sraz v Plzni

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
DavidHodan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26 Jan 2006, 18:03
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

sraz v Plzni

Príspevok od užívateľa DavidHodan » 26 Jan 2006, 22:16

Vážení Tatrováci,

nápad sraz v Plzni Mne velice zaujal.

Ovšem nastává hlavní problém,a tím jsou finance.
Protože žiji sám s maminkou (TO čemu se už ani táta říkat nedá,nás opustilo kvůli milence),nemohl bych si dovolit Vám nějak přispět.
Vím totiž,že Tatra ráda "bumbá" občas i víc,než je zdrávo (každý jsme tak trochu Tatra :D )
Mohl bych však z akce pořídit materiál.
V Plzni jsou občas srazy veteránů,tuším,že v létě.

Rád bych také některým dospělým (zejména svému otci)dokázal,že jsem schopen zorganizovat takovouto akci.

Táta Mne totiž dokonce i vynadal,že jsem nedokázal tolik co on.

Myslíte,že řezník (táta,42) který pracuje v místním masokombinátě,může nadávat synovi (Já,16) že nedokázal nic ?

Jestli si myslí,že mezinárodní mírová a humanitární spolupráce je málo,tak s tím snad praštím.

Nerad se vychloubám,ale je mi líto,že Mou snahu neocení ani Můj vlastní otec.

Za to jí ocenil bývalý gen.taj.NATO Lord George Robertson,s kterým jsem ve stálem kontaktu.

Ale zpět k tématu.

Nerad bych srazem řešil "rodinné problémy",dělám to jen kvůli jedné věci : Lásce k autům.

Zkuste mi napsat,jaký program by jste si přáli.
Je důležité Vám naslouchat.


S pozdravem





David Hodan
Prílohy
pg15_01.jpg
Já,ministr obrany Kühnl,a Lord George Robertson.

Zrovna jsem přebíral cenu za rozvoj mezinárodní spolupráce a přínos humanity.
(127.07 KiB) 437 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 27 Jan 2006, 09:17

Davide,
ak by si sa do organizovania takehto stretnutia chcel pustit, bolo by asi treba si na zaciatku stanovit, aky hlavny ciel to ma splnit,
pokial by to malo byt prioritne zorganizovanie stretnutia tatrovakov s ich autami, OK - potom bude napr. treba
- vybrat vhodny termin,aby to nekolidovalo s inymi podobnymi akciami (zistit na internete)
- navrhnut casovy harmonogram (piatok prijazd, sobota program,odjazd..mozno aj nedela odjazd domov?)
- zistit nejake slusne ubytovanie s moznostou parkingu vsetkych aut
- na sobotu vymysliet najeky program - staci jazda s navstevou okolitych zaujimavosti a ak by bol aj ten pivovar.. no, mohlo by to byt super!
- cestou niekde obed (zas s moznostou parkovania, Tatrovky nie su male)
- no a vecer moznost nejakeho posedenia a spolocnej debaty - mozno pri dobrom pive
Asi netreba planovat nejaku vysokorozpoctovu organizaciu, svoje trovy by si mohol kazdy kludne hradit sam, treba len dat dokopy program a potom zistit zaujem. Na zaciatok nemaj velke oci, aj napr. 15 aut moze byt zaujimavych, no a mozno ich bude aj viac.

No a bolo by dobre, ak by si to nerobil sam, ale s niekym odtial od vas, jeden kontakt ti poslem na zaciatok na SS...

Luboš.T
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 23 Sep 2005, 21:34
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš.T » 27 Jan 2006, 13:53

David.
Zůcastnil,jsem se několika veteránských akcí s T-603,tak napíši několik osobních zkušeností.
Parkování:
Není příjemné dorazit na start akce po lesní cestě lemované z jedné strany vozy účastníku(veteráni)a z druhé doprovodnými vozy účastníku.Pak zjistíš,že na parkoviště zkrátka nevejdeš a pokračuješ dále do lesa.Vše do kopce po cestě široké na jedno auto.Samozřejmě,že se v polovině cesty potkáš s někým,kdo se rozhodl zkusit zaparkovat dole.
Tímto chci říct,že dostatečné parkování je velice důležité,především z důvodu poškození nejen svého,ale především cizího vozu a velikosti vozů(T-603,T-613).Dále se prostor pro parkování zahušťuje ostatními účastníky a především diváky!,kterých ve špičce dokáže být opravdu hodně.
Stravování:
Přestože si každý zaplatí jídlo sám,je třeba mít zajištěnou restauraci,kde tě v určitém počtu vůbec pustí a kde budou schpni navařit tolik jídla v rozumném čase.Dost často chtějí přesný a závazný! počet jídel a druh jídla a stím související zálohy na jídlo,nebo za rezervaci prostoru.Možnost zaparkovat,před restaurací je samozřejmostí.
Program:
Je třeba přizpůsobit všem zúčastněným vozidlům,třeba přijede někdo s T-11,T-57.Dle mého názoru,je pro začátek nejjednodušší pouze projet předem danou trasu,bez různých úkolů a podobně.Toto má ale jeden háček.Většina účastníků nebude z Plzně a tak hrozí na první světelné,ale i jiné křižovatce roztržení kolony a následná ztráta orientece a bloudění.
Dále je možné,že akci bude potřeba nahlásit a získat povolení minimálně od příslušného Městského úřadu,možná i dalších.

Další důležitý faktor úspěchu je počasí.Když bude pršet a bude chladno,tak celá dobře připravená akce skončí špatně,protože nikdo nepřijede.

Jak píše Ondra,není důležitý počet vozů,ale jak to celé dopadne.Když to bude pěkné,tak další rok přijede víc lidí.

Tímto tě nechci zradit od skvělého nápadu a od nadšení,něco uspořádat.Ber to spíš jako možnosti problémů,se kterými se můžeš setkat.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 27 Jan 2006, 14:19

David: V prvom rade - napad zorganizovania akcie v Plzni sa mi velmi pozdava a je podla mna vyborny - aj ta navsteva pivovaru co Ondro navrhoval :-)

Mato, Sedo, Carlos a ja sme minuly rok zorganizoval akciu "Tatra Cerveny kamen 2005" (http://ck.tatraportal.sk) takze Ti mozem referovat pomerne "cerstve" skusenosti s organizovanim takejto akcie.

Boli sme na to styria a pracovali sme na tom od decembra 2004, kazdy druhy tyzden sme sa stretavali, neskor dokonca kazdy tyzden...

Neni to take lahke ako sa mozno na prvy pohlad zda - prvorade je zvolit spravny termin - aby to nebolo v konflikte so ziadnou inou akciou - aj my sme ho niekolkokrat presuvali a hladali... dalej potrebujes urcit aj nejaku zaujimavu trasu, najlepsie ak by boli po ceste nejake zaujimavosti ako napr. ten pivovar, mozno nejaka pamiatka, kde by sa ludia mohli zastavit. K tomuto vsetkemu je potrebne spravit itinerar (nieco ako navigacny harok so sipkami) aby po trase trafili aj ti "neplzenski"...

Urcite je nutne urcit aj typ akcie - BEZPLATNU - typ Lednice, dostanes nejake propagacne materialy (napriklad od mesta), das ich ucastnikom, rozmnozis itinerar a vsetko si hradia ucastnici sami - alebo PLATENU - typ CK, kde ucastnici za zapisne 300 Sk dostali tricko, pivo, kofolu, gulas, vstupne na expoziciu v Kastieli, papierovu SPZ atd... Nehovoriac o riziku, ze by Ti nakoniec mohla cela akcia skoncit minuse - u mna osobne to bolo okolo 10000.

Toto cele je takisto potrebne spropagovat - aby ludia o tom vedeli a aby Ti tam dosli, ak sa nieco take kona nebolo by ani zle zorganizovat nejaku televiziu a clanky v novinach o akcii - o CK napriklad bolo nieco v TA3 a v Trnavsky novinach, Trnava dnes a dalsich.

Ak chces, rad Ti poskytnem podklady z nasej akcie Tatra CK 2005 v elektronickej podobe, ktore si musis len prerobit a prisposobit na Tvoju akciu. Odporucam vsak, aby si to organizoval s VIACERYMI ludmi, ak do toho pojdes sam, musis tomu venovat extremne vela casu...
Naposledy upravil/-a etienne v 27 Jan 2006, 14:25, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
DavidHodan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26 Jan 2006, 18:03
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DavidHodan » 27 Jan 2006, 14:21

mockrát Vám děkuji,budu se snažit vše zorganizovat.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 27 Jan 2006, 14:27

A este jedna vec, ak by si chcel aj web stranku o tej Tvojej akcii rad Ti poskytnem web priestor na tportali a mozem Ti dat aj web stranku co mame k CK a mozes si ju prerobit na stranku ku Tvojej akcii.

A ak sa akciu naozaj rozhodnes zorganizovat, kludne Ti ju pomozem tu na Tportali spropagovat - nejakym tym bannerom na hlavnej stranke. Ale na rozhodovanie vela casu nemas - akcia by mala byt ohlasena aspon 3-5 mesiacov pred jej uskutocnenim...

Aaaa tymto sa obraciam na organizatorov akcie "BOJNICE" co tak nejaky reklamny banner a PEKNA web stranka ku akcii ? Rad ju tu umiestnim :-)

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 27 Jan 2006, 14:51

Ono tú akciu by bolo dobré hlavne spropagovat na juhovýchode čiech a v prahe.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 27 Jan 2006, 14:53

etienne napísal: ... dalej potrebujes urcit aj nejaku zaujimavu trasu, najlepsie ak by boli po ceste nejake zaujimavosti ako napr. ten pivovar, mozno nejaka pamiatka, kde by sa ludia mohli zastavit. K tomuto vsetkemu je potrebne spravit itinerar (nieco ako navigacny harok so sipkami) aby po trase trafili aj ti "neplzenski"...

Urcite je nutne urcit aj typ akcie - BEZPLATNU - typ Lednice, dostanes nejake propagacne materialy (napriklad od mesta), das ich ucastnikom, rozmnozis itinerar a vsetko si hradia ucastnici sami - alebo PLATENU - typ CK, kde ucastnici za zapisne 300 Sk dostali tricko, pivo, kofolu, gulas, vstupne na expoziciu v Kastieli, papierovu SPZ atd... Nehovoriac o riziku, ze by Ti nakoniec mohla cela akcia skoncit minuse - u mna osobne to bolo okolo 10000.

Toto cele je takisto potrebne spropagovat - aby ludia o tom vedeli a aby Ti tam dosli, ak sa nieco take kona nebolo by ani zle zorganizovat nejaku televiziu a clanky v novinach o akcii - o CK napriklad bolo nieco v TA3 a v Trnavsky novinach, Trnava dnes a dalsich.
Pár poznámek, které by se snad mohly hodit opravdovým organizátorům opravdových akcí:

Mnohem důležitější než rozhodnout, jestli a kolik budou účastníci platit, je rozhodnout, pro koho bude akce určena. Myslet si, že pro všechny je podle mne blbost.

Základní dělení by nemuselo být podle velikosti účastnického poplatku, ale třeba na:
- sraz, kdy stačí někam přijet, zaparkovat a účastníci se baví tím, že si zvyšují sebevědomí pocitem, že laikové okolo je obdivují pro jejich úžasná auta a dále se baví procházením mezi zaparkovanými vozidly a předváděním svých vědomostí pomlouváním aut ostatních. Tady je třeba pochopitelně publicita, jinak nefunguje ta část s laickými čumily.
- soutěž, kdy je třeba projíždět nějakou trasu (na vlastní pěst dle itineráře) a plnit úkoly, potom se účastníci realizují skrze svoje dovednosti a ne skrze dokonalost svého auta a nedostatky aut cizích. Tady není třeba až tak publicitu, protože děj je roztříštěný na trase a v podstatě není moc co sledovat, čumilové spíš překážejí.
- výlet, kdy se pořád někam spěchá v koloně, aby se stihlo ještě vidět tohle a tamto.

Myslím si, že míchání těchto tří žánrů v jednom dni není příliš šťastné. Ale běžně se to děje, s úžasem zjišťuji, že drtivá vetšina lidí nerozlišuje mezi těmito žánry a všechno je pro ně prostě "sraz". Slabším povahám zabrání to, že jsem záměrně zdůraznil nešvary "srazů" v akceptaci mých názorů, ale osobnosti by tam poučení najít mohly.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 27 Jan 2006, 15:03

AT: V tejto diskusii sa naozaj nechcem dotahovat ale to, co si napisal uz je obsahom mojeho prispevku len to nieje natolko zvyraznene... Aaa.. neni to take skepticke.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 27 Jan 2006, 16:35

etienne napísal:AT: V tejto diskusii sa naozaj nechcem dotahovat ale to, co si napisal uz je obsahom mojeho prispevku len to nieje natolko zvyraznene... Aaa.. neni to take skepticke.
Když se nechceš dohadovat, tak nemáš reagovat. V Tvém příspěvku je to právě všechno smíchané dohromady pro pořádání akce stylem "od všeho trochu a nic pořádně". Stále vidím přínos svého příspěvku v tom, že jsem jasně vymezil typy akcí a poukázal na jejich odlišnosti.

Samozřejmě pokud chce něco k mému rozdělení doplnit nebo něco popřít, nechť to udělá. Není to dokonalé.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 27 Jan 2006, 17:06

AT: Tak si to zhrnme:

CERVENY KAMEN - zmiesana akcia - auta sa aj parkovali, bola tam aj sutaz a bol to viacmenej pre ludi aj vylet.

BOJNICE - zmiesana akcia - najprv to je vylet k hotelu, potom sutaz a nakoniec zaparkovanie aut

LEDNICE - zmiesana akcia - najprv zaparkovanie, potom vylet na zamok.

No vyzera to tak, ze my co chceme ist na akcie podla Tvojeho rozdelenia to mame velmi tazke, nemame sa ako rozhodnut, poradis ? :)

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 27 Jan 2006, 17:45

No ano, jen jsi potvrdil to, co jsem napsal, že většina lidí ani nedokáže rozlišit. A tak se pořádají takovéto akce. Ale uznej, že přínos to, co jsem napsal, mělo. Teď už dokážeš poznat smíšené akce. Dřív to nejspíš pro Tebe byly "akce" nebo "srazy".

Soutěž je třeba Veteran tour Macocha. A tu bych zdejším přispěvatelům nedoporučovat, protože to není mix-akce podle zde jmenovaných (pro vás) pilířů sezóny.

Užívateľov profilový obrázok
DavidHodan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26 Jan 2006, 18:03
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DavidHodan » 27 Jan 2006, 17:54

A co třeba cestou do Plzně udělat prohlídku na zdejším barokním zámku Kozel ?

to etienne:můžete mi prosím ty podklady poslat na mail ?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných