Podla Tatry poznas majitela...

Návrhy na vylepšenie Tatraportal-u
Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 08 Nov 2005, 21:38

Ze boli tie servisy dnes upravene

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 08 Nov 2005, 21:41

Aha jasne a to potvrdzuje ze... ? Jaaaj Tomas ja som vedel ze sa nemam pustat do ukazovania mojej neviny ze furt si nieco najdes. Nakolko som dnes volal s Ondrejom a potvrdil mi, ze pan Fatika skoncil tak som ho vyhodil uz uplne, predtym som mal vyhodene len cislo. Ale niekoho kto je tak strasne zavrety do svojej pravdy a nepripusta ziadne dalsie argumenty je to zbytocne. Ja osobne tuto diskusiu uuuuplne koncim. Len sa mi potvrdzuje, ze je zbytocne tportal doplnat o nove veci lebo jedine co budem pocuvat je, ze ich kopirujem. Ja mam na tportal este kopec napadov a ked teraz urobis ty niektory skorej, tak si hned ktory je jedinecny. Ja toto naozaj ale naozaj rozvadzat uz nebudem. Tomas, este jedna poznamka - mam dokaz ktory Ti ukazem ale len osobne. DUMP z databazy tportalu urobeny niekedy pred 2 tyzdnami. Myslim ze budes prijemne prekvapeny ze servisy tak, ako vyzerali vtedy vyzeraju aj teraz. Su k 11.10.2005. Kali nichta.

RISAN: A ako som uz tvrdil Tomasov dizajn som trosku obkukal ano, a to som sa aj priznal. Servisy som si robil sam na tom stale trvam a rubrika majitelia sa rozbiehala veeelmi pomaly uz dlhsiu dobu na tom trvam tiez. Ten napad na klikatelny rok, username a mapku som uz mal niekolko mesiacov len chybal cas to urobit. A podla mna sa Tomasove VASE TATRY lysia od mojich Majitelov VELMI vyrazne. Tomas ukazuje len GALERIE vozidla, ja mam uplne inu strukturu. Servisy vyzeraju rovnake a su rovnake lebo na tportal ich kedysi programoval Tomas. Pridanie a zmena udajov je samozrejmostou.

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 08 Nov 2005, 21:46

No mne toto staci, ja viac nepotrebujem ;-)

Inak to ze p. Fatika nebude dlhsiu dobu robit, viem i ja. Ale este som sa nerozhodol, ci ho vyhodim, bo mal by po nejakej dobe znova robit.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 08 Nov 2005, 21:46

Aj mne to stačí. V poriadku

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 08 Nov 2005, 21:47

Preco staci ? Potvrdil si si svoju vsugerovanu pravdu ? Blbost. Ja Ti hovorim ze tie databazy uz existovali dlhsie. Chcem Ta presvedcit o pravde, v nedelu ked mi vratis tie podblatniky donesiem notas a sam sa presvedcis dufam z emoze byt.

smejo

Príspevok od užívateľa smejo » 08 Nov 2005, 22:07

ako male deti hanba :x :x :x

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 08 Nov 2005, 22:16

Smejo: Ja suhlasim a hanbim sa. Ale x krat som napisal ze sa nechcem hadat ale plenum na to nereagovalo a nadalej si mlelo svoje...

smejo

Príspevok od užívateľa smejo » 08 Nov 2005, 22:23

ak to bude takto pokračovať tak vam kupim formičky a piesoček a basta :twisted: :twisted: :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 08 Nov 2005, 23:16

Tak sekci "Majitelia" jsme už definitivně odepsali nebo je o ní zájem?

Nápad je to dobrý, ale pár připomínek bych měl.

- proč je to takové roztahané? Co to trochu zestručnit? Takhle si tam každý přidá svých pár aut, každé na celou obrazovku a za chvíli toho bude kilometr. Na jeden odkaz snad není potřeba celý široký sloupec...

- proč je to tam ve dvou jazycích? To už spíš udělat dvě jazykové verze. Jo a Etienne, "invalidny dochodca" se anglicky určitě neřekne "an old man", "foreign" asi taky nebude "bývalý"... :o

- fotka by stačila snad jedna, ty tři 150x100 pod sebou (!) jsem nepochopil

- odkaz na answers.com je tam proč?

- co tam přidávat spíš stručnou historii auta, výrobní číslo (?), nejakou zajímavost?

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 09 Nov 2005, 00:23

Jsem zásadně PRO jakoukoliv databázi tatrovek a tarováků. Proč ne? Prostě proto, že se nebojím toho když si kdokoliv přiřadí k mému autu moje jméno. Co se může stát? Nic. Nejhůře to,že nějaký např. polský simulant policisty zastaví moje auto a bude vedět moje jméno..... vždyť je absurdní a poněkud "sorelovské" tajit vlastnictví toho či onoho ne?

K seznamu:

Mám rozpracovaný v excelu pěkný seznámek tater z "tatračísla" u kterého mi nešlo ani tak o majitele jako spíše o opravdu o čísla (omluva dotčeným majitelům: pardon). Nedotahl jsem však tatračíslo do konce. Na jaře nebyl čas, státnice, oslavy, prázdniny a podobně, teď to trochu vyšumělo, ale navrhuji: Zde na tportalu udělat elektronický formulář o několika bodech s možností vložení fotografií. Všechny údaje nepovinné, on-line a viditelné. Dále kontaktovat další kluby mimo CS s nabídkou registrace aut, udělat malé formuláře a a srazech umožnit lidem je v klidu vyplnit a transparentně odevzdat. To vše s cílem a) informovanosti o vývoji b) poznání se navzájem a kdo chce nabídnuti pomoci kolegovi.

Jinak vím, že na tatraportál nechodí jen vymezená hrstka lidí, ale že ho navštěvuje velké množství lidí i mimo CS a cení si jeho množství informací na jednom místě, pod jednou adresou! Toto mám ověřeno a doporučuji adminům neusnout na vavřínech a pokračovat v započaté práci - kvalitní a střízlivě podané fakta s trochou "rodinného" feelingu /neznám české synonymum/ ve fórech. Myslím, že nějaký seznam nebo databáze bude jen plus.

K verzi 0.1 seznamu snad jen tolik. Co když tam bude 50 aut.....?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 09 Nov 2005, 07:35

Tiež som za menný zoznam. Takúto aktivitu podporím.
Tiež sa mi v tom súčasnom, nepáčia tie 3 malé fotečky, a roztahanost.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Nov 2005, 09:10

Som presvedčený, že každý tvorca web stránok si niekedy "požičia" dajakú inšpiráciu, alebo motív, od "konkurencie".
Či je to v poriadku, alebo nie, to teraz hodnotiť a rozoberať nechcem. Ak s tým niekto zásadne nesúhlasí, nech si to vyrieši priamo s administrátorom danej stránky. Mňa to v minulosti tiež nepotešilo, keď sa obrázky z web-u TAKS objavovali na iných stránkach, pokiaľ to bolo bez udania zdroja (dokonca aj na oficiálnej stránke Tatra Kopřivnice, ale aj na ďalších, a tiež napr. aj na vtedy novovznikanej Tomášovej stránke...). Takže - "kto je bez viny, nech prvý hodí kameň...."
Taktiež mi napadá nedávna záležitosť s jazdou cez mosty v Bratislave, ktorá súčasne napadla Vladovi L. aj Maťovi S. Nakoniec sa spravila jazda spoločne, za organizačného prispenia obidvoch. No problem...
Ak zruší p.Fatika svoj servis, takáto informácia sa pomerne rýchlo rozšíri, a že sa objaví na viacerých web-och v krátkom časovom odstupe, je myslím OK. Buďme radi, že si administrátori aktualizujú svoje stránky a že nezaspali tak, ako napr. už spomínaný web TAKS...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 09 Nov 2005, 09:25

Lubos: Nie nic nie je odpisane. Je zaujem a bude pokracovat.

- Roztahanie idem hned teraz upravit mam trosku napad, ako by sa to dalo spravit. Daj mi hodinku.
- 2 jazykove verzie budu urcite casom ale ako som hovoril kvoli zlym jazykom som to spustil este nie uplne hotove. Upravim to.
- Suhlasim s jednou fotkou teraz tam boli 3 len skusobne, chcel som vediet ako to bude vyzerat.
- Odkaz je tam preto, aby si ludia mohli pozriet co sa v tom roku vsetko okrem vyroby ich Tatry stalo
- To chcem nechat iba na majitelovi co tam bude.

Eda:

Prosim o zaslanie Tatracisla - nezverejnim ho ale rad by som si ho pozrel :-) Dakujem za chvalu.

- Formular urcite spravim. Treba na to ale este trosku casu.

Marekk: Oukej.

Ondrej: Suhlasim.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 09 Nov 2005, 09:27

Aj ja uvítam databázu, nepovinných informácií o tatrách a ich majiteloch a prispejem svojou troškou do mlyna.Ondreju, na margo zaspatého Webu TAKS, včera sme sa s Matom dohodli, že ho oživíme a budeme pravidelne aktualizovať, tak ako sme o tom v minulosti spolu hovorili n a niektorej schôdzi, len by sme privítali viac prispievatelov, najmä fotodokumentácie, klubovej činnosti.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 09 Nov 2005, 10:05

All: Trochu som to upravil. Berte ohlad LEN na prve auto, ostatne som zatial az tak neupravoval, co vy na to ?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Nov 2005, 10:46

Roman - budem iba rád, ak niekto web-u TAKS vdýchne nový život, bolo by ho myslím škoda nechať zahynúť, má už svoju tradíciu, je to predsa len najstarší aktívny slovenský tatra-web...
fotografií je dosť, je z čoho vyberať - v prípade záujmu sú plne k dispozícii - treba len povedať, o aké je záujem,
a okrem mňa má veľa obrázkov aj napr. tvoj "partner" Vlado L. a iní iste tiež

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 09 Nov 2005, 13:02

Helou Lubos, Eda, ostatni...

Poprosim reakciu na

http://www.tatraportal.sk/?ukaz=majitelia

... zopakujem ze ide len o PRVE auto, ostatne som este neupravil. Ide o to ci to je podla vas teraz OK.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Nov 2005, 13:56

Etienne - ja by som si skôr vedel predstaviť taký nejaký list (zoznam), kde po rozkliknutí riadku (mena), ktorý ma zaujíma, by sa otvorila stránka so všetkými údajmi k danému majiteľovi. Takto by sa v tom zozname dalo asi rýchlejšie orientovať, hlavne ak by bol usporiadaný abecedne a neskôr ešte členený aj prípadne podľa krajín (Slovensko, Česko, iné štáty...). A u každého majiteľa by mal byť uvedený aj dátum poslednej aktualizácie údajov. Autá sa kupujú aj predávajú. A za správnosť a hlavne aktuálnosť uvedených údajov by mal zodpovedať daný človek...
Možno by bolo dobré zriadiť aj nejaký vyhľadávač - napr. podľa typu auta (terbárs T613S, T57b), roku výroby auta, farby,.... Predpokladá to ale nejaké povinné údaje, aby databáza bola do určitej miery porovnateľná...

toľko niekoľko postrehov len tak "z voleja", moc som nad tým zatiaľ nerozmýšľal...

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 09 Nov 2005, 20:19

Tie Ondrove návrhy sa mi celkom pozdávajú, asi by to fakt bolo prehladnejšie, no

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 09 Nov 2005, 21:42

Ten ondrejov návrh sa mi páči.
"dvere s ofukovaním predných trojuholníkových okienok ale BEZ VSTUPNÝCH DIER" to ako nefúka?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných