Predni svetla T700, dalkove

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 05 Jún 2008, 15:36

A co takhle tyto xenony ???
Prílohy
P6052271zm.JPG
P6052270zm.JPG

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 05 Jún 2008, 16:07

bazilisak napísal: Já vím, že u originálů je to ze zavazadlového prostoru, měnil jsem světla z důvodu otukání od kamínků, a nově zakoupené měly šrouby ze předu, ty jsem nepoužil . Takže Ty máš možná měněné za neoriginal !
Abych se vyhl tomu, že MĚ budeš tvrdit že se světla seřizují zepředu a že já jsem je ještě neseřizoval :mrgreen: , máš tady důkaz, že zepředu - TO PROSTĚ NEJDE ! Jestli sis tam lupenkovou pilkou vyřezal velké díry a šteluješ zepředu - Tvoje věc !
Bazilisaku KLÍÍÍD. Nerozčiluj se. Přibrzdi emoce, ať se nám to tu zase nezvrhne ve slovní rvačku. A kde máš ten důkaz, že ze předu to nejde ?? Proč by to nešlo. Spíš mi dokaž, že to jde zezadu.

Znám původní světla i nová světla a v obou případech byla zcela identická a to se šroubky dopředu. Odpovídají katalogovému listu, který jsem sem šoupnul. Pořád se nemohu zbavit dojmu, že se mýlíš. Nebo mě napadá známá věc, že co Tatra to originál. Nemohly být tedy dva typy originálních světlometů ?? Možná je to příčina naší neshody a nemusíš se hned urážet. Sice se mi to nezdá pravděpodobné, ale … Byl bys schopen je nafotit ? Jinak stejně řešené jsou i tlumená světla – čočky, mají stejné upevnění i seřizování. Jednoduše se pro seřízení zpředu sejme čelo a zpět vrátí. Dekly ze zavazadlového prostoru slouží jen k výměně žárovek. Jestli existuje i druhé originální provedení reflektorů tlumených i dálkových, velmi mě to zajímá. Pošli prosím něco (jestli můžeš, nejlépe foto) a hlavně v pohodě a klidu.
Díky M.

bazilisek

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisek » 05 Jún 2008, 20:53

Já se nerozčiluju, ale jak chceš sundávat masku, když před demontáží masky musíš , musíš sundat nárazník ! Maska je pod blinkrem sešroubovaná s blatníkem m, a nejdou ty šrouby odšroubovat bez demontáže nárazníku. Opravdu to zepředu nejde - pokud nezvětšíš ty díry- tak to prostě nejde. Zkoušel jsi to vůbec ? Spousta "nakupovaných dílů se upravovala pro potřeby Tatry. Já měl dvě a u obou to bylo řešeno stejně. Ani u jedné nešla sundat maska bez demontáže nárazníku. A u obou jsem seřizoval světla, aby svítíly výš ! U obou to bylo naprosto stejné !!!

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 05 Jún 2008, 21:06

Tak vyfot ty ten zadek světla- a dokaž, že se to tam neseřizuje . Já v tom mám jasno! Díval jsem se na to, vím jak to je, a věř, že všechny tatry 700 které opustily fabriku, měly seřizování ze zavazadlového prostoru narozdíl od T613 3, 4, 5 které se seřizovaly po demontáži masky. Je to tak, já mám pravdu . Prostě je to tak .......

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Havrla » 06 Jún 2008, 00:31

Ahoj
Jake tam mam zarovky netusim, nicmene to prasklo behem jedne 10min. pomale jizdy ve dne bez dalkovejch.
Udelam o vikendu foto, fakt zajmava prasklina....
Jezkote nestraste mne nikdo ze budu muset rozebrat pul auta abych vymenil svetlomet :-)))


Havrla

Neregistrovaný

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 06 Jún 2008, 14:43

bazilisak:
Hele ty xenony vypadaj pekne, nerikej ze to tam pasuje :-))))
zh

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Havrla » 06 Jún 2008, 14:43

bazilisak:
Hele ty xenony vypadaj pekne, nerikej ze to tam pasuje :-))))
zh

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 07 Jún 2008, 10:39

Ano, čelo je opatřeno ve spodních rozích po jedné díře na každé straně k připevnění k blatníkům, ale právě z důvodů nesnadného přístupu (vyžadující buď vylomené ruce, nebo demontáž nárazníku) se často tyto šrouby nedávaly. Čelo tak bylo v dolní části pouze zaklesnuté svým prolisem za hranu nárazníku a v horní části upevněné klasicky šesti šrouby. To pochopitelně jen podporovalo známou tvarovou nenávaznost čela na blinkry a blatníky, kterou je možné často vidět. Proto poctivější nepoctivci vkládali někdy distanční špalík mezi čelo a skelet v blízkosti nevyužitého otvoru pro šroub tak, aby v případě, kdy čelo by bylo příliš zapadlé, se vytlačilo do úrovně blatníku, a hrály tak lépe linie. Moje zkušenosti s orientací seřizovacích šroubků dopředu vycházejí z pozdějších kusů T700, možná že tvoje zkušenosti naopak ze starších vozů. Možná, že tedy byla opravdu dvě provedení. V nabídce ZKW mohla být kdysi také obě provedení, Tatra zvolila pro svou konstrukci vhodnější provedení se šroubky dozadu, ale poněvadž např. ze strany ostatních odběratelů mohl být všeobecně malý zájem, bylo toto provedení vypuštěno z výrobního programu. Pak Tatře nezbývalo, než využít zbývajícího provedení se šroubky dopředu. Např. v katalogu ZKW z roku 2001 existuje jen právě toto provedení – viz sken, který jsem sem již vložil. A totéž se týká i čoček.

Ale ještě bych nadělal předčasné závěry.
Bazilisaku, tvoje tvrzení

„Já v tom mám jasno! Díval jsem se na to, vím jak to je, a věř, že všechny tatry 700 které opustily fabriku, měly seřizování ze zavazadlového prostoru narozdíl od T613 3, 4, 5 které se seřizovaly po demontáži masky. Je to tak, já mám pravdu . Prostě je to tak .......“

mne dostatečně nepřesvědčuje, neboť jsi asi těžko mohl všechny T700 zkontrolovat při výjezdu z fabriky a opakováním „já mám pravdu, já, já, je to tak a ne jinak“ na pravdivosti svého tvrzení nic nepřidáš. Zkus to doložit fotkami, pokus se zachytit i detaily, z kterých bude jadnoznačně patrné, že se jedná o originální světla a že seřízení je možné zezadu. Já své tvrzení též doložím stejným způsobem. Tím bychom mohli pak dokázat, že se používala obě provedení a spor uzavřít.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 07 Jún 2008, 17:23

Havrla napísal:bazilisak:
Hele ty xenony vypadaj pekne, nerikej ze to tam pasuje :-))))
zh
Ne . to víš, že nepasuje !!

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 07 Jún 2008, 17:33

Moje tvrzení je pravdivé - podložené. A jestli si myslíš, že novější auto jsem neviděl :lol: a mám zkušenosti s vraky :lol: na kterých se někdo vyřádil :lol: tak .... Necháme toho.... Situace je taková, že jsi ORIGINALNI světlo asi neviděl !!! Je seřizovatelné zevnitř !!! A je to tak jednoduše vymyšlené !!! A zaráží mě to , že Tě to nenapadlo taky tak vyřešit . Debata s Tebou o těch světlech mě opravdu rozčiluje, protože Tvé argumenty o tom, že se někomu nechtělo - podle tebe ve fabrice dát někam šroubek , nebo že některé se snad seřizují jinak protože jsou novější - nemá to význam . Já říkám, že z fabriky to tak vyjelo, je to pravda, a Ty si koumej nad čím chceš.

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 09 Jún 2008, 10:29

Neopakuj se a dolož to. Sám jsi mě o to také žádal (viz 05 Jún 2008, 21:06). Křikem (soudě podle počtu vykřičníků) nic nedoložíš.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Jún 2008, 13:32

myslíte si, že existuje aj nejaká T-700, kde sa na jednej strane nastavujú svetlá odpredu po demontáži masky, a na druhej odzadu z kufra? Veď vieme, že čo kus, to originál... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 09 Jún 2008, 13:41

ondrej napísal:myslíte si, že existuje aj nejaká T-700, kde sa na jednej strane nastavujú svetlá odpredu po demontáži masky, a na druhej odzadu z kufra? Veď vieme, že čo kus, to originál... :wink:
Dle mých informací všechna vozidla měly v originále z fabriky (Příbor , Kopřivnice) seřizování hlavních světel ze zavazadlového prostoru. Kdo kdy demontoval masku u T700 ví, že tudy cesta k seřízení světel nevede.

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 09 Jún 2008, 15:18

ondrej napísal:myslíte si, že existuje aj nejaká T-700, kde sa na jednej strane nastavujú svetlá odpredu po demontáži masky, a na druhej odzadu z kufra? Veď vieme, že čo kus, to originál... :wink:
Jestli existují obě provedení, ani bych se nedivil.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa miloš » 10 Jún 2008, 02:52

Predni svetla se serizuji pouze a prave ze zavadloveho prostoru a ne jinak. Fabricke provedeni, ostatni je bastl- neboli domaci kutilstvi.

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 10 Jún 2008, 10:37

Posílám fotky světel s možností seřizování pouze zepředu. Mělo by se jednat o původní světla namontována ve fabrice. Své přesvědčení zakládám na tom, že stav otlučených skel světel od kamínků odpovídá stáří vozu – resp. stejnému otlučení čela a původního čelního skla. Tatra nebyla bouraná a všechna světla jsou v páru shodná. Důvod k výměně světel ani v samých počátcích by proto neměl žádný být. Dobře znám původ a servisní historii vozu. Vím, že o domácí bastl-úpravy se nejedná. Co se týče přístupnosti k dolním šroubům čela pro jeho demontáž, nebyla zde zmíněna ještě možnost přístupu ze zavazadlového prostoru po odmontování krytů. Ani odtud však práce není příjemná. Netroufám si odhadnout, na kolika vozech bylo toto provedení použito.
Prílohy
IMG_1973.jpg
IMG_1976.jpg
IMG_1977.jpg
IMG_1986.jpg
IMG_1995.jpg
IMG_1998.jpg
IMG_2006.jpg
IMG_2009.jpg
IMG_2011.jpg

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 10 Jún 2008, 10:42

Další fotky ukazují nová světla zcela stejného provedení.
Můžete sem někdo dát fotky původního provedení se seřizováním zezadu ?
Prílohy
IMG_2021.jpg
IMG_2022.jpg
IMG_2023.jpg
IMG_2026.jpg
IMG_2030.jpg
IMG_2034.jpg
IMG_2036.jpg
IMG_2037.jpg
IMG_2040.jpg
IMG_2045.jpg
IMG_2051.jpg
IMG_2057.jpg
IMG_2060.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 10 Jún 2008, 13:39

Michal B. napísal:Další fotky ukazují nová světla zcela stejného provedení.
Můžete sem někdo dát fotky původního provedení se seřizováním zezadu ?
Fotky dokazují tím, že držáky světel jsou natírané štětcem, a šroubky resistinem , že se jedná o neoriginal !!! Prostě - demontáž, nátěr... a JINE světla ! Říkej, a piš si o tom co chceš, ale tímhle jsi mě, a myslím ani nikoho jiného nepřesvědčil...!!! Já vím, že je to jinak, nikdo nebude u T700 ani u T700 model 97 demontovat masku, aby seřídil světlomety !!!
Prílohy
P6052283zm.JPG
Je vidět šroub M4 , na konci opatřen maticí- přilepenou Loctite
P6052282zm.JPG

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 10 Jún 2008, 13:50

Prostě - světla montované továrnou TATRA se seřizují ze zavazadlového prostoru, po demontáži krytů , každé, ze 4 světlometů se seřizuje 2 šroubky M4 (klíč č. 7 ) . Jak jsem již psal, je to tak jednoduché - a divím se , že Tě to nenapadlo. Dál si tvrdíš co chceš- pravdu nepřiznáš !!!
Prílohy
P6052281zm.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Havrla » 10 Jún 2008, 15:34

Mne vomejou von ma novy svetlomety......


Jo kontaktoval jsem ZKW a odkazali mne na zastoupeni, napsal jsem zastoupeni tak uvidime.

Hadate se kuli kravine, ja se tam take koukal, fota nemam, nicmene jeden svetlomet ma to provedeni ala Michal B. a druhy ala bazilisak
:-))

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných