A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:00

Radinko napísal:Silný mozog ten Miloš. .
Velesilny...........
Radinko napísal:Prínosný a nekonfliktný typ.
Rozhodne prinosnejsi nez ty.A nekonfliktni?? Do ted jsem te toleroval.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:02

Štěpán napísal: Vím že tímto tady zbytečně mařím čas a místo ale když už dojde na internetové diskuzi na vyhrožování násilím ......
Kdo??????????????

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Tatřík » 08 Feb 2008, 00:06

Když tohle už několikátý den čtu, je mi celkem smutno. Na portál lezu už nějaký čas pro to, abych se coby majitel a restaurátor tatry - začátečník něco dověděl a přiučil. Ale poslední dobou toho tady moc k věci neproběhlo. Při čtení některých výměn názorů mám pocit, že jsem nechtěným účastníkem "zasvěcené" rozpravy někde v putyce V. cenové skupiny kolem půlnoci...
Ať si to každej přebere jak chce. Oni ty výlevy někoho můžou i celkem otravovat...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:09

Tatřík napísal:Když tohle už několikátý den čtu, je mi celkem smutno. Na portál lezu už nějaký čas pro to, abych se coby majitel a restaurátor tatry - začátečník něco dověděl a přiučil. Ale poslední dobou toho tady moc k věci neproběhlo. Při čtení některých výměn názorů mám pocit, že jsem nechtěným účastníkem "zasvěcené" rozpravy někde v putyce V. cenové skupiny kolem půlnoci...
Ať si to každej přebere jak chce. Oni ty výlevy někoho můžou i celkem otravovat...
Tak si najdi nejake tatra renovatorske tema a mas klid.Nezdrzuj se s nostalgii.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Feb 2008, 00:16

Erik:

Jasné... jazdí sa mi na nej TRRRISTO razy lepšie. Matko zem...
Keby sa mi na nej jazdilo lepšie, tak asi už 613-ku dávno nemám nemyslíš synak? :)

Tatra má lepší motor. Má lepšie brzdy, aj lepšie odstupňované. Má predvídateľnejšie jazdné vlastnosti, OVEĽA (pár stupňov vyššie, das štyri, nech nejem) lepšie riadenie, také komunikatívne, treba tam menej radiť, je tam viac miesta, má lepší posed, má krajší zvuk, lepšie tam lapám 3 pedále dvoma nohami, nemá problémy s elektronikou... je to lepšie auto. Tatra je proste super.

Omega má menší vnútorný hluk, ľahšie sa zaraďujú prevody, má lepšie rádio LOL, vojde sa dnuka viac bordelu z garáže, aj na streche mám strešný nosič, aj ťažné mám na vozík... taký robotník to je.
Netrápi ma že som ju pol roka neumyl a tak... jo v tomto je lepšia LOL. Žere to rovnako, no menej to ide.

Omega je fajn vozidlo, no Tatra 613 je parádne Auto. Na Omege ma teší že preberá ťažkú prácu - zimnú prevádzku, jazdu cez les niekde na chatu a podobne. To je výborné

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Štěpán » 08 Feb 2008, 00:16

Safra někdo tadyvhrožoval že dá někomu do držky a že se teší na nějaký tatra sraz a bylo to nebezpečně blízko Ego_sum příspěvků i když to s ním nesouviselo. Možná že to bylo jiné vlákno, ale čekal byh tady spíš diskuze o technice.....

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:23

Mojžo napísal:Erik:

Jasné... jazdí sa mi na nej TRRRISTO razy lepšie. Matko zem...
Keby sa mi na nej jazdilo lepšie, tak asi už 613-ku dávno nemám nemyslíš synak? :)

Tatra má lepší motor. Má lepšie brzdy, aj lepšie odstupňované. Má predvídateľnejšie jazdné vlastnosti, OVEĽA (pár stupňov vyššie, das štyri, nech nejem) lepšie riadenie, také komunikatívne, treba tam menej radiť, je tam viac miesta, má lepší posed, má krajší zvuk, lepšie tam lapám 3 pedále dvoma nohami, nemá problémy s elektronikou... je to lepšie auto. Tatra je proste super.

Omega má menší vnútorný hluk, ľahšie sa zaraďujú prevody, má lepšie rádio LOL, vojde sa dnuka viac bordelu z garáže, aj na streche mám strešný nosič, aj ťažné mám na vozík... taký robotník to je.
Netrápi ma že som ju pol roka neumyl a tak... jo v tomto je lepšia LOL. Žere to rovnako, no menej to ide.

Omega je fajn vozidlo, no Tatra 613 je parádne Auto. Na Omege ma teší že preberá ťažkú prácu - zimnú prevádzku, jazdu cez les niekde na chatu a podobne. To je výborné
Zeru te predevsim proto,ze jsi zustal svuj!!!!!!!!!!!!! Mojzo ne tebe nikdo nema!

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:24

Štěpán napísal:Safra někdo tadyvhrožoval že dá někomu do držky a že se teší na nějaký tatra sraz a bylo to nebezpečně blízko Ego_sum příspěvků i když to s ním nesouviselo. Možná že to bylo jiné vlákno, ale čekal byh tady spíš diskuze o technice.....
Konkretizuj!!!!! Jinak varis z vody.

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Tatřík » 08 Feb 2008, 00:25

[Tak si najdi nejake tatra renovatorske tema a mas klid.Nezdrzuj se s nostalgii.[/quote]

Průser je, že ono se tady aktuálně už delší dobu žádné kloudně nechytlo. Vždycky se to zvrhlo ... :(

A tohle vlákno se ti Miloši docela povedlo. Dobrej nápad. Ale zhruba od polovičky úplně zbytečně (aspoň podle mě) nějak změnilo téma

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Feb 2008, 00:26

:) Jo a Omega má zadný náhon to je paráda. Ale Tatra 613 ho má tiež, navyše má lepší diferenciál

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Tatřík » 08 Feb 2008, 00:27

To o té "rozbité držce" je "zcela logicky" ve vláknu o vlastnictví nákladní tatry, tuším, ale kovoo to tam myslím podal jako vtip...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:27

Tatřík napísal:[Tak si najdi nejake tatra renovatorske tema a mas klid.Nezdrzuj se s nostalgii.
Průser je, že ono se tady aktuálně už delší dobu žádné kloudně nechytlo. Vždycky se to zvrhlo ... :(

A tohle vlákno se ti Miloši docela povedlo. Dobrej nápad. Ale zhruba od polovičky úplně zbytečně (aspoň podle mě) nějak změnilo téma[/quote]
Nemuze za to nahodou pinočet????????????? Ja se snazil................

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:30

Mojžo napísal::) Jo a Omega má zadný náhon to je paráda. Ale Tatra 613 ho má tiež, navyše má lepší diferenciál
Ja jel s Omegou loni po ose na Mallorcu. Sorry Mojzo, ale byl jsem z ni velmi zklamany. mohlo to byt tim, ze byla v dehtu?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Luboš » 08 Feb 2008, 00:31

Tatřík napísal:Když tohle už několikátý den čtu, je mi celkem smutno. Na portál lezu už nějaký čas pro to, abych se coby majitel a restaurátor tatry - začátečník něco dověděl a přiučil. Ale poslední dobou toho tady moc k věci neproběhlo. Při čtení některých výměn názorů mám pocit, že jsem nechtěným účastníkem "zasvěcené" rozpravy někde v putyce V. cenové skupiny kolem půlnoci...
Ať si to každej přebere jak chce. Oni ty výlevy někoho můžou i celkem otravovat...
Já vidím hlavní problém v tom, že většina zdejšího osazenstva už jsou staří ostřílení tatrováci, co to auto už většinou dobře znají a dovedou ho udržovat a opravovat víceméně sami bez toho, aniž by se někoho ptali nebo museli někde shánět informace. Mnoho technických problémů se tu i v dalších tatradiskuzích již před lety řešilo, tak se nemůžeš zase tak úplně divit, že se každému nechce neustále opakovat ty samé postřehy. Ale zase na druhou stranu se tu pořád objevuje dost lidí, kteří ti rádi poradí, o to bych strach neměl, ale chce to ten dotaz nahodit z vlastní iniciativy a zvládnout některé ty zcestné příspěvky některých individuí nějak účinně odfiltrovot, odignorovat nebo se s nimi nějak jinak vypořádat.

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Tatřík » 08 Feb 2008, 00:33

Však já ti nic nevytýkám. Jen mě napadá podotknout staré a možná občas i dobré "moudřejší ustoupí". A k tomu dodávám "a ten druhej snad zmlkne".
Jinak pro upřesnění - po tlamě chtěl dát kovoo někomu ve vlákně FOTO MTX a myslel to opravdu jako vtip. Tak to s tím militarismem tady nebude zase tak zlé :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Feb 2008, 00:37

Miloš: Dosť možno. Ja mám benzínovú 136 koňovú, je to lepšie. Na naftu sa to nespráva dobre. Ako remorkér to je, ten ťažký a slabý motor jej proste nesadne.
Inak beriem Omegu B ako nadpriemerné vozidlo z tých rokov. z polovice za to môže ten zadný náhon samozrejme :)

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:40

Tatřík napísal:Však já ti nic nevytýkám. Jen mě napadá podotknout staré a možná občas i dobré "moudřejší ustoupí". A k tomu dodávám "a ten druhej snad zmlkne".
Jinak pro upřesnění - po tlamě chtěl dát kovoo někomu ve vlákně FOTO MTX a myslel to opravdu jako vtip. Tak to s tím militarismem tady nebude zase tak zlé :wink:
Mas recht. Moudrejsi ustoupi,jenze ten nemoudrejsi nikdy neustoupi...............Ja to s timhle vlaknem myslel dobre. chtel jsem nastinit historii davno zapomenutou. Jenze prisel tenhle podjebávač pinočet Zikmund-Hanzelka a takhle se to zvrhlo.Budu pokracovat.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 08 Feb 2008, 00:45

miloš bukáček napísal:
Tatřík napísal:Však já ti nic nevytýkám. Jen mě napadá podotknout staré a možná občas i dobré "moudřejší ustoupí". A k tomu dodávám "a ten druhej snad zmlkne".
Jinak pro upřesnění - po tlamě chtěl dát kovoo někomu ve vlákně FOTO MTX a myslel to opravdu jako vtip. Tak to s tím militarismem tady nebude zase tak zlé :wink:
Mas recht. Moudrejsi ustoupi,jenze ten nemoudrejsi nikdy neustoupi...............Ja to s timhle vlaknem myslel dobre. chtel jsem nastinit historii davno zapomenutou. Jenze prisel tenhle podjebávač pinočet Zikmund-Hanzelka a takhle se to zvrhlo.Budu pokracovat.
Kludne pokračuj, dobre som si počítal

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Feb 2008, 00:58

Mojžo napísal:Miloš: Dosť možno. Ja mám benzínovú 136 koňovú, je to lepšie. Na naftu sa to nespráva dobre. Ako remorkér to je, ten ťažký a slabý motor jej proste nesadne.
Inak beriem Omegu B ako nadpriemerné vozidlo z tých rokov. z polovice za to môže ten zadný náhon samozrejme :)
Je pravda, ze nezapomenu,co jsi s ni provadel tenkrat na podzim 2006 v Kosicich. Ukazkove drifty!!!!!!!!!!!ale s touhle chuderou bilou jsem mel fakt strach.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: A teď trochu Tatranostalgie, aneb nikdy se nevrátí......

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Feb 2008, 01:01

:) To už je B-mobel po facelifte. Inak to naľavo je určite lepší stroj. Omega je fajn na drifty práve preto že ona tak všelijak jazdí po ceste, nie je si istá stopou... myslel som že to mám len ja dačo nedobre s autom, ale to všetky robia

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných