Tatraplan

Čo jednému chýba, iný môže mať...
TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 25 Okt 2006, 18:36

Tykať si môžeme, to je na internete normálne, ja som už aj tak začal...

Tá Tatra je pomerne dosť zaujímavý rok aj ked je problém že nevyzerá tak ako by mala. Ja som mu už pred pár týždňami volal menuje za myslím
Dražil alebo tak nejako. To je problém 603jok že všetky sú prestavané na posledný model. Zo zúfalstva som si pomyslel že možno aj nejaká posledná verzia by bola dočasu dobrá. Ked si ale pomyslím dobu ktorá sa musí vynaložit na rekonštrukciu tak to nie je dobrý nápad.

Inak ja proti predaju nič nemám. Sám som obchodník, síce s niečím iným, ale proste živím sa tým že lacnejšie kupujem a drahšie predávam, ako by sme to povedali u áut, po repase. Keby som predával za tú istú cenu ako nakúpil tak okamžite celá rodina zomrieme hladom...

Pokiaľ sa pri predaji neklame tak v tom nevidím nič zlé ak niekto kúpil auto za 10000 a predal za 500 000. Problémom sú neetickí obchodníci ktorí klamú že to funguje, že bolo brzdové obloženie menené, že to pred nastriekaním bolo vyvarené poriadne.... To sa mne nepáči.
Inak je to každého vec za koľko kúpil a za koľko predáva. Len nech nezavádza. Je veľmi ťažké pre kupujúceho zoškrabať nový náter aby videl koľko je pod tým gitu a hrdze. A kontrolovať kvalitu opráv ani nie som schopný, proste mi chýbajú vedomosti a musím dôverovať predávajúcemu. Preto ak sa kupuje čisto nálezový stav nemám s tým problémy, proste treba urobiť všetko.

tomcat1

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 25 Okt 2006, 19:42

avizo:
Tatra 603 v rekonštrukcii, pripravená pod lak, k tomu nové chrómové lišty, tesnenia, motor po GO.

19.10.2006 Osobné autá Predaj do 50.000 0903 439 432

peter.

Príspevok od užívateľa peter. » 25 Okt 2006, 21:30

Cena do 150 000.-Sk :wink:

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 26 Okt 2006, 09:06

To jo to já proti tomu nic nemám, už jsem to taky tak nějak občas udělal. Ale on z nějakých jistých zkušeností mi prostě nesedí...Ale to je můj poznatek,který jsem mohl poznat.... Ale to jsem trošku odběhl od tématu...Prostě jeden kontakt s ním a stačilo mi to...Už bych si od něho asi nic nekoupil...

Nemáš nějaký fotky těch tvých tatrošů?


jakýkoliv?...

Dík ahoj Honza

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 26 Okt 2006, 10:34

Jeden je tu http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... =tatraplan . Fotky druheho nemám, momentálne by mal byť zdvihnutý na stolici kedy práve ho pôjdeme obzrieť a naplánovať postup prác.

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 26 Okt 2006, 11:59

Hm. tak ta je pěkná!!! Můžeš mi napsat kolik tě stála? jestli to není tajný??? Kdyžtak kdyby jsi nechtěl zveřejnˇovat cenu tak mi ji pošli na E-mail:
Honzapapirnik@seznam.cz

Děkuji ahoj

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 26 Okt 2006, 13:34

peter. napísal:Cena do 150 000.-Sk :wink:
Nejaký presnejší údaj nie je? Ked som sa o to zaujímal tak to bolo 125000 + chlapcovi za robotu, čo by mohlo byť aj auto do 200, 250, 300, 350 tisíc. :?

peter.

Príspevok od užívateľa peter. » 26 Okt 2006, 20:39

Ja som to dojednal na 128 000.-Sk.konečná cena,ale aj tak ju neberiem.

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 26 Okt 2006, 21:12

Bol nejaky problém čo sa týka kvality práce, skrytý problém alebo jednoducho to s tým nemá nič spoločné?

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 26 Okt 2006, 22:33

Ja sem s tym panom volal- rikal mi ze dela do veteranu ale ze ma toho ted moc rozdelaneho a ze to vsechno nestiha dokoncit. Rikal ze uz je na ni udelany podvozek- ze jeste treba vyvarit predni cast auta. Daval k tomu hromadu ND, no nevim, kdyby to bylo bliz, tak bych ji zobral...

Tominec
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tominec » 31 Okt 2006, 00:13

z veterán.cz:

Predám z rod. dôvodov TATRU 600 Tatraplán pred renováciou. Karoséria čiastočne vyvarená, motor s vertikálnym ventilátorom(1 karburátor) je po GO na skúšobnej stolici-možnosť štartovať. Pridám špeciálnu " kolísku" ktorá umožňuje preklápanie karosérie a lit.

30.10.2006 Email: dubrasevic@post.sk Tel: 0421905602930

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 31 Okt 2006, 01:11

No uvidíme, je za 3 000 EUR a má dokonce motor po GO! :)

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 31 Okt 2006, 09:38

Najlepšie na tom je že predávajúci nevedel o tom že tento Tatraplán predáva... Teda ho má, ale inzerát za neho uverejnil kamarát bez toho aby sa s ním vopred dohodol. Bol ale celkom prekvapený ked som sa mu včera ozval a spočiatku nie celkom naklonený myšlienke do auto predať aj ked to zvažoval.

Ešte že máme kamarátov, nie?

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honza

Príspevok od užívateľa Radinko » 25 Aug 2007, 17:53

Jan Papírník napísal:Tak dyby někdo věděl o úplně prorezlé tatře 600 na odpis já ji vezmu!!!
Tu jsem myslel ať mi to dá práce kolik chce já ji chci...
...jedine žeby nie.
http://www.i-veteran.cz/inzerce/?rubrik ... obrazit=10

Presne-ten
Diskutujúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 14:33
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/1 1977
Bydlisko: Bystřice nad Olší
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Presne-ten » 26 Aug 2007, 12:48

.... moc pěkný postřeh:)....

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 27 Aug 2007, 11:25

Pro vysvětlení - pro všechny nebulvární návštěvníky:

Ano napodzim jsem si chtěl koupit auto Tatraplan, v zimě se mi jej podařilo po dlouhém hledání koupit. Auto jsem si koupil s tím že jej budu renovovat a do budoucna jezdit. Bohužel situace se mění ze dne na den a já začal mít čímdál tim víc práce a méně času, navíc vlastním ještě T603 kterou taktéž renovuji. Takže bohužel času ubývá a já chodím z práce každý den v 18:00-19:00 hodin domů... Poté co přijdu domů musím si udělat nějaké jídlo na druhý den a něco na večeři skončím cca ve 20hodin. O víkendu toho moc nestíhám protože nejenže doháním to co jsem nestihl v týdnu, ale také se snažím odpočinout si z týdeního shonu. Takže k Tatře se většinou ani nedostanu... A to mě vedlo k tomu že než-li by mě mělo auto stát v garáži a dále hnít bude lepší když jej prodám někomu kdo bude mít buď více času nebo více financí a dá to někomu udělat a auto dokončí. Auto prodávám za cenu za kterou jsem jej v zimě koupil. Pro jistotu můžu kupujícímu ukázat smlouvu, kterou mám s kupujícím sepsanou nebo dát kontakt na osobu od které jsem auto koupil. Nesnažím se na tom nic vydělat.

Je mi 23 roků a tak se spoustu věcí teprve učím a to že někdo neodhadne situaci (ať už finanční nebo časouvou) nemusí být některýma lidma odsuzovaný...

Toť je moje vysvětlení. Tímto se omlouvám za moje změny, ale myslím si že nejsem jediný kdo někdy udělá nějakou chybu.

Mějte se Honza

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 27 Aug 2007, 13:36

Za chyby se platí...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 27 Aug 2007, 13:52

Jan Papírník - to, kedy a ako sa rozhodneš, je len tvoja vec a tvoje právo a nie si povinný svoje rozhodnutia pred týmto fórom obhajovať. Tak je to aj s Tatraplanom. Myslím, že je nás viac, ktorí majú čím ďalej tým menej voľného času a síl na to, aby obidvomi týmito vecami plytvali pri renovácii rôznych vrakov, preto ťa plne chápem a tvoje rozhodnutia vôbec nepovažujem za "chyby".
Skrátka - tak si sa rozhodol, lebo ti to tak teraz najlepšie vyhovuje a basta. Nejaké prípadné poznámky posmieváčikov by som si nevšímal - tí budú vždy a riadiť svoj život podľa nich je nezmysel.
Držím ti palce pri renovácii T603!

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Radinko » 27 Aug 2007, 19:14

Na úvod poďakujem Honzovi za SS, nevadilo by mi vôbec, keby si to dal celé aj sem. Ja som zatiaľ SS na chuť veľmi neprišiel, preto budem reagovať tu.

Základnou otázkou je: Prečo ste si (aj s Ondrejom) môj príspevok vysvetlili ako posmech, obviňovanie, upozorňovanie na chybu iného, odsudzovanie...? Len tak zo zvyku? Lebo "podľa seba súdim teba"? Lebo keď sa v príspevku neobjavia oslavné fanfáry alebo obdivné híkanie, je autor automaticky neprajník, škodca, posmieváčik? Alebo prečo vlastne?

Pointou toho celého bolo to, že si mi pripomenul (a potvrdil) tu dávnejšie prezentovanú "hlášku" o tom, že aj ten čo niečo veľmi chce, keď to získa, zistí, že to ani tak veľmi nechcel. To je celé. Dôvody na to môžu byť rôzne. Nedostatok času, málo prostriedkov, iné povinnosti, vytriezvenie, prebudenie sa zo sna...
Z ničoho som ťa neobvinil, tak nebolo treba sa vyviňovať alebo podávať vysvetlenie. Ale nakoniec je dobré, že si tak urobil. Všetci sa učíme a všetci robíme chyby. A platíme za ne, inak by to nemalo zmysel a nikam by nás to neposunulo. Na zisku z predaja nevidím nič zlé, to len na okraj. O dennom režime viem svoje, a to ešte nemáš (alebo ju nespomínaš) založenú rodinu. To ešte len uvidíš tie "točky".

Na záver, fandím ti v tvojom snažení, tak, ako komukoľvek inému. Možno tento tvoj prípad pomôže niekomu inému v rozhodovaní. Veľa zdaru.

ondrej.

Príspevok od užívateľa ondrej. » 27 Aug 2007, 19:31

Radinko - základnou otázkou je, prečo si si vysvetlil, že reagujem práve na tvoj príspevok, a že reagujem naň ako na posmech a obviňovanie?
Azda si podvedome cítil, že ten príspevok tak myslíš a podávaš, že by naň mohol niekto reagovať takým spôsobom, ako som reagoval ja? Ale ak nie, tak prečo vlastne?
A čo, keď moju reakciu vyvolal hlavne nejaký úplne iný príspevok... - to ťa nenapadlo!?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných