Zelená známka

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 17 Jan 2006, 13:40

No to se ale na ten stát musíš Miloši obrátit a zeptat se, proč je v legislativě ohledně udělování koncesí/oprávnění k měření emisí tolik "volných" možností, neboli proč není legislativně dáno, že kdo požádá o oprávnění, musí v případě jeho udělení splnit všechna kritéria jako celek a pak tedy disponovat takovým vybavením, že změří cokoli. Dokud se to bude na úřadech zaškrtávat jako Sportka podle toho, na jaké přístrojové vybavení dotyčný podnikající má peníze, bude stav takový jaký je.......

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 17 Jan 2006, 14:29

Na tohle jsme však velmi malí páni...
Dá se nějakým legálním způsobem nechat odepsat katalyzátor z TP?

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 18 Jan 2006, 01:53

Tak třeba tady (jak se s pobavením všech dozvídám od Radka) na tajemné, dálné severní moravě v okolí Ostravy - Opavy - Rožnova - Nového Jičína jsem nikdy problém s měřením emisí neměl. Každá stanice mi tatru jak s neřízenými (kde jsou ty časy) nebo řízenými katy vzala. A to jezdím na STK a Me opravdu dle momentální polohy. Vždy se setkám s průpovídkou jak je to o 300% pod normou a čau. No nicméně v nějaké obci za Dejvicemi jsem byl svědkem měření famózního motoru E1/I který jak jel na volnoběh připomínal modrým dýmem start velké ceny města Wartburgu. Tento "modrý" motor prošel bez jakékoliv závady 10 x pod limitem a pokračovali jsme s nemíně slavným zbytkem auta na STK kde nás obvzlaště špatně naladěný a vyhladovělý zaměstnanec stk suspendoaval za "korozi budky" a absenci základní výbavy jakož za netěsnost spoje motor-převodovka. Vzhledem k tomu že jsme tvrdili, že nás ještě dnes čeká cesta do portugalska a to jaksi bez STK nelze, nám ji vcelku s úsměvem vydal. Legálně, levně, tzv. švejkoidně. Ale třeba se americký brouk dostal i na poklidné a 105kama vyuzené severomoravské ME a budu se za rok a půl mooooc divit.
p.s. nemáme v Mi bosch alternátory? To by možná jako výraz oddanosti značce odmotané nitě mohlo stačit :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných