SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Senát Tatraportálu.
Pravidlá fóra
1) Senat tvoria vsetci registrovani clenovia Tatraportalu (nakolko nieje inak mozne zarucit ze by niekto hlasoval duplicitne z rozlicnych IP adries a podobne)

2) Navrhy do senatu moze zadavat ktokolvek

3) Hlasovanie prebieha (nakolko je pri mnohych "deliktoch" nutne rychle rozhodnutie) vzdy 24 hodin od zalozenia temy v senate. (nezabudnite nastavit hlasovanie!)

4) Postih "delikventa" je podla pravidiel:

a) ban - 7 dni
b) ban - 14 dni
c) ban - mesiac
d) ban - rok
e) ban - permanentne

5) Predsedom senatu je etienne.

6) Predseda senatu ma pravo zrusit hlasovanie, ktore povazuje za neslusne, urazajuce alebo hrube. (hlasovania typu "je x idiot" atd.) Takisto moze zrusit hlasovanie, ktore nesplna podmienky bodu 7.

7) Kazde hlasovanie musi obsahovat:

a) Presny dovod hlasovania (ak ide o konkretny prispevok/vky, aj link)
b) Odpovede vyhradne ano a nie
c) Konkretny navrh trestu z bodu 4)
d) Nazov "SENAT - Hlasovacia otazka"

Hlasovanie je platne, pokial ma jedna z volieb viac, ako 10% rozdiel oproti druhej

8 ) V pripade, ze chce autor hlasovania ostat anonymny, posle SS etienneovi, ktory hlasovanie vytvori bez uvedenia jeho autora a ponecha tuto informaciu v tajnosti.

Udelit ban Lubosovi na rok ?

Hlasovanie ukončené 31 Júl 2008, 18:40

Ano
17
36%
Nie
30
64%
 
Celkom hlasov: 47

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa ondrej » 31 Júl 2008, 11:38

D.A. - som rád, ak už ako-tak chápeš moje stanovisko, nemám totiž čas a ani chuť sa tomuto "problému" ďalej venovať, nech rozhodne senát, ako rozhodne - hlavne však nech rozhodne správne.
K tvojim 2 poznámkam:
1 - v zásade súhlas, akurát teraz som to nebol ja, kto vtiahol toho druhého do dlhej prestrelky/slovíčkarenia, naopak, nechal som sa do toho vtiahnuť a tiež už v tom nemienim pokračovať, nemám na to čas a ani chuť.
2 - máš pravdu, všimol som si to až po odoslaní príspevku, žiaľ nemám toľko času, aby som bez vyrušovania mohol na jeden šup napísať taký dlhý príspevok, pomedzi riadky som musel povybavovať ešte všeličo iné, takže to vzniklo mojou nepozornosťou. Vidím tu ale aj určité pozitívum - nezávislé potvrdenie rovnakého názoru na tú istú vec.

V záujme objektivity - od ustanovenia senátu si nepamätám na nejaké Lubošove nacionalisticko-šovinistické prejavy.

Ak sa ma niekto k téme bude ešte niečo pýtať, pokúsim sa zodpovedať, ale myslím, že hádam všetko dôležité už tu povedané bolo - máte každý svoj vlastný rozum, tak ho treba samostatne a zodpovedne používať - to je asi všetko...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa D.A. » 31 Júl 2008, 12:00

OK.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa ondrej » 31 Júl 2008, 12:17

:)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Mojžo » 31 Júl 2008, 14:48

No, Ondrej napísal presne to čo si myslím aj ja. Tento problém s Lubošom nie je problém pár útokov (konkrétne debilné poznámky na Romana Maďara ma originál nasrali, a nielen to), je to dlhodobý problém.

Luboš Balcar je rakovina fóra, vred ktorý tu systematicky narúša pokojné spolunažívanie Tatrovákov.

Nádherný príklad toho, že je tomu skutočne tak, keď dostal banán. To bola najkrajšia etapa fóra za dlhú dobu.
Luboš Balcar je dezintegrátor a likvidátor.

A ja aj viem prečo toľko "pomáhal so skenovaním a archívom". Keď je niekto asociál neschopný reálne s ľuďmi komunikovať, je normálne že nemá čo robiť a tak aspoň hádže do skeneru staré časopisy. Každý si nejakú činnosť nájde. On k tomu pridáva totálne vŕtanie do každého. Lebo vie, že to mu zabezpečí zábavu na nejakú dobu.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Mojžo » 31 Júl 2008, 14:48

A keďže to bol môj príspevok číslo "3495" ;) je to pravda. Bo ja som povedal

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa čadík » 31 Júl 2008, 20:16

Koukám, jak skvěle se nám daří "zaplácnout" okurkovou sezonu! :lol:
ondrej napísal:...hlavnú príčinu rôznych hádok a sporov na fóre vidím práve v mnohých Lubošových príspevkoch...
Tak tam já příčinu vůbec nevidím. Příčinu vidím v neadekvátních reakcích nás čtenářů na jakýkoliv příspěvek kohokoliv, který nám něčím zvedne tlak, vyplaví trocha adrenalinu (což může na některé působit i blahodárně - podobně jako na Mojža tvary a zvuk T613, T603 :wink: ) a někteří pak (s horkou hlavou) hned svým příspěvkem si zajistí jeho další dávku.
Někdo (že Miloši :wink: ) tak provokuje jiné záměrně, asi aby řeč (forum) nestála, bohužel někteří se toho (možná i rádi :? ) chytnou, ale ne každý to pak ustojí. Málokdo totiž zvládne jako např. blahé paměti A.T. obratem elegantně smečovat a rýpajícího soupeře jedním tahem rozdrtit.
Toť pocit nejen Štěpána, ale i můj.
Jinak se nedovedu vysvětlit, že zároveň dokážeme snadno ignorovat vcelku smysluplnou otázku Luboše, ale neumíme/nechceme ignorovat v tomtéž příspěvku jeho téměř holou, ale jistě záměrně rýpající poznámku.
ondrej napísal:...nikdy som sa netajil s názorom, že ak by som bol ja správcom tohoto fóra, nechoval by som sa zďaleka tak demokreticky, ako Etienne - v záujme ozdravenia celého organizmu by som neváhal odstraňovať škodlivé vredy, a zároveň za to prijať aj plnú zodpovednosť...
Fúúú, a já doteď myslel, že forum má být demokratické, laskavé k bližnímu svému a misionářkým usílím (např. A.T., Radek, žíža...) ho nasměrovávat k přetrvávajícím hodnotám v životě lidstva (tatrováka, tatrovkáře, ... 8) )... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa ondrej » 31 Júl 2008, 21:08

tak - senát má za sebou prvé hlasovanie...
tí, ktorí sa toľko obávali, že je senát aj tak nefunkčný, že je nedobrý, že ho aj tak Etienne manipuluje atď. - sa mohli presvedčiť o opaku,
predpokladám, že Etienne ešte urobí oficiálne vyhodnotenie hlasovania a uvítal by som aj jeho odtajnenie, nakoľko predpokladám, že nik sa nehanbí za to, ako hlasoval a nebude mať teda zábrany, aby sa jeho hlas, ktorým mal možnosť určitým spôsobom ovplyvniť chod tohoto fóra do budúcnosti, aj zverejnil,
či dopadlo hlasovanie šťastne, alebo neštastne, mi hodnotiť neprináleží - to ukáže čas, každopádne Luboš dostal od väčšiny prispievateľov dôveru a ďalšiu šancu - dúfam iba, že konečne dokáže vstúpiť do seba a dokázať, že je hoden dôvery, ktorá mu bola preukázaná,
a dúfam aj, že výsledok hlasovania senátu nebude mať neblahý vplyv na budúcnosť fóra,
každopádne môj pokus o ozdravenie fóra sa nepodaril - nie som však jediný, ktorý má možnosť a aj určitú povinnosť sa o niečo také pokúsiť - je čas prebrať v tomto úsilí štafetu a ja rád dávam k dispozícii štafetový kolík tejto nevďačnej úlohy - nájde sa niekto, kto bude mať odvahu a dosť guráže ho aktívne uchopiť..??

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa kovoo » 31 Júl 2008, 21:14

hmmm? :P moja snaha "vyhnúť" sa zodpovednosti bola na niečo dobré..... :idea:
viedlo ma k tomu toto: pre mna je L.B. menšie zlo tohoto portála ako M.B......
alebo som všetko zle pochopil? myslím tým že M.B. zvyčajne neprimerane reagoval na tých čo sa mu nejako "postavili" do cesty..... a teda najčastejšie L.B., potom mi s toho vyplýva že L.B. mal dostať ban a bol by pokoj aj od M.B? ale takto som ja neni naučený rozmýšlať a je mi to proti srsti......
pozor moja extrémna úvaha! :arrow:
a čo spravíte keď sa M.B. zamerá na mňa??? podľa mňa nič a necháte ma vtom, alebo mi dáte ban a bude pokoj?
áno pre toto som pýsal tak alibisticky, ospravedlnujem sa za to, nabudúce(dúfam že žiadne nebude) to dám s plných plúc a natvrdo....a potom za to samozrejme ponesiem následky, ako teraz :)
:P
ondrej: tvrdé slová(Maximálne trápne a nehodné dospelých ľudí!) ale férové Str, 30 Júl 2008 13:37
ladis: thumbs up Str, 30 Júl 2008 19:01
mojžo: ??? :mrgreen:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa miloš » 31 Júl 2008, 22:16

Podivej Kovoo, lidi jako jsi ty, se mi z me vlastni podstaty hnusi. Alibisti cekajici na vysledek a pak hykajici jak osel. Lidi, kteri neumi z ruznych duvodu rici dopredu svuj nazor. Proste srabove na entou. Muj jediny problem tady u vas na portale je ten, ze neumite zkousnout primou kritiku z oci do oci- v ramci virtualniho sveta. Ja jsem tu mozna jediny, ktery se neboji komukoliv rict do oci co si nem mysli. At to byl kdokoliv, vcetne AT, ktery krome sve zde tolik vyzvedavane trpelivosti(mnoho lidi uz zapomelo, nebo jsou to jeho znami), nedelal nic jineho, nez ponizoval nove prispevatele a takrka nicim konstruktivnim sem neprispel.Ne to neni muj styl, nerad si nechavam srat na hlavu od jakehokoliv nymanda.
Dal jsem si sam sobe Ban. Chtel jsem ho dodrzet, ale po tom co se tady opet zacal Balcar roztahovat jako ve svem pelechu a na mou hlavu se snasely nejruznejsi urazky jsem se rozhodl opet zakrocit. Nebot to je muj styl. Nenecham si srat na hlavu od nikoho.A ty,Kovoo, jsi pro me prachobycejny alibisticky ubozak.
Kauza Balcar u me zacala presne v den, kdy Balcar obvinil noveho prichoziho Robo Hanaka, bez jakychkoliv podkladu z podvodu, hned po predchozich lzich ohledne special z Krnepa. A nebot se ridim pravidlem- kdos bez viny hod kamenem- rozhodl jsem se proti nemu zakrocit. Nikdy predtim jsem na Lubose nijak nehnojil, ani nenasazoval.Pokud mi kdokoliv dokaze opak, prijmu rocni ban bez hlasovani.Na Lubose pak smerovalo hodne otazek z me strany, na ktere nedokazal a ani nemohl odpovedet, nebot by se zde znemoznil az do konce sveho zivota.Ze se pak pripojovali jini a nadavali me, je vec jina.Proste jsem si to jen nenechal libit. Pro me jsou nejvetsi rozvraceci fora Radinko, Ergo Sum a PeterZZ. Nicim konstruktivnim nikdy neprispeli, jen hledaji chyby v jinych.Hraji si na profesory lidskych dusi..Tedy krome Petera ZZ, to je ubohy blbec.

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa kovoo » 31 Júl 2008, 23:53

vidíš miloš v tomto je medzi nami priam GIGANTICKÝ rozdiel, ja by som si nikomu nedovolil na TP vynadať do somárov a nýmandov, lebo tak nejednám ani v reálnom živote..... možno moja chyba :o
tvoj príspevok beriem na vedomie :wink:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa miloš » 31 Júl 2008, 23:56

Mozna az mezigalakticky. Ja somarovi vzdy do oci reknu, ze je somar. To bude asi jadro problemu.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa miloš » 01 Aug 2008, 00:24

Převyšuješ, zmiz ...Ano, tak se brání jakýkoliv nezralý kolektiv, propojený spíše nevzděláním, strachem z výjimečnosti, setrvávající v takřka předpubertálním vnímání ohromující a nepochopitelné reality. Vše, co se vymyká jeho zdaleka nerozvinuté zkušenosti, zcela přirozeně zatracuje a odstraňuje ze svého okolí, většinou školních či vojenských kolektivů …

Vyspělé a složité společenské struktury jsou naopak chtě nechtě nuceny vyhledávat výjimečně nadané, vzdělané, neobvykle kombinující a úspěšné jedince a osobnosti, dnes dokonce na mezinárodně propojeném jevišti. Existují stovky personálních agentur, které vyhledávají schopné profesionály často už v posledních ročnících renomovaných vysokých škol, a zcela vážně se jimi zaobírají, pěstují si je, tancují okolo nich milostné tanečky, aby je posléze, za vysokou odměnu, umístily na potřebná místa. A toto se děje v celém vyspělém světě a navíc opravdu ve všech oborech.
Prosim admina o necenzurovani.... Dekuji Milos

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa ziza » 01 Aug 2008, 06:47

miloš napísal:Převyšuješ, zmiz .......................................................................................................................................................
Heeezký :mrgreen: Ale proč jsi to takhle přímo a po chlapsku neoznámil Ríšanovi dokud tu byl? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa D.A. » 01 Aug 2008, 06:49

To je snad o Lubošovi, ne? :roll:

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa jack » 01 Aug 2008, 06:54

miloš napísal:Převyšuješ, zmiz ...Ano, tak se brání jakýkoliv nezralý kolektiv........... Dekuji Milos

Podívej se Miloši, když už někoho cituješ, ve Tvém případě to jest celý příspěvek, chtělo by to hodit jako citaci do uvozovek nebo uvést autora. Na první pohled se mi příspěvek zdál na Tebe až moc gramaticky čistý...

Pro všechny ostatní je zde odkaz, odkud Miloš čerpal : http://www.reflex.cz/Clanek33217.html

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa etienne » 01 Aug 2008, 08:18

Co sa tyka hlasovania, vysledok je jasny - Lubos ban nedostane. Nema zmysel pozerat, ci nehlasovali novo registrovani, lebo aj po ich odcitani by bol vysledok rovnaky.

Co sa tyka zverejnenia hlasovania, bol by to podla mna zaujimavy krok, nakolko by sa ukazalo, kto je za a proti takymto rozhodnutiam. Otazne ale je, ci by hlasovanie nemalo predsalen ostat anonymne, nakolko sa moze len viac stupnovat strach pred zalozenim dalsej otazky do senatu...

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Štěpán » 01 Aug 2008, 09:28

Dost se to tu probíralo a spousta odúvodnění proč kdo hlasoval tak nebo jinak tu je.
Jinak zveřejnění viz pravidlo 8) asi si všeci pravidla přečetli? Nejsem proti zveřejnění.

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Štěpán » 01 Aug 2008, 09:29

smajlik nesmajlik pravidlo 8 8 ) 8)

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 01 Aug 2008, 09:52

Povodne som myslel ze senat je nefunkcny, ale hlboko som sa mylil! Az tu sa stutocne odhaluje charakter ludi co sem chodia a zaroven sa krasne rysuje aku formu tatraportalu si kto praje.

Dakujem za krasne prispevky "ziza" je to radost sa pri ich obsahu a forme zamysliet
Dakujem ze sa tu najdu aj ludia ako D.A, cadik, kovoo a verim ze este mnoho dalsich ktory sa rozhodli z nejakeho dovodu mlcat.

P.S. Moj nazor je ze problemom nie je Luboš ale ludia co neadekvatne reaguju na jeho prispevky.

Pekny den

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Maxono » 01 Aug 2008, 09:57

Hlasoval som, a som tiež za zverejnenie hlasovania.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných