platiť aj o Tatre.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 11 Jan 2008, 12:58

Tatřík napísal:Jinak mám t613-3. Tudíž mnohými tady na portále zatracovanou tatru, ale nedám na ni dopustit. A dokonce moje přítelkyně, která jinak můj vztah k tomu autu považuje za úchylku uznala, že svezení v ní je prostě úžasné, nezaměnitelné a to auto má prostě charisma. Má svůj výraz. Designem se jí sice až tak nezamlouvá, páč je hranatá..............
Z toho si nic nedělej. Pro tu moji je hranatá i T700...............

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 11 Jan 2008, 13:05

Roman Maďar napísal:To ešte nemusí znamenať, že všetky autá danej značky sú nekvalitné, alebo poruchové, občas sa stáva, že sa na trh dostane zopár kusov vykazujúcich značnú poruchovosť, akoby zakliatych /odfláknutých výrobkov/. Môže to byť spôsobené prenesením výroby do zahraničných filiálok, kde sa na kvalitu nekladie patričný dôraz. Renult -Rumunsko, Mercedes- Polsko atd. .
A nemusí to být ani zde Romanem jmenované rozvojové postkomunistické státy. Vzpomeňme třeba Mercedes Vito, který se začal vyrábět ve Španělsku v roce 1995. Větší klump co se týč finální nedodělanosti a poruchovosti ve své třídě snad ani neexistoval.Španělé jsou dosud nejlínější národ v přístupu k práci, který jsem měl čest poznat.
Roman Maďar napísal:Napr. priaznivci Harley Davidson- Harleyáci, s oblubou hovria" Radšej vidieť sestru v bordeli, ako brata na japonskej motorke". Pritom je im jasné, že japonské, či iné motocykle sú dnes ovela výkonnejšie rýchlejšie atd., ako klasický HD, ale HD je HD.. Je to akýsi osobitý kult. Podobne to môže platiť aj o Tatre.
Ano, je to věc životního stylu.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Luboš » 11 Jan 2008, 13:11

miloš bukáček napísal:
Tatřík napísal:Jinak mám t613-3. Tudíž mnohými tady na portále zatracovanou tatru, ale nedám na ni dopustit. A dokonce moje přítelkyně, která jinak můj vztah k tomu autu považuje za úchylku uznala, že svezení v ní je prostě úžasné, nezaměnitelné a to auto má prostě charisma. Má svůj výraz. Designem se jí sice až tak nezamlouvá, páč je hranatá..............
Z toho si nic nedělej. Pro tu moji je hranatá i T700...............
...však ona taky je hranatá, ale kéž by se dneska dalo koupit nějaké nové hranaté auto...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 11 Jan 2008, 13:14

T 700-2 Ti přijde hranatá? To mě teda spíš přijde hranatý ten Mercedes W-140.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ladis » 11 Jan 2008, 13:45

Ergo_sum napísal:ladis: Asi si ma celkom nepochopil, ja mam talianske auta rad (sam som urcitu dobu vlastnil Alfu Romeo 6 r.v. 1985) a tiez si myslim ze maju horsiu povest ako si v skutocnosti zasluzia... V skutocnosti nemam rad Francuzske auta (aj ked Citroen DS a SM su krasne auta), len ich problem je ze nikdy skutocne nefunguju...
Pochopil jsem tě naprosto přesně a nabídnul podobně zcestnou úvahu, jako jsi provedl ty. Jasné? Francouzský fanklub tady není (tohle je tatraportal), ovšem tak nějak se mi příčí závěry podložené statisticky nevýznamným vzorkem vozového parku.
O SM jsem slyšel, že moc nefunguje. Kdopak asi vyráběl motory Maserati?

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ziza » 11 Jan 2008, 14:09

Když je mi Mary Loo malá, nebo napadne stopa sněhu, používám R. Espace Quadra. Niema problema. Osobně nejsem obdivovatel žádné značky, ale znám dost lidí, co na "frantíky" nedají dopustit. Tak jako neexistuje nepotopitelná loď, neexistuje ani auto bez poruchy! :wink:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných