Lewis nebo Kimi?

Tláchanice patria sem.

Byl Lewis potrestán v duchu fairplay a motosportu právem?

Ano
6
55%
Ne
5
45%
 
Celkom hlasov: 11

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa ziza » 09 Sep 2008, 21:30

Stryci, ne, že bych kvůli tomu špatně spal, ale rád bych porovnal můj názor na fairplay za volantem s vámi. A nemyslím si, že anketa o tématu ze světa F1 sem nepatří. Vždyť na silnici se potkáváme všichni.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 09 Sep 2008, 22:05

Bol potrestany v ramci zvysovanie napatia v sampionate! FIA chce aby sa rozhodovalo v sampionate az pri poslednom zavode (comu marketingovo rozumiem), takze tuto sezomu mozeme cakat ze to nebude posledne kontraverzne rozhodnutie.

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa ziza » 10 Sep 2008, 09:59

Ergo, že o peníze jde až v první řadě, to říká náš pan prezident již dlouho a veřejně. VC sleduji již víc jak půl století a pamatuji doby, kdy na start přicházeli gentlemani-závodníci v košili s motýlkem. Vždycky šlo o nemalé prachy, i tehdy. Ale když by si někdo tehdy zkrátil trať a "závodil" dál, odešel by z VC volky-nevolky kanálem. Osobní i národní prestiž, sportovní duch, rytířská pravidla a hlavně smysl pro fairplay tehdy vážila přeci jen mnohem víc, než pouhé peníze.
Při poslechu Hamiltonova motoru http://www.dailymotion.com/video/x6ovii ... imi_sport se mi opravdu nezdá, že by po zkrácení tratě ubral plyn. V té vlásence - ano, to ještě bylo závodění, ale pak?

Nechci být romantickým staromilcem, ale přiznávám, po idejích těch nenávratných dob se mi dost stýská. A také závodění v těch "bezpečnostních" zónách se mi nelíbí. Ovšem za ně Lewis nemůže. Zlatá "Brickyard"! :(

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa Štěpán » 10 Sep 2008, 10:48

Hamilton udělal velkou prasarnu, ale kimi to pak neustal!
Ostatni sou jen prachy a prachy a tam žádná fairplay nemá nárok.
F1 už dlouho neni o závodění ale jen o penězích.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 10 Sep 2008, 11:06

ziza, podla mna je to dnesnou dobou. Ked sa rozpravam o F1 tak mi kazdy hovori ze dnes je to nuda, nuda, nuda... ze chcu viac predbiehania a poriadne havarie a nie pozerat sa na rychlost mechanikov v depe (s tym poslednym suhlasim aj ja).

Ja som viac fanusikom WRC , tam sa bojuje len proti casu a nikto sa nemoze podobne vyhovarat. Ale celkom to uz ani tam neplati po zavedeni pravidala ze prvy jazdec po prvom dni na druhy den startuje do rychlostnej skusky ako prvy (a defacto musi cistit trat a vsetci jazdia podla jeho medzicasov), tak sa zacalo taktizovat a spomalovat na poslednych RZtach prvej etapy...

P.S. dnes uz doba nepraje gentlemanom ani v sporte a ani v zivote a podla mna to bude uz len horsie...

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa ziza » 10 Sep 2008, 13:48

Ergo_sum napísal:ziza, podla mna je to dnesnou dobou...

P.S. dnes uz doba nepraje gentlemanom ani v sporte a ani v zivote a podla mna to bude uz len horsie...
Ergo, kdo to je ta "doba", na kterou se tak snadno všechno svede? Já si myslím, že všechno je v lidech, v konkretním člověku. A proto obdivuji ty tři komisaře co "osolili" nesportovní chování i když moc dobře věděli, jaký z toho bude poprask. Lewis zrovna na getlemana moc nevypadá, no co už, že? Ale navzdory době :wink: hodně lidí smysl pro fairplay ještě neztratilo (viz i tahle pidianketka). Ještě bych tedy nad světem hůl nelámal. :)

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa ziza » 10 Sep 2008, 13:57

Štěpán napísal:Hamilton udělal velkou prasarnu, ale kimi to pak neustal!
Ostatni sou jen prachy a prachy a tam žádná fairplay nemá nárok.
F1 už dlouho neni o závodění ale jen o penězích.
Štěpáne, já to nevidím až tak černě. Ti kluci i jejich manšafty fakt závodí. Kdyby ne, jezdilo by jich ne dvacet, ale tak max 3-4. 8)

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lewis nebo Kimi?

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 10 Sep 2008, 17:48

To je to, proč ne na formuli 1 už dávno nedívám. Závody, které se rozhodujou od stolu (titul mistra minulý rok) a takováto dodatečná rozhodnutí to mě fakt nezajímá. Kdyby mu toho flastra dali hned, tak neřeknu, ale tři a půl hodiny nebo jak dlouho po závodě, no nevim... Pokuď bych si měl přece jen vybrat tým, kterému bych fandil (z této dvojice), byl by to asi spíš McClaren, Ferrari má pořád nějak spojené se Schumacherem díky němu jsme se na ten závod ani nemusel dívat a stejně jsem věděl, jak to dopadne.) Já přece jen radši soutěže typu Dakar...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní