Tak už je to tady..

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 01 Nov 2006, 03:03

Hmm- zaujimave... Ake podmienky musim splnit aby som sa mohol stat clenom? A co vlastne obnasa clenstvo v klube?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 01 Nov 2006, 10:53

Roman Maďar napísal:Luboš, to teda nebereme, na členstvo, v TAKS, nestačí , len zaplatiť nejaký poplatok/členstvo sa nedá kúpiť/.
A mohl bych vidět stanovy?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 01 Nov 2006, 10:55

A kde je v Králově Poli ta Erbenova ulice?

Na členství v Tatra klubu Brno stačí jen přihlásit se a zaplatit členský příspěvek. Možná to není dostatečné kádrování těch pravých tatrovkářů, ale nic lepšího zatím nemáme. Bohužel to dopadne tak, že většina členské základny je řekněme pasivní a všechno dělá asi tak pět lidí ve svém volném čase. To se pak nedají dělat zázraky, toho volného času každý nemá nazbyt. A já bych klidně i věřil, že plno z těch lidí vstupovalo do klubu s dobrými úmysly. Ale ono je pak všechno jinak.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 01 Nov 2006, 12:29

Erbenova ulica
Prílohy
Erbenova.jpg

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 01 Nov 2006, 13:43

No dobře, a kde je to Královo Pole? Tohle jsou Černá Pole. Tam bych to viděl tak na stříbrné Mi, ale ne na zelený M95.

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 01 Nov 2006, 14:09

jj taky tak stříbrný a doma vše minimálně 2x k tomu nakoupeno , páč to věci nebudou limited :D :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 01 Nov 2006, 18:09

Luboš, samozrejme, že mohol, ale neviem na čo ti budú, nemyslím, že mášzáujem stať sa členom TAKS-u :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 01 Nov 2006, 18:25

TAKS je Tatra Auto Club Slovensko alebo čo?

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 01 Nov 2006, 18:28

Erik, TAKS je združenie, ludí , ktorí chovajú sympatie ku značke, nad mieru, než je to obvyklé u majoritnej časti obyvatelstva, ,Nie je podmienkou vlastnenie vozidla značky, majú záujem o stretávanie sa s podobne postihnutými ludmi, navštevovanie, alebo spoluorganizovanie spoločenských podujatí , kde ustredným motívom je značka. Výmena skúseností , zážitkov a rád , popr. pomoci pri riešení techn. problémov , spojených s prevádzkou vozidiel značky.A v neposlednom rade ide aj o priatelstvá.Z technckého pohladu sa členom TAKS-u môže stať každý dospelý človek, ktorý o členstvo prejavý vážny záujem a potvrdí ho svojou účasťou na klubovom živote počas jedného roka, v tomto období je kandidát.Po uplynutí tohoto obdobia je po odsúhlasení nadpolovičnou väčšinou, uznášaniaschpnej časti členov klubu, prijatý za člena. Pri prijatí zaplatí jednorazový vstupný poplatok, dalej sa platí ročné členské.TAKS nemá záujem byť masovou organizáciou.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 01 Nov 2006, 18:30

Maxono, skoro správne, TAKS je Tatra Auto Klub Slovakia

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 01 Nov 2006, 19:48

Presne tak by som to aj ja definoval.Zaplatiť členské do klubu je až ten posledný krok. Najprv musí "budúci" člen ukázať, jeho záujem niečo pre klub urobiť a samozrejme aj pre ostatných členov klubu.To naozaj nie je len o zaplatení členského......

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 01 Nov 2006, 21:42

A má ten TAKS aj web stránku?

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 01 Nov 2006, 21:57

Zaujali mne poslední příspěvky a přes jistou nedůvěru k "nutnému organizování se" v dobách minulých, vím, že jednotlivec sám stěží dokáže/prosadí to co organizovaná skupina/sdružení...
Proto se ptám společně s Erikem: "A co vlastne obnasa clenstvo v klube" pro klub a pro jeho člena?
(TAKS, Tatra klub Brno či jiné?)

Ač nijak neorganizován, chovám "sympatie ku značke, nad mieru, než je to obvyklé u majoritnej časti obyvatelstva...", dokonce vlastním vozidlo značky, mám "záujem o stretávanie sa s podobne postihnutými ludmi, navštevovanie spoločenských podujatí" (pravda, spoluorganizovanie není až tak má parketa) snažím se dle svých schopností zapojovat do "výmeny skúseností , zážitkov a rád , popr. pomoci pri riešení techn. problémov , spojených s prevádzkou vozidiel značky.A v neposlednom rade ide aj o priatelstvá" (nejsou však prvotní podmínkou!?), tak jaký je zásadní rozdíl mezi mnou a řádným členem, kromě té absence pasívního placení členských příspěvků?

U TAKS jsem snad pochopil správně, že rozhodující podmínkou je "odsúhlasení nadpolovičnou väčšinou, uznášaniaschpnej časti členov klubu" pro prijetí za člena, protože asi jde o něčím výlučný klub, když "nemá záujem byť masovou organizáciou". O to více se ve mně probouzí zvědavost, v čem tedy spočívá klubový život členů TAKS. Pokud to není tajné...

M.B.

Príspevok od užívateľa M.B. » 01 Nov 2006, 21:59

Takže nejprve nový potencionální zájemce o členství splní 1000 hodin brigádnických prací na vraku tatry již bohem přijatého člena,či jinou prospěšnou činnost pro vysněný klub a pak s dovolením může zaplatit příspěvky(které určitě nečiní podstatnou část příjmu klubu) a pak je se slávou a všemi poctami biřmován a přijat za právoplatného člena světoznámého klubu TAKS?

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 01 Nov 2006, 22:17

No to s tými brigádnickymi hodinami je dobré.Ale ,teraz vážne.Nie. s tymi odprac. hodinami a pod to nemá nič spoločné! Jednoducho TAKS musí vidieť že nový člen MÁ záujem o spoločnú vec TAKS.TO znamená ,že musí aj bezplatne niečo poskytnúť ,alebo urobiť pre spoločnú vec celého síce nie veľkého ,ale ako sa mne osobne zdá ,že dobre fungujúceho klubu.Nám ide o dobrú a kvalitnú propagáciu či už klubu,a aj samozrejme aj značky TATRA.

M.B.

Príspevok od užívateľa M.B. » 01 Nov 2006, 22:50

A jak to klubu pomůže,když nový čekatel bude pomáhat pouze zpočátku a pak se na to z vysoka vysere,po tom svém slavném přijetí????Jak máte ošetřenou tuto variantu?? Luboš tady někoho žádal o zveřejnění stanov. Je to nějaká supertajná složka,že je sem dosud nikdo nedal? Nedělejte z TAKSu modlu,vážení!!!!!

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pelda » 01 Nov 2006, 23:00

Promiňte, že trochu odbočím. Eriku a Amb. taj. omlouvám se za mystifikaci. Ta zelená 613ka M95 bývá na ulici Tyršova né Erbenova. To jsem trochu prohodil významné osobnosti. Fota co jsem slíbil, přidám, jakmile se mi je podaří upravit a sem vložit. Nějak mi to nechce jít.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 01 Nov 2006, 23:20

Roman Maďar napísal:Luboš, samozrejme, že mohol, ale neviem na čo ti budú, nemyslím, že mášzáujem stať sa členom TAKS-u :lol:
Stejně bych se to těch stanov rád podíval, váš přístup k přijímání nových členů je na občanské sdružené tohoto zaměření v dnešní době poněkud nezvyklý. Bylo by možno zveřejnit i nějaké základní údaje o tom vašem seperklubu - členskou základnu, výše členského příspěvku, nějaký konktrétnější soupis činností, kterými se TAKS v současnosti zabývá (máte tam testační komisi?) atd.?

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pelda » 01 Nov 2006, 23:26

Promiňte, že ještě jednou odbočím. Zde alespoň jedno foto mého vozu pořízené pořadateli na letošní Lednici.
Prílohy
P1010003.JPG
Tatra i s posádkou

M.B.

Príspevok od užívateľa M.B. » 01 Nov 2006, 23:28

Luboš: ten způsob není nezvyklý,jen si Ty stanovy páni členové přizpůsobují k obrazu svému a z ostatních dělají kokůtky.Tvoje žádost pány asi pěkně překvapila,když se kní ani nevyjádřili....

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných