613 BS aneb ještě pár "medvědích"......

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 22 Jún 2006, 12:31

Hahaha, začínám uvažovat o nápisu na zadní sklo: ,,Stoletá tradice úniku oleje z agregátů" :) :) :)
Dlouho jsem se tak nepobavil.

Test bude jistě zajímavý, ale v roce 1994 bych si koupil na ježdění 603ku, v roce 1974 Tatraplána nebo osmičku ;-). A tudíž logicky od roku 2004 jezdím v trojce.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 22 Jún 2006, 12:41

radek napísal: Z výše uvedených důvodů tak nebude ve srovnání figurovat něco tak unrealistického jako "husí kůže vyvolaná bubláním motoru" či "stoletá tradice úniku oleje z agregátů", "aristokratický vzhled" či "náš zákazník=obtížný hmyz".
Ale kdybychom se přece jen i do toho pustili, tak zvuk XJ40 (znám teda jen 4litr) je mi oproti tomu rachotu tatrováckého 4litru daleko příjemnější. Husí kůže mi skutečně naskakuje, když přijedu s T domů třeba v jednu v noci a představím si, že jsem na místě těch, co u sousedů spí (spali) a musí poslouchat ten řev volnoběhu, než otevřu vrata a zajedu dovnitř.

Pokud jde o aristokratický vzhled, tak tomu je pro mne uhlazený anglický design XJ trochu blíž než valachy nahrubo přitesaný odlesk italského temperamentu.

Náš zákazník = obtížný hmyz ... ano, musel jsem si vyslechnout plno přemoudřelých řečí na udusaném štěrku vstoje před autorizovanou autoopravnou Tatra Doležel-Seidl a seděl jsem i v koženém křesílku s kávou na chromovaném stolku ve foyeru servisu Jaguar Moravia.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 22 Jún 2006, 14:07

Keeed sme pritom. Nema niekto v SR nejakeho cloveka, ktory sa vyzna v jaguaroch a vedel by na mojej Xj6 co-to spravit ?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 22 Jún 2006, 15:28

Ambiciózní tajemníček napísal:
Ondreji, to nezachráníš. Když budeš porovnávat XJ s T613, tak Ti sednou všechna Tebou stanovená kritéria........tak stejně XJ vyhraje.


AT - ja nič "zachraňovať" nechcem a nepotrebujem. Akurát som napísal svoj názor, kedy podľa mňa možno považovať porovnanie 2 áut za korektné.
Verím v Radkov technický úsudok, ako aj schopnosť abstrahovať od rozličných emócií, aj keď k porovnávaniu patria aj tie, či sa nám to páči, alebo nie, lebo emócie zohrávajú pri výbere automobilov skoro vždy podstatnú úlohu (a u Tatry, ako aj u Jaguára sú v obidvoch prípadoch veľmi silné)
Tu už však zachádzame do oblasti silného subjektivizmu, zatiaľ čo technické parametre a suché čísla "nepustia" a sú neoddiskutovateľné.

Príklad za mnohé: Ambiciózní tajemníček napísal:

Ale kdybychom se přece jen i do toho pustili, tak zvuk XJ40 (znám teda jen 4litr) je mi oproti tomu rachotu tatrováckého 4litru daleko příjemnější. Husí kůže mi skutečně naskakuje, když přijedu s T domů třeba v jednu v noci a představím si, že jsem na místě těch, co u sousedů spí (spali) a musí poslouchat ten řev volnoběhu, než otevřu vrata a zajedu dovnitř. Pokud jde o aristokratický vzhled, tak tomu je pro mne uhlazený anglický design XJ trochu blíž než valachy nahrubo přitesaný odlesk italského temperamentu.

A toto hodnotenie silne podfarbené emóciami je od "suchého" technika. Z takéhoto cítiť, že už predtým, než niečo napísal, si predsavzal, čo chce svojím príspevkom vyjadriť, čo vhodne hyperbolizovať na posilnenie účinku svojich slov, kde zase vhodne zapôsobiť na city čitateľa s úmyslom o dosiahnutie rovnakého efektu. Naozaj je to veľmi dobrý príklad "netechnického" emotívneho zrovnávania.
Čo potom chceme od ľudí bez technického vzdelania, čo od žien, u ktorých sú emócie často na prvom mieste?

Páči sa mi, ako chce zrovnávať Radek - to beriem - za dodržania horeuvedených podmienok to môže byť naozaj objektívne. A emócie nech si potom dosadí každý podľa svojej chute a temperamentu sám...

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 22 Jún 2006, 16:52

"stoletá tradice úniku oleje z agregátů" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
radku dotoho!!!! ...ja pracujem na dlhodobejšom teste, ktorý presahuje generácie . :wink: ... tiž bez unrealistického:lol: pohladu na svet.....

toto je jedna z častých, tu opakujúcich sa tém, a ono sa už k tomu nedá nič nové povedat... radšej sa ukájajme nad fotkami brtníkovej tatrofky...

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 23 Jún 2006, 08:51

Ještě by to chtělo si odpovědět na otázku, zda objektivní testy se suchými čísly někoho vůbec zajímají. Já myslím, že je to zbytečné, protože dnešní svět učí lidi rozhodovat se čistě podle emocí.

Stejně si nedovedu představit, jak by takový test v suchých číslech asi vypadal? Směrodatná odchylka tloušťky podkladové měděné vrstvy v mikrometrech? Počet samořezných šroubků s drážkou na plochý šroubovák? Plocha neošetřeného plechu v metrech čtverečních? Počet otvorů na vozidle, jejichž poloha středu se liší od polohy udané dokumentací o více než milimetr? Množství vody na podlaze vozu po srážkách 30mm?

papájejejec

Príspevok od užívateľa papájejejec » 23 Jún 2006, 09:34

Tajemníku, ty jsi se nějak prachatej! Takže už si léčíš svoje mírně podhodnocený ego v Jagovi? Už si na něj konečně sbalil nějakou babu, když v 613 Ti to nevyšlo? Hlavně si užívej to kafe z pochromovanýho stolu v servisu Jaguár, to Ti fakt závidim. S tím jagem jsi rozenej gentleman s aristokratickým původem.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 23 Jún 2006, 10:50

Ambiciózní tajemníček napísal:
Ještě by to chtělo si odpovědět na otázku, zda objektivní testy se suchými čísly někoho vůbec zajímají. Já myslím, že je to zbytečné, protože dnešní svět učí lidi rozhodovat se čistě podle emocí.....

Hm, mňa číselné údaje vždy zaujímali. Stačia mi spravidla na to, aby som si z nich odvodil, čo potrebujem, preto pre mňa zbytočné nie sú. Možno som podľa AT sám, kto sa na vec takto díva, aj keď ja si to nemyslím.
Emotívne postrehy môžu však byť tiež zaujímavé, treba ich ale brať už silne s rezervou.

A či dnešný svet niekoho učí, alebo neučí rozhodovať sa iba podľa emócií neviem posúdiť, možno nejaké slabé povahy podliehajú iba emóciám, ale tak to bolo asi vždy, a to nielen v "dnešmom svete".

Prikladám ešte jeden príklad, že aj okrem mňa niekoho zaujímali čísla a vedel si z nich aj niečo odvodiť - napr. prieskum hrúbky lakov u T613 modelového ričníka 1977, čo spadá zhruba do kategórie údajov spomínaných AT
Prílohy
Pril0058.jpg

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 23 Jún 2006, 10:56

Ty balíš baby na auto? Asi jo, když Tě to napadá. A to pak ta baba pak za něco stojí? Napiš zkušenosti. Nebo jsi na kluky? Myslím, že tu někde něco takovýho zaznělo... chtěl jsi Bukáčka, ne? Jestli je to tak, potom sorry, zapomeň na moji otázku, nechtěl jsem se Tě dotknout.

Kdepak já a prachy, kdepak já a Jag, kdepak já a aristokratický původ... prosímtě. Ale kafe mám spoustu, já to nepiju. Nějaký Ti pošlu, dej adresu. Chromovanej stolek by se taky našel.

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 23 Jún 2006, 11:04

Radku nikdy jsem nezpochybňoval tvou technickou fundovanost. Nevjeďel jsem že se chceš zabývat jen čísly, myslel jsem, že by jsi chtěl udělat test jako automobilová periodika - a tam bývají i emoce. S těma komoušema jsem to myslel asi takto: Peníze dělají peníze - s tím bys mohl souhlasit ne? Kdyby se t613 od začátku vyvážela na západ a prodávala se tam, bylo by i více peněz na její další vývojové verze, takže by mohla být konkurenceschopnější.. Je to taková ta coby kdyby teorie uznávám, že nemá cenu to řešit. Já jen jak jsem to myslel. Ale i tak si myslím, že t613 zejména mi long by žádný test se svým konkurentem nevyhrála.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 23 Jún 2006, 13:34

Aaaano, predbiehajte sa chlapci. Kto dokaze viac nakydat na kus plechu od Tatry v jednej vete. Super. A ked vam dojdu argumenty, tak sa urazajte navzajom, to je este lepsie. Juj vase maminy musia byt na vas hrde. Frajerky asi nie, sak kto by to s vami vydrzal ze...
Osoby a pribehy v tomto clanku su vymyslene, hocaka podobnost s autormi predchadzajucich prispevkov je rydzo nahodna.

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 23 Jún 2006, 14:48

toto znáte?
Prílohy
test 68 2.jpg
test 68 1.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 23 Jún 2006, 15:08

Môže to byť zaujímavý dokument, aj keď vozidiel priamo porovnateľných s T603 je tam poskromne. Môžu byť ale zvolené rozličné porovnávacie kritériá.
mňa by hlavne zaujímala tá posledná kapitola...

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 23 Jún 2006, 22:01

Ztrácíš úroveň Tajemníku! Takovouto reakci bych čekal od 12 letýho kluka a ne od odborníka na slovo vzatého. :shock:
Soudě podle tvého xichtu(nic ve zlém, pouze zhodnocení reality), jsem došel k názoru, že všechny ostatní možnosti jak si najít ženskou selhaly, tudíž jsi si musel pořídit pořádný fáááááro, a ne nějakej komoušskej vrak. Není-liž pravda? Po Bukáčkovi jsem chtěl pouze jeho speciáááááááála, ne jeho mužnou tvář. To je jasný, že prachy ani původ nemáš, pouze jsi si koupil starší limuzínu, aby jsi i Ty vyzkoušel jaké pocity mívají Vyvolení. Laciná nahrážka.
Adresu Ti rozhodně nedám, ještě bys mě obtěžoval. Ale na tom stolku se domluvíme, těch není nikdy dost.
Mgr. Papájec

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 23 Jún 2006, 22:03

Pokud vím, firma Jaguar nikdy v řadě XJ limuzínu nevyrobila. Jen sedany, kupé a kabriolety. To jen naokraj...

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 23 Jún 2006, 23:02

To je sice možný, ale tajemník se tak při řízení xj cítí, osobnost jeho formátu by nejezdila v nějakém trapném sedanu.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 26 Jún 2006, 12:53

Mgr.Petr Naszrával napísal:Ztrácíš úroveň Tajemníku! Takovouto reakci bych čekal od 12 letýho kluka a ne od odborníka na slovo vzatého. :shock:
Ztrácím úroveň? To znamená, žes mi nějakou úroveň přiznával?
Mgr.Petr Naszrával napísal:Soudě podle tvého xichtu(nic ve zlém, pouze zhodnocení reality), jsem došel k názoru, že všechny ostatní možnosti jak si najít ženskou selhaly, tudíž jsi si musel pořídit pořádný fáááááro, a ne nějakej komoušskej vrak. Není-liž pravda?
Já se nezlobím, taky nemám možnost, jak Tě posoudit jinak než podle xichtu a právě proto jsem se ptal, jak to děláš Ty. Jinak máš samozřejmě pravdu.
Mgr.Petr Naszrával napísal:Po Bukáčkovi jsem chtěl pouze jeho speciáááááááála, ne jeho mužnou tvář. To je jasný, že prachy ani původ nemáš, pouze jsi si koupil starší limuzínu, aby jsi i Ty vyzkoušel jaké pocity mívají Vyvolení. Laciná nahrážka.
Nejsi moc originální, když po mně papouškuješ "speciááál" s hodně "á". Čím dál slabší. Kde bereš, že jsem koupil starší limuzínu? Hraješ si na dobře informovaného, tak nám pověz, jak to doopravdy je. Ať víme, jestli vaříš z vody nebo jestli jsi vážně takový formát. No ale abys neřekl, že Ti to komplikuju, dám Ti radu. Pro začátek bys se mohl podívat, co na mne ví registr vozidel.
Mgr.Petr Naszrával napísal:Adresu Ti rozhodně nedám, ještě bys mě obtěžoval. Ale na tom stolku se domluvíme, těch není nikdy dost.
Mgr. Papájec
Ano, že se bojíš odhalit svou identitu jako správný přizdisráč, to už dobře víme. Tedy zase plýtváš slovy. Tak kde Ti mám nechat ten stolek?

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 26 Jún 2006, 19:17

Stevo ma recht. Serte na to at si kazdy jezdi cim chce a mysli si v tom ze je treba hrabe kinsky nebo ridic ministerstva tezkeho prumyslu nebo svaty peter. Ja osobne jsem fanda jaguaru, ale ty velkoobjemove vodou taktak chlazene motory me svou slozitosti spise desi. I kdyz zvuk maji pekny a chod velesametovy, to jo. Nicmene tady prisaham na vecne 30°C paraky v CR ze v nemecku velice casto zazivam navstevy majitelu Doublesixu, J40 a podobnych kteri velice s respektem absolvuji zkusebni jizdu kolem baraku jsouce tatrou uneseni a naopak je nezajima nejaky smesny dubovy ingot jakozto palubni deska a vsudypritomne anglicke napisy o hovne kteryma je jaguar zaplneny ze vsech stran, ale roomy interier tatry and extraordinary aircooled V8 engine, takze asi tak. Jinak jak je to s cenami servisu a ND, videl jsem na netu kdyz jsem onehda ocumoval jedno coupe jaguar ze se da koupit plno levnych noname dilu, otazkou je, jak je to ze servisem. Muze nekdo prispet?

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 26 Jún 2006, 19:45

Eda:
Stevo ma recht. Serte na to at si kazdy jezdi cim chce a mysli si v tom ze je treba hrabe kinsky nebo ridic ministerstva tezkeho prumyslu nebo svaty peter
Ja osobne s mojim uspokojivým duševným zdravím si osebe nenamýšlam nič ale uznajte...
Ja posledné knieža karpatské sa nemôžem voziť v bežných motorových vozidlách.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 26 Jún 2006, 20:45

Vidíš Edo to je právě ono, to desetiminutové nadšení z toho "roomy interieru" a "extraordinary enginu".
Je na místě si položit otázku, jaký důvod může mít výrobce automobilu založit na výlučně těchto dvou věcech na několik desítek let zbožné přání obchodního úspěchu. Je fajn že tu píšeš o exhibicích, které jistě pravidelně pořádáš pro své německé přátele, aby si sedli na zadek před tak kosmickou technologií :-D. Ale zkus se jich po tom objetí baráku zeptat, zda by si tu "roomy and extraordinary" věc jeli za téměř 1,5 mil korun novou koupit do Příbora (pardon, tedy napřed by museli přivézt zálohu a čekat min 3 měsíce až jim to parta chlapů zbouchá z nějakého skeletu, uloženého volně v kopřivách za závodní jídelnou), oni zvyklí na desetinové spáry mezi díly, oni zvyklí na ticho a řádné jízdní výkony, oni zvyklí na servis v každém větším městě, oni zvyklí na 100% fungující techniku, oni zvyklí na to že slovo "zákazník" něco znamená, atd... Myslím, že by se lehce pousmáli, naskákali zpět do svých Passatů, ostatních koncernů TDi či P911 a maximálně do druhého dne ráno si převalovali v hlavě myšlenku na tu celkem zajímavou hlučnou a nestabilní krabici. Léta pravidelného zodpovídání dotazů ve stylu "co to sakra je" zahraničním návštěvníkům vlasti české, kteří projeví zájem o pár informací jsou pro mě důkazem toho, že prvotní nadšení či zájem se objeví téměř vždy, ale jak dojde na trochu techničtější debatu a nedejbože prozrazení roku výroby......

Jinak nechápu dost dobře začátek Tvého příspěvku - ono je podle Tebe nutné z hlediska uživatele vzhledem k aktuálnímu typu a značce vozidla které právě užívá, aby se po otočení klíčku převtělil do požadované "osoby" kterou po něm okolí očekává? Aby byl NĚKDO? No lidi, kteří tohle praktikují velmi lituji, to jsou na tom se sebevědomím velmi špatně...mimochodem za co se převtěluješ Ty, když vyrazíš Elektronikem do Německa? :wink:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných