Tatra sousedovýma očima

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 19 Jan 2005, 16:46

To jsou všechno relativní pocity. Kdysi po projížďce Wartburgem v okolí Mikulova mi taky jeden kolega z práce nechtěl věřit, že ten motor je bez úprav. Tehdy pilotoval udržovanou Š120 :lol: .

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 19 Jan 2005, 23:40

Sedo - dobrý karburátorový motor ťahá ako drak. Ja beriem v kopcoch Mi-Long. Potvrdené na vlastnej koži :)

Inak s tým zrýchlením aké ste nevideli:

Raz som ťahal na T613-ke Fiat Ducato. Kolega sedel v Ducate a povedal že keď som sa pohol z križovatky, tak takú akceleráciu to Ducato nikdy nemalo :-D :-D

Otakar

T613

Príspevok od užívateľa Otakar » 20 Jan 2005, 01:50

Toto je tiež 613 ,,motor,, :)
Prílohy
T613trjk.jpg
Trojkolka T613
(155.08 KiB) 568 stiahnutí
T603trjk.jpg
Trojkolka T603
(191.4 KiB) 582 stiahnutí

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 20 Jan 2005, 08:05

Ja Tatru nechapem az tak glorifikovanoidne... Je to auto ktore sa vymika inym - ano, je to auto ktore nema vela ludi - ano , ale ako povedal Michal je to uz bohuzial aj stare auto a tak ti, co to myslia vazne by si tatru mali odlozit ako veterana uz pomalicky, nie ako vozidlo na kazdodenne behanie... Aj ked este chvilku to vydrzia aj diely - kym su.

Co sa tyka akceleracie, na rychlu jazdu mam Imprezu GT, Tatra je podla mna na plynulu peknu jazdu - jasneeee ked niekoho predbieham niekedy mi to neda ale neni to v kazdom pripade auto na zavodenie a vytacanie... to si ten motor nezasluzi.

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 20 Jan 2005, 11:30

Sedo

To je normalny karburátor!

Ale musím ti povedať že už som sa stretol s veľa Tatrami ktoré mali na môj vkus slabé zrýchlenie až kým som sa nechytil karb. a ventilov.

Správny karb. je až vtedy dobrý keď po uvoľnení blokovania druhej komory do nej fúkneš a ona sa otvorí až na max. alebo to urobí vlastnou váhou.
Ďalej plavák treba nastaviť ako píše výrobca na minimálnu hodnotu tých 10 mm ale maximálnu netreba striktne dodržiavať lebo tá sa nastavuje inak(ono to aj tak potom približne sedí len v knihe sa im to nechcelo vysvetľovať). Treba si prstom privrieť cez plavák guličku a fúkať do otvoru na prívod paliva, potom plavák pomaly uvoľňovať až do vtedy kým ti nejde fúkanie s minimálnym odporom a túto polohu zaaretovať :!:

Ďalej rozvody sú správne nastavené až vtedy keď si dáš k výfuku jemný papierik a v žiadnom prípade ti ho nenasaje ani na okamih do koncovky výfuku :!: :!: :!:

Keď toto dodržíš tak po namontovaní nových sviečok a s dobrými káblami budeš mať zrýchlenie aj tesne pod 9 s(podľa motora). :!:

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 20 Jan 2005, 14:04

Pokračovanie.(nemal som čas lebo som bol u kamaráta a ten sa ponáhľal)

Ono je väčšinou problém aj s predstihom! A to je už zložitejšie lebo ten čo je napísaný v knihe je dobrý a nič s ním nepokazíš!

Ale:
1.) Každý motor je iný v rámci tolerancií!
2.) každý BA 95 N je iný (Len OČ býva v rozmedzí 95 - 96,5 a to nehovorím o pomere miešania takých dôležitých prísad ako sú urýchľovače horenia, anti detonačné prísady a iné a už vôbec nesedia destilačné krivky!)
3.) A aj rozdielne sviečky reagujú rozdielne
!

Takže nastaviť správny predstih na konkrétnom motore a pre konkrétny benzín je umenie ak nie si v laboratóriu!

Ale nič nieje stratené :) sú ľudia ktorí to vedia aj bez meracích prístrojov a to len na základe svojích skjúseností a pozorovaním v prevádzke.

Dokonca je rozdiel či ho chceš nastaviť na spotrebu alebo na výkon. Ja si ho nastavujem radšej na výkon lebo človek nikdy nevie kto bude chcieť pokoriť komunistickú legendu :) .

A teraz opäť vážne. Samozrejme že ten predstih nastavujem aj týždeň a stále tankujem palivo z tej istej pumpy :!: Trochu ma to jeden pán naučil ale chýbajú mi ešte jeho skúsenosti.

Ďalší problém je aj nastavenie nasávania teplého vzduchu. Ak bude moc teplý potom bude moc ľahký a hmotnosť je v zmiešavacom pomere dôležitá(treba to pokiaľ možno dodržať)

Ďalší problém je dodržať približne rovnaký odpor vysokonapäťových káblov(rovnaký nebude nikdy lebo majú rôznu dĺžku a odpor závisí aj od toho!)!

Je toho naozaj veľa ale ak chceš z Tatry vymáčknuť čo najviac tak to dodrž. Nakoniec aj výrobca v príručke doporučuje toto dodržať!

To zrýchlenie ale nezávisí len od motora ale aj od vodiča, ale to ti je určite jasné.

Chcel by som ešte povedať že zrýchlenie z 0 na 100 km/h je z praktického hľadiska nedôležité ale také zrýchlenie z 80 na 140 na dvojke alebo zo 120 na 180 na trojke je super a dovolím si povedať že aj s nenastaveným motorom je omnoho lepšie ako na väčšine bežných aj silných vozidiel.

PS: Toto je super ale načo každému hneď ukázať čo to dokáže. Je lepšie tváriť sa že som neohrabaný koráb a v nečakanej chvíli ak treba tak mu to nandať :) A predsa je nádherné jazdiť s tým pocitom že na to mám aj keď to neukazujem :)

PTF

Príspevok od užívateľa PTF » 10 Feb 2005, 23:50

Zdravím Vás,

jenom bych chtěl reagovat na téma sousedé. Mám tím na mysli
tmavé "spoluobčany" - sousedy.

Není to dlouho, co jsme s kamarádem jeli do Košic za známým,
který něco věděl o Tatrách a něco pro nás měl. Jeli jsme T613-4,
po cestě jsme samozřejmě budili rozruch. Jako první nepříjemnost
jsme měli na odpočívadle, kdy nás začali obtěžovat obtloustlí cikáni,
a snažili se nám prodat nějaké kradené foťáky. Samozřejmě pod záminkou, co že to máme za auto. To, že nic nechci koupit, se jim nedalo vůbec vysvětlit - a nakonec jsme přišli o mobil, který nám šlohli. :x

V košicích jsme se stavili v Tescu koupit nějaké věci - no když jsme přišli k autu, u něj parta černých výrostků, které jsme museli slovně, některé i fyzicky upozornit. Zde jsme prosím přišli o anténu. Myslím, že něco schytal i lak. :evil:

Přes noc jsme se ubytovali v hotelu Kohal. Auto jsme nechali před ním na parkovišti, které měl hlídat vrátný. I když nás upozornil na možná nebezpečí, riskli jsme to. No, ráno samozřejmě překvápko, poškrábaný lak, něčím polité kliky a "hovno či co" na kapotě. Ještě že nebylo nic rozbito. A to nemluvím o kupě cikánu pokřikujících po nás při chůzi městem. Že by to bylo tím, že máme s kámošem holou hlavu a nejsme žádné "párátka"? :twisted:

Nevím, kam se se EU žene, ale inteligence národa s čím dál větším počtem těchto tmavých přírodně žijících osob nevzroste. A o životním přínosu ani nemluvim.

Každopádně byla to má první a také poslední cesta tam na východ slovenska. Pokud jste někdo odtamtud, doufám že jste se neurazili, ale já
bych tam asi nebydlel. A už vůbec ne s Tatrou.

Hezký den,

PTF

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 11 Feb 2005, 13:12

KOKSO Mojžo to je tam u Vás v Košicoch takéto zlééééééééééééééééé ?????

D.P..

Príspevok od užívateľa D.P.. » 11 Feb 2005, 15:31

Keby len v Košicoch...

V Žiline sú 2 gethá ale Tatry tu uznávajú lebo je tam veľa hliníku a do kováku už išla nejedna (odhadom asi 50 ks)

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 11 Feb 2005, 16:26

Kurnik aj tu raz zvonil u nas v baraku nejaky cigi, ze: "Ta stovka zo starymi znackami je koho?"

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Feb 2005, 12:32

Nuž, PTF, ja bývam presne v Košiciach.

Áno, približne si odhadol situáciu, skutočne to tu je jak bojové pole :) Napriek tomu Tatru 613 mám, dokonca si myslím že veľmi peknú, bývam tu a riešim wecy prosteže :)

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 12 Feb 2005, 12:34

Mojžo je tvrdý chlap. Čo on už mal problemov so spoluobčanmi. Obdivujem ťa kámo :)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Feb 2005, 12:37

Tvrdý chlap tvrdá pečeň.

Ale ja to vykrívam celkom v pohode, vyzerám jak vrah malých detí, občas to chce pokrik štýlu "Ty buzerant sprostý Ti naložím na obe oči ta si budeš myslieť že Ti mama žehlí igelitový obrus ty lobogo!" a vykrívaš. Pohoda, náhodou mne sa tu páči, aspoň je sranda :)

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 12 Feb 2005, 13:27

chystá sa niekto z vás k pôrodu?

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Feb 2005, 13:30

Ja. Teda minimálne

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 12 Feb 2005, 15:21

Kokso včera som sa vracal o 00,15. Zaparkoval som pri baraku. Vŕŕ Tatra buracala jak som prešmykoval na lade. Išli dvaja mladi chlapi s čúčom v ruke a ostali v nemom úžase stáť. Kukali na mna, ja na nich. Vypol som motor, svetla a oni nič stali jak prikovani. Som rozmyslal, ze co chcu kurnik. No nakoniec som prekonal svoj strach a otvoril dvere. A jeden na mna spustil: "Ze to auto je Tatra!". A ja, ze ano. A on tomu druhemu hovori: "Vidis, som ti vravel, ze to je Tatra. V tom sa vozili komunisti, vysoky politici. To ma motor jak hovado!" A ja na to:" Tak, tak. Ono sa to este po revolucii vyrabalo aj." No a tak som zamkol a pomaly som sa došmýkal až domov.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Feb 2005, 15:24

Hahá, to poznám takéto wecy :)

Akurát väčšinou to je v podobe: "To je Tatra že? To hrozne žere, tooo naštartuje a už pol litra z cievky bere dolu" a podobne :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných