Výfuk

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 13 Jún 2005, 20:41

neviem teraz ci to je netesnym vyfuckovym systemom, ale moja Tatra ma uplne bohovsky zvuk vnutri kabiny. Konkretne ked ide do otacok, tak cca od 2200 hore.

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 13 Jún 2005, 22:42

Luboš dakujem.

Držim palce tunerom !!! ( Tu by sa hodil taký emotikon ktorý by krútil hlavou že pomooooc, alebo taký nejaký ktorý by vyzeral ako otunený smajlík, chudák smajlík, ale tunerom by sa páčil a ostatný by s ním mohli vyjadriť bez slov ako taký tuner može dopadnúť )

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 13 Jún 2005, 23:21

nahodou na tunerskom fore maju vela emotikon, aspon 5x tolko co tu...

MECSI
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 01 Mar 2005, 15:49
Tatry, ktoré vlastním: Zatial nemám Tatru
Bydlisko: Veľké Dvorníky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MECSI » 13 Jún 2005, 23:51

Kedže Radek používal aspoň jeden :wink: tak to beriem ako srandovú odpoveď na srandu. :D

Zoženiem niakú literatúru.
Keď som robyl svôj výfuk som vychádzal zo škodováckeho (motorsport) športového výfuku, Presvietil som kopu športových výfukov a počúval som ich (robyl som vtedy na pumpe a majitelov šp výfukov nebolo treba pobádať aby ukázali že ako to hučí). + Mal som niaké skúsenosti s výrobou reprobední a s akustikou....
Chlapci je 23:46 u mňa začal som písať že čo a ako ale je toho vela, takže nechajme to na zajtra alebo pozajtra. Celí weekend som robyl a už idem spať . Aj tak som sa zobudil dnes o 08:10 a začiatok pracovného času je o 7:30 :(

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 14 Jún 2005, 08:17

Ondrej ja tomu zvuku hovorím "harmonika" A tomu keď je mierne deravý výfuk na správnom mieste tak tuning :D
Ale aj tak ja najkrajší zvuk a to na akomkoľvek T-613 výfuku keď sa otvoria druhé komory, vtedy je to proste F1n a reve to ako naozaj závodný motor, je tak nádherne rapkavý a silný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 14 Jún 2005, 08:26

mal som jednu T613-4, ktorá mala trocha iný zvuk, ako ostatné, a aj ten motor ťahal o poznanie lepšie. To auto malo na plný plyn vo vyšších otáčkach naozaj taký príjemný športový zvuk, až som sa čudoval. Raz som ju požičal kamarátovi a ten mi potom povedal, že "to máš čo za Tatru, však to ide ako bláznivé.." - takže to nebol len môj subjektívny pocit.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 14 Jún 2005, 08:45

Najlepsi zvuk ktory som kedy pocul bol na mojej T613-4 ktoru ma teraz Peto Gajdos. Taky sportovy zmiesany so zvukom ventilatora... ah jaj.

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 14 Jún 2005, 08:58

Inak neviem ako ti išla ale tak by mala ísť každá T-613.
Len také upozornenie: niekedy ten zvuk a teda ani ťah človek nedosiahne aj s perfektným motorom len preto lebo je pridretá hriadeľka na klapke druhej komory a ten podtlak ju potom nevládze otvoriť. Hriadeľka je vtedy dobrá keď sa otvorí silným fúknutím na klapku, fúknuť musíte ústami a nie kompresorom :D . Potom už iba rutina a to dobrá membrána na podtlaku a ja si osobne ešte nastamím tú pružinku na tvrdšie. No a potom dosiahnem na motore ktorý keď kúpim a má zrýchlenie cca 10,5 s na 100 km/h, 9 s na 100, a to je priemer z 10 meraní a merajú dvaja ľudia. Rýchlosť porovnávam v oboch prípadoch tachometrovú takže realita je vyššia.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 14 Jún 2005, 09:04

D.P.: Bez urazky ale toto je take meranie jak podme na jahody... meraju dvaja ludia... obidvaja su v aute ? Ako bolo auto natankovane ? Bolo na nom nieco odlahcene ? Meral si stopkami z Mileticky alebo niecim normalnejsim ? Kolko KM ma nabehane tachometer a mas niekde potvrdene ci ukazuje viac/menej a o kolko ?

A ked sme pri tom s takymto superamaterskym materanim som ja nameral rozbeh na mojej ex 4-ke za 9,6 sekundy. A to som na nej nic nerobil.

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 14 Jún 2005, 09:04

...no a potom sa ľudia divia, že prečo sa seriem s Tatrami 8) Ten zvuk si zamilujú dokonca aj niektoré dievčatá a chalani ktorý vedia o čo ide tak sa tam skoro spravia. :P

Raz som viezol ľudí z Ružomberka a keď som podradil do dvojky tak sa ma pýtali či tam mám spaľovaciu turbínu :P
Inak okrem iného sa pýtali či tam nemám Nitro :P :P

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 14 Jún 2005, 09:07

Hm, z tohoto pohladu som Tatru nikdy nebral. Viem, ze ludia si ju vsimaju viac (je kraaasna a je "INA" ako sucasne auta ktore podla mna az na vynimky vyzeraju rovnako) a samozrejme ked sa clovek rozbieha tak ludia pocuju ze aj ten zvuk je iny a paci sa im. Ale nikdy som sa tym nesnazil "OCARIT" dievca - ono to bud prijde alebo neprijde... Nie kazdej babe sa pacia velke auta vacsina je skor na Peugeot 206, Citroen C3 a take male "nic"...

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 14 Jún 2005, 09:10

veď som písal že na pôvodnom tachometri takže presnosť nieje zaručená. Mne išlo hlavne o tú zmenu oproti pôvodnému motoru o ktorom sa majiteľ vyjadril že ho robil p. Abrahám a boli tam zle osadené karburátory, chýbali v nich veci, atď. :P

To povedal majiteľ!!!

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 14 Jún 2005, 09:11

Ved prave nemozes vediet co na tom sam bastlil. A tych 9s fakt nikde nepouzivaj nakolko to nie je vobec smerodajne :-)

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 14 Jún 2005, 09:14

...aha to si ty etiene, som si nevšimol že máš iný obrázok 8)

Ale áno baby na tatry letia a to by ste sa divili ako, aspon ja mám také skúsenosti. Raz sme viezli jednu babu s kamarátom a tej sa ten zvuk a miesto tak páčili, že sa začala vypytovať také veci aký to má objem, koľko valcov atď. Ja som skoro odpadol, že čo za nezmysly to babu zaujímajú. Veď baby chcú vedieť len to či je pekná farby auta, interiéru a či sa tam dá namaľovať za jazdy!!!

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 14 Jún 2005, 09:35

To si este nevidel auto mojej frajerky ktora je zatazena na autohifi tu moc interier netrapi...

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 14 Jún 2005, 10:15

Ked uz niekto chce sportovy vyfuck, preco nezavola do ecorry, alebo do tatry? Predsa sedemstofka kupe a povodna ecorra mala predsa trochu iny vyfuck. Teda aspon sa mi mari, ze mala trochu iny vyfuk.

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 14 Jún 2005, 10:19

...autohifi?
Ja poznám dokonca aj baby ktoré vedia čo sú to rozvody, aký je rozdiel medzi rýchlou a silnou prevodovkou, a rozozná aj to keď 4 válec nejde na jeden válec atď. Ja neviem kam tento svet speje :P Zachvíľu sa nebudú báť jazdiť rýchlo a dajú nás dolu po každej stránke :P

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 14 Jún 2005, 11:13

D.P: Ved preco nie nahodou je to fajn vidiet babu ako sa hrabe v aute.

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 14 Jún 2005, 13:16

Ozaj a počul už niekto z Vás Ecorru, lebo ja sa priznám že ešte nie aj keď som bol pri nej asi 4 krát.

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 14 Jún 2005, 13:25

D.P. : nekde jsem tady na TP videl 2 videa (natocena fotakem vcetne zvuku), na kterych je jizda v ecorre. Kdo je jejich autorem ?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných