Tatra, akcia, pozor!

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 09 Jún 2005, 15:28

D.p: Bez urazky ale ak by to bol Ondrejov nazor, tak je to jeho nazor. Ja si napriklad o mojej M95 myslim ze je to v tejto chvili vrak a kopec ludi ma presviedca nech ju aspon na chvilu vyslem na ulicu ze je predsa ok... je to vec vkusu a nazoru.

Užívateľov profilový obrázok
Slavomir
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 06 Sep 2004, 11:10
Tatry, ktoré vlastním: už žiadnu.
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Slavomir » 09 Jún 2005, 16:15

Mojzo napísal:Etienne, keď bol pápež Ján Pavol II prvýrkát na území Slovenska, sprevádzali ho biele 613-ky. Bolo ich myslím 6, ich ďalší osud je mne neznámy
Este davnejsie predtym sa jedna tatra vyrobila v bielej farbe pre papeza. Vtedajsi vladny aparat asi zo smeru vychodne od nas to zakazal a biela tatra skoncila na pridelenie jednej institucii v BA. Veduci soferov ani nevedel ze je biela ked ju isiel brat do prahy ale potom sa mu zapacila. Keby bolo foto tak dam ale prehrabavat archiv to by bolo na pol roka. Horsia sranda bola to ze na nej jazdil manik ktory v zarnovici chcel "zaparkovat" pri schodoch akoze bolo to v zime, tatra vybehla na schody potom dole a zlomila sa napolovicku inak HRUBY STYL. :lol: :shock: :lol: :shock:

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 09 Jún 2005, 16:18

Ale aby som sa dostal aj k Budapešti.
Neviem ako u ostatných ale ja som mal tú krivku výkonu dosť zubatú. Samozrejme že to bolo kôli tomu káblu, ktorý prerážal až na kostru.
Pri prvom meraní keď som mal teplotu cca 50 stupňov na oleji tak to bolo 105,5 kW a pri druhom keď už bola teplota vyššia tak to bolo cca 115 kW ale chalani mi vraveli že občas to skákalo až na 125 kW. To pripisujem hlavne tomu že sa tá sviečka niekedy chytila. Takže ja som spokojný a som rád že sa nepotvrdili tie reči o tom ako sa motor ničí vytáčaním napr. do 6000 alebo na dvojke do 7250 a na jednotke do 8500. Videli ste že tomu motoru nič nieje a to ja ho mám asi 10 000 km a podotýkam že má lepší chod ako keď som ho kupoval. Ako nakoniec všetky motory ktoré urobím a nalejem tam olej!

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Jún 2005, 16:19

D.P.:
neviem, prečo ti môj názor pripadá ako zákerný a špinavosť, naozaj nerozumiem...
Takisto ma prekvapila dosť popudená reakcia Koušáka na ten príspevok. Myslím ale, že ak po prvom príspevku vznikli nejaké nedorozumenia, dosť jasne som ich vysvetlil v mojom ďalšom príspevku z St, 08 Jún 2005 14:29...
Ešte raz - naposledy - sa teda pokúsim vysvetliť môj názor, a ako som ho myslel:
Reč bola o tom, či pieskovicu prestriekať na čierno, alebo nechať pôvodný odtieň, o ktorom sa viacerí vyjadrili, že sa im nepáči. Mne sa to auto tiež ktovieako vzhľadovo nepáčilo (zdôrazňujem vzhľadovo, o technickom stave nepadlo ani slovo), chcel som však povedať, že to nedávam za vinu farebnému odtieňu auta, ale skôr jeho celkovému vzhľadu, stavu laku atď. čo následne pripustil aj Koušák ("...má hrdzavé lemy blatníkov, ale to je teraz už minulosť. Ta farba na nej bola otrasne fušersky nastriekaná, neviem kto ju striekal .."). To už nikomu nepripadalo zákernéa špinavé, aj keď sú to omnoho tvrdšie slová, aké som použil ja?
Ja si myslím, že keby pieskovica dostala nový kvalitný lak pôvodného odtieňa, bola by v tej farbe celkom pekná. A ešte jedna poznámka - od technického stavu vôbec nezávisí, či je auto pekné, alebo nie. To spravidla vidieť nie je. A ešte raz zdôrazňujem, že celá debata bola len a len o vzhľade a vôbec sa netýkala technického stavu. Ten nepoznám, a tak sa k nemu nevyjadrujem.
Neviem, či sa mi podarilo vysvetliť, čo som chcel. Ak áno - dobre, ak nie, je mi to ľúto, ale lepšie to už asi vysvetliť neviem, aj toto mi už pripadá zbytočne moc "polopatistické"...
Posledná poznámka - aj o mojich autách sa viacejkrát moji kamaráti vyjadrovali dosť nelichotivo ("čo si to zase kúpil, veď to je strašné, načo ti to zas bude.." - názor na moju zelenú štvorku, keď som ju doviezol), ani ma ale nenapadlo sa za to na nich hnevať alebo sa urážať - hlavne, keď mali aj pravdu. Skôr som sa snažil dať auto doporiadku a dnes sa na to spolu zasmejeme - to je všetko. Howgh!

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Jún 2005, 16:24

do bielej sa lakovali hlavne chrómky (celkom im to pristalo) a nebola to zase až taká vzácnosť, menej už trojky a štvorky..

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 09 Jún 2005, 16:32

Praveze na chromke sa mi to az tak nepaci ale vies mi predstavit taky biely long, to by mozno nebolo zle...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 09 Jún 2005, 16:32

8500 otáčok za minútu? Huhuuuu kua

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Jún 2005, 16:39

Ani Special v bielej nevyzerá zle, aj keď tam patrí jednoznačne čierna....
Prílohy
Special.JPG
Special.JPG (60.12 KiB) 6362 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 09 Jún 2005, 16:42

Biely Speciál to je ideálne dačo do hiphopového R'n'B klipu kde sú Gangstaz 'n' Bitchez proste6e.

Ale keď už nie čierna, tak biela pravda svatá mne sa tie 2 farby lúbia

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Jún 2005, 16:43

no a biela sprevádzala 613-ky od samého začiatku...
Prílohy
t613_2.jpg
t613_2.jpg (66.75 KiB) 6352 zobrazení
Naposledy upravil/-a ondrej v 09 Jún 2005, 16:48, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 09 Jún 2005, 16:45

Mange fotka z mojej knihy :)

Táto 613-ka TEST je krásna, nádherná. Spätné zrkadlá na blatníkoch, biele pásiky na 215-kach, dajaké hc litá kola, dajako nižšie sa mi zdá no a prosteže celkovo je to krásny kus

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 09 Jún 2005, 19:56

Speciala je kraaasna ale suhlas, CIERNA...

Užívateľov profilový obrázok
koušák
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 04:12
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603, Tatra 613-4, Tatra 148 AD20
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa koušák » 10 Jún 2005, 09:40

Ondrej, jasné, už sme si to vysvetlili, mna len dostala ta prva veta, ktora nevyznela ako poznámka k laku ale k celemu autu. Ja som to pochopil trocha odlisne, ako si to myslel. bolo to celé nedorozumenie.

Pripomienky k laku akceptujem vsetky. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Jún 2005, 10:28

OK, to som rád... to je možno práve jedna z nevýhod písomnej komunikácie :wink:

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 10 Jún 2005, 13:42

Aj na Bojniciach bola jedna biela. Len lepsie fotky som bohuzial nenasiel...
Prílohy
biela02.jpg
biela02.jpg (199.79 KiB) 6309 zobrazení
biela01.jpg
biela01.jpg (280.61 KiB) 6307 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Jún 2005, 14:18

napr. tu...
Prílohy
biela.JPG
biela.JPG (259.74 KiB) 6284 zobrazení

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 10 Jún 2005, 14:20

Ja som to tušil že to bolo len nedorozumenie! A som rád že si ma nepochopil v zlom, ale aj to som tušil :) A naozaj je to veľká nevýhoda tento písomný styk lebo keby si to hovoril zoči voči tak by mal človek možnosť vidieť výraz tváre a počuť tón v hlase a hneď by bolo jasné či ide o nemiestnu kritiku alebo o radu!
Mňa len naštvalo to že Vlado je asi najmladší tatrovák a úplne bez peňazí a niekto mu chce pokaziť radosť, ale ako som povedal som rád že som sa nemýlil v odhade ľudí, ktorý mám aspon si ja myslím dosť dobrý!

Takže ja sa vrátim k téme.
Videl som už na cestách dosť t-613 ako iste aj vy všetci ale ani z jednej som nemal nikdy taký pocit ako z bielej trojky! Ja by som ju síce nechcel ani za ... ale úplne mi to vyrazilo dych.
Inak s tou farbou na Vladovu ešte možno stále pieskovicu mám dočinenia dosť aj ja lebo keď sme tak debatovali o farbe tak som mu povedal len jedno: " Ak sa nevieš rozhodnúť tak s čiernou nemôžeš nič pokaziť a dokonca čierna na T-613 pôsobí tak mohutne aj keď je to nelogické z hľadiska optického zväčšovania ale mne to tak vždy pripadalo" A potom ho dosť presvedčila aj Mojžova čierna štvorka, takže to bolo jasné.

palo 12

Príspevok od užívateľa palo 12 » 10 Jún 2005, 15:40

kokso moja 613 bude biela sak to vyzera total genialne mozno az priam genitalne :lol: :twisted: :lol:

a 603 bude cierna takze na erku hodim sedu :lol: 8) :lol:

603

Príspevok od užívateľa 603 » 10 Jún 2005, 20:14

...

no sak moj klakson mi neodpadava bo som ho tam tak nainstaloval... a co sa tyka farby aut, ja som sa rozhodol pre kastrolovu... bo chem kastrolovu... ca sa tyka bielych.. prebehol som archiv, len tak zbezne.. nasiel som viac fotiek bielych tatier, ktore nebudem zverejnovat, bo zase budem pocuvat ze som ich stiahol z taks.. a kadejake ine reci... ale jednu zverejnim, ktoru som dostal od majitela, bola i tu na webe tusim... a ktorou chcem potesit hlavne mojza... ta tatra bola na predaj asi pred pol rokom, neviem ci je uz prec... ale cena zdaleka, zdaleka nebola taka ako dal etienne za svoju... neni to sice 613/1... ale velmo pekny voz to bol... mozno teda este je, neviem... a urcite ste o nej i vedeli.. bo badam ze su tu ludia co vedia i viac o mojom aute jak ja...
Prílohy
Imag0014.jpg
Imag0014.jpg (286.46 KiB) 6239 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 10 Jún 2005, 21:07

Tak to si ho potom, 603, nainstaloval špatně! Ten patří obráceně, tak aby byl ukrytý v nárazníku a tolik na něj nepršelo. To ses na to své auto potom ani nepodíval, vždyť se koukni, jak to vypadá nehezky! Copak to takhle mohli v příboru namontovat??? :roll:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných