utok na tatrovacku konstrukciu

Tláchanice patria sem.
RADEK76
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 23 Mar 2008, 14:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa RADEK76 » 29 Sep 2008, 14:37

Tatra T810 6x6....
Prílohy
0002.jpg


miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Okt 2008, 10:37

Timto vidim vyrobu retrovozu za naprosto nerealnou....

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Okt 2008, 20:05

...
Prílohy
zamestnanci.jpg

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Okt 2008, 20:10

Aby se ted zamestnanci nenudili....
Prílohy
Snímek 045.jpg

satan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12 Apr 2005, 20:48
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa satan » 18 Okt 2008, 13:51

tak nevim,
jsa aktualne v D.C., mel jsem vcera skvelou prilezitost pobavit se na SAE ambasade s uzivateli nasich nadpozemskych tater. Nespokojenost, tatry vyzaduji zvysene naklady na udrzbu, prehrivaji se, moje doporuceni bylo nepouzivat v lete. Pravda jsou to liwy s jinym motorem, ale ... nic moc.

Matyjas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 22 Jan 2005, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Šumperk
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa Matyjas » 18 Okt 2008, 17:59

Zajímavé,LIWY bylo dodávány kolem r. 1996-97. Armáda SAE je nespokojená od počátku dodávek nebo až v současnosti? Výběrové řízení probíhalo několik let,nezdá se mi,že by na tak zásadní nedostatky nepřišli. Pokud vím ,tak zástavba kap.chl. motoru byla vysloveně na žádost zákazníka. Izraelská armáda se naproti tomu před časem vyjádřila o vyjímečné spokojenosti a spolehlivosti armádních tatrovek.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa ondrej » 18 Okt 2008, 18:10

satan napísal:tak nevim,
jsa aktualne v D.C., mel jsem vcera skvelou prilezitost pobavit se na SAE ambasade s uzivateli nasich nadpozemskych tater. Nespokojenost, tatry vyzaduji zvysene naklady na udrzbu, prehrivaji se, moje doporuceni bylo nepouzivat v lete. Pravda jsou to liwy s jinym motorem, ale ... nic moc.
hm, nehnevaj sa, ale typický "pivný" príspevok...
nehovorím, že to nemôže byť pravda, ale nejakú výpovednú hodnotu to nemá,
k tomu mi chýba:
- kto to povedal (bol k tomu kompetentný? alebo to vie iba z počutia z debaty nad pohárikom araku?)
- čo to znamená "prehrievajú sa" ? vyvretý chladič, nutnosť dolievania kvapaliny, vretie v podmienkach, kedy iné autá za rovnakých podmienok no problem..? alebo iba subjektívny názor kohosi..??
- zvýšené nároky na údržbu - porovnávané s čím? s nejakými autami rovnakej kategórie a určenia?
zaujímalo by ma podrobnejšie, nech si môžem spraviť objektívnejší názor - asi aj druhých.. ak môžeš, napíš viac..

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa bazilisak » 18 Okt 2008, 20:12

K tomu není co dodat .... Prostě- pokud to bude bez závady- tak se to uchladí, a že by to auto mělo mít nějak moc problémů a zvýšené náklady... - to je taky blbost . Jo, motor, který má 400 kw se musí něčím nakrmit...
V tatře na zkušebně je prototyp - funkční vzorek - jezdil na všechny tendry, a předváděčky, najezdil tisíce cyklů na speciálních vozovkách na polygonu, a pořád a bez zvýšených nákladů jezdí, a bude jezdit !!!

Satane : nechci se Tě dotknout , ale opravdu to není pravda, co se Ti snažili napovídat...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Okt 2008, 21:05

No škoda, že téma je předem zneváženo přesunutím do sekce tlachaní. Ale stejně se zeptám.
Jak často je třeba při jízdě v terénu řešit poškození plastových trubiček vedoucích kolem náprav? Jak často dojde k rozbití zrcátek? Jak se odstraňuje pískavý zvuk kotoučů, po té co vozidlo brodilo bahnem jinak, než demontáží? Jak je možné splnit předpis o kontrole hladiny oleje po jízdě pomocí měrky? Měrka je pod kabinou a kabinu nelze v garážích sklopit. Proč do konektorů na podvozku vedou drátečky v tenké izolaci zapatlané silikonem a přitažené škrkačkama? Jak to, že 1/4 LEDek na zadních lampách po 200km nesvítí?
Ano, na cestě to jede fakt skvěle, ale to jede kdejaké Iveco nebo Man. Nu což, třeba mi to někdo půjčí na těch 700km, abych si mohl "spraviť objektívnejší názor". Podobně "lacině" vypadají i konkurenční auta a samo mají taky svoje zákazníky, ale docela chápu lidi, kteří srovnávají T810 s PV3S. O půl století později by mělo být naprosto samozřejmě dosaženo pokroku ve všech jízdních parametrech, včetně komfortu při sedmisetkilometrovém výletu. Tak proč působí PV3S mnohem solidnějším dojmem?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa bazilisak » 18 Okt 2008, 23:42

ladis napísal:No škoda, že téma je předem zneváženo přesunutím do sekce tlachaní. Ale stejně se zeptám.
Jak často je třeba při jízdě v terénu řešit poškození plastových trubiček vedoucích kolem náprav? Jak často dojde k rozbití zrcátek? Jak se odstraňuje pískavý zvuk kotoučů, po té co vozidlo brodilo bahnem jinak, než demontáží? Jak je možné splnit předpis o kontrole hladiny oleje po jízdě pomocí měrky? Měrka je pod kabinou a kabinu nelze v garážích sklopit. Proč do konektorů na podvozku vedou drátečky v tenké izolaci zapatlané silikonem a přitažené škrkačkama? Jak to, že 1/4 LEDek na zadních lampách po 200km nesvítí?
Ano, na cestě to jede fakt skvěle, ale to jede kdejaké Iveco nebo Man. Nu což, třeba mi to někdo půjčí na těch 700km, abych si mohl "spraviť objektívnejší názor". Podobně "lacině" vypadají i konkurenční auta a samo mají taky svoje zákazníky, ale docela chápu lidi, kteří srovnávají T810 s PV3S. O půl století později by mělo být naprosto samozřejmě dosaženo pokroku ve všech jízdních parametrech, včetně komfortu při sedmisetkilometrovém výletu. Tak proč působí PV3S mnohem solidnějším dojmem?
Ted ůtočíš na T810 ?...1. Za celou dobu životnostních zkoušek - jízda i v terénu se nestalo, že by se PA trubka prodřela, utrhla.2. Z brzd lze tlakovou vodou bahno celkem dobře vystříkat, jistě lépe, než z bubnových brzd bez demontáže bubnů...3.co se týče oleje v motoru, ukazuje ji display po zapnutí klíčku... 4. o tenkých drátečkách nic nevím o patlání silikonem také ne (prověřím ) 5. jestli jsou na zadních lampách Ledky - vím jen o pozičkách - červených Led - nebyly ani během zkoušek problémy- na prototypech doted ne,
A proč někomu třeba Tatra 613-3 působí solidnějším dojmem před např. Mercedesem ?
Koncepci, provedení, tak jak to leží a běží chtěla armáda čr. Má to , a je spokojená.
Ladisi, nechtěl jsem Tě ani naštvat, ani rozpoutat válku. Ale každý, to vidíme svýma očima. A ta situace, jaká je, vím, že není nejlepší, ale Tatře a.s. ta zakázka pomohla, a já jsem pro to, co té firmě pomůže... a zatím jí to opravdu pomohlo...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa ladis » 19 Okt 2008, 09:32

Neútočím, ptám se. Nemám s tím najeto tisíce kilometrů, abych si věci, na které se ptám mohl ověřit z vlastní zkušenosti, takže jsem se zeptal. A ptám se proto, že zrovna u PA trubek si dokážu představit, jak snadno do nich švihne klacek trčící z bahna. Stejně tak u kotoučů schovaných v bubnech se mi moc nezdá, že by je bylo možné nějak zvlášť dobře čistit. Prostě bych chtěl někdy vidět, jak se to dělá. Obě T810 i po opráskání wapkou vydávaly pískavě-chrastivé zvuky. Hladina oleje v motoru je skutečně zobrazována na palubní desce. Armádní předpis nařizuje užít tento údaj ke kontrole před jízdou, po jízdě pak provést kontrolu pomocí měrky. Ano, může to být problém toho předpisu, ne auta. Omluva za LEDky, myslel jsem pozičky.

Nesnažím se o žádnou flame, prostě mě zajímá k čemu mělo být vozidlo určeno a jak jeho užívání asi myslel výrobce. Třeba jestli je správný postup při řešení defektu zavolat servisní vozidlo. Nebo jestli se při jízdních zkouškách nestávalo, že by se stupačky v bahně přihnuly ke kolu a to je potom "sežralo". Možná je to tím, že takové bahno je jenom v okolí pramenů Odry a nikde jinde.

A nakonec, cokoliv uvedené v souvislosti s T810 mě naštvat nemůže. Auto nevlastním, nemám žádný vztah ani ke kombinátu Tatra, a.s. ani k armádě české republiky.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa bazilisak » 19 Okt 2008, 09:53

Ladisi , a jsme u nějakého armádního předpisu... nějaká kontrola oleje v motoru v nízké garáži je ůplná ptákovina proti tomu, že na autě NENÍ náhradní kolo ! Propíchneš ho o ze země trčící roxor a jsi v háji . ALE máš tažnou tyč a tažné lano !! Takto uvažuje VEDENÍ armády. To je jejich TAKTIKA .
Pa trubka je odolnější pokud se týče mechanického poškození než kovová, jedině co jí vadí, tak vysoká teplota. Ale bláto v brzdách je velký problém u všech aut, u T810 lze bez demontáže kola vymýt tlakem vody brzdy velmi dobře, je k tomu dobrý přístup a pískání je běžným projevem tvrdého obložení, dle mého názoru, brzdy na T810 jsou hodně silný článek na tomto autě .

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa ladis » 19 Okt 2008, 11:49

No vida, díky za vysvětlení. Pochopitelně nevím, jak vypadalo zadaní, takže absence rezervního kola mi přišla dost divná. Myslím, že řidiče tohoto vozu musí ze všeho nejvíc vytáčet palubní počítač. Ví kolik se natankovalo a kolik spotřebovalo 8). (Mimochodem tankování je taky zážitek, pistole furt vypíná, protože naftě se dovnitř nechce)

RADEK76
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 23 Mar 2008, 14:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa RADEK76 » 19 Okt 2008, 12:23

Osobně T810 není moje krevní skupina.... Ale u Tatry vidím chytré rozšíření nabídky..... Co Jsem měl možnost poslechnout reference ,tak vcelku byli kladné....

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa bazilisak » 19 Okt 2008, 12:59

ladis napísal:No vida, díky za vysvětlení. Pochopitelně nevím, jak vypadalo zadaní, takže absence rezervního kola mi přišla dost divná. Myslím, že řidiče tohoto vozu musí ze všeho nejvíc vytáčet palubní počítač. Ví kolik se natankovalo a kolik spotřebovalo 8). (Mimochodem tankování je taky zážitek, pistole furt vypíná, protože naftě se dovnitř nechce)
Zadání bylo ušité na míru T810 , a armáda náhradní kolo nechtěla. Původně to tam bylo, pak se muselo rušit a demontovat. Palubní počítač je celkem k ničemu, to je fakt...
NÁDRŽ je od stejného výrobce jako na TATRÁCH , a to sítko, které některým stojanům vadí , je jen ve vojenských a ARKTICKÝCH tatrách .

RADEK76
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 23 Mar 2008, 14:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa RADEK76 » 16 Nov 2008, 15:23

Příjemné seznamování s Tatrou T810 6x6 u AČR.....
Prílohy
t810 1.jpg
T810.jpg
t810 3.jpg
T810 2.jpg

RADEK76
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 23 Mar 2008, 14:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa RADEK76 » 16 Nov 2008, 22:51


RADEK76
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 23 Mar 2008, 14:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa RADEK76 » 21 Dec 2008, 16:16

projížka ve vojenském prostoru Boletice s T810 6x6
Prílohy
boletice T810.jpg
boletice T810.jpg (7.3 KiB) 17037 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: utok na tatrovacku konstrukciu

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 21 Dec 2008, 22:59

No jo- hezké -taky jsem se už jednou seznámil.... :wink:
Prílohy
100_1176_1.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný