Máte někdo soukromě velkou tatru?

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 13 Feb 2008, 14:43

tak to tě jenom ctí, že máš zájem i o ostatní produkci Tatry a ne jen o osobní vozy. Kdyby jsi se nacházel v okolií Ostravy,klidně bychom se mohli domluvit na návštěvě a seznámil bych tě s komentovanými vozy.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 13 Feb 2008, 15:06

Ostravu nemám zrovna na rohem, ale občas tam mám taky cestu, tak uvidíme, třeba to někdy vyjde. Já se jinak zajímám i o jiné značky než jen o tatru, ale zatím vzhledem k prostorovým možnostem sbírám jenom osobáky. :)

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa radek » 13 Feb 2008, 15:22

OT 64 je veterán jako každý jiný? To je krásná hláška, hned je mi jasné, proč se tolik spolků military-positiv lidí tak vehementně hlásilo ke vstupu do AVCC, jakmile tato oznámila, že umožní klubům školení a vydání oprávnění k testování historických vozidel....

Tedy namátkou bych se Ironclade optal v duchu kodexu FIVA:

Ad 1.2 : Vozidla by měla být z principu zachována a užívána ve stavu v jakém je dodal výrobce veřejnosti, včetně volitelného vybavení a příslušenství, které bylo výrobcem nabídnuto nebo prodáno v období normální životnosti vozidla.

OT 64 je běžný model silničního vozidla, dodávaný v obchodní síti veřejnosti? Rád bych to viděl doložené....

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 13 Feb 2008, 15:42

Radku, to už si vykládáš trochu jednostranně po svém. Důležité je si ujasnit, zda SKOT je vůbec silniční vozidlo a zda je tedy vůbec možné ho podle technického kodexu FIVA posuzovat. Mnoho historických vozidel vůbec nebylo dodáváno v nějaké obchodní síti nějaké veřejnosti, výrobce si ho zhotovil třeba sám pro sebe nebo na zakázku pro jednoho nebo i více zákazníků a dále ho nikde nenabízel a přesto dnes není pochyb o tom, že to jsou historická vozidla dle kodexu FIVA.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa radek » 13 Feb 2008, 15:54

No Luboši, záměrně se táži právě až dle odstavce 1.2, na základě zde již uvedeného tvrzení:

"je to vozidlo které bylo schváleno pro silniční provoz. Jinak by armáda neměla na tom SPZ a nemohli by jezdit ven. Má to veškeré potřebné osvětlení (dokonce i spz) A krom toho jich je na spz v ČR hned několik."

váhám, zda se zde pod takto "pádnými" a nezpochybnitelnými důvody vůbec pouštět do dokázání, zda je či není OT64 silničním vozidlem.....

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 13 Feb 2008, 17:07

jak tak koukám radku zřejmě jsi nikdy ot -64 neviděl. Když už vykládáš kodex po svém, nezapomeň že pravidla technické zpusobilosti a silniční zákon platí pro všechny vozidla jenž chtějí vyjet na silnici. Bez ohledu vlastníka !!! Tudiž i armáda můsí toto splňovat. A co se týká toho abych ti vysvětloval co a jak funguje je zbytečné ! Je evidentní že máš jen scela omezený rozhled v této oblasti a těžko ti budu vysvětlovat jak fungují vojenská historická vozidla a jaký mají význam pro historii. Jedno je ale jisté Tatra se vždy podílela a podílet bude na vývoji v této oblasti.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 13 Feb 2008, 17:49

radku pro tebe objasním téma o kterém se diskutuje ! SKOT = Střední ¨Kolový Obrněný Transportér. Což v reále znamená že má kola a tudiž byl vyvinut pro jízdu převážně na komunikaci !!! Do terénu by bylo lepší zvolit BVP ( pasové )

Charakteristika : OT-64 je střední obojživelný kolový obrněný transportér s dobrou menévrovací schopností vhodný pro použití k přepravě po komunikacích

Účel : Transportér je možné využít pro pˇřepravu osob,různých nákladů a materiálů i po komunikacích i jako zakladního vozidla pro různé speciální nástavby.

čerpáno s pramene : TANKOVÁ A AUTOMOBILOVÁ TECHNIKA V ČESKÉ A SLOVENSKĚ ARMÁDĚ
sestaveno z archivních materiálů Našeho vojska.

Což si myslím že scela dostatečně dokazuje účel a použití vozidla. Pokud by se ti ale stále nezdálo že se nejedná o silniční vozidlo,nebo že nepřeváží osoby,jako kterykoli náklaď,mohl bys možna napsat jinou knihu s titulem : Vše co je větší než TATRA 613 není silniční vozidlo !!! Nebo Čemu byli dány kola nepatří na cestu ale ...........

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa radek » 13 Feb 2008, 21:47

Díky za objasnění, které nic neobjasnilo, citace vojenské literatury není v tomto případě nijak směrodatná, a definici typu "když to má kola, JE to silniční vozidlo" se lze tak možná pousmát....... Chtěl bych se dozvědět, neb mě to opravdu eminentně zajímá, tyto prosté, jednoduché údaje o OT64:

- číslo ZTP
- druh vozidla (definovaný dle Vyhl.č. 341/2002 Sb. v platném znění)
- kategorie vozidla (určenou dle Vyhl.č. 341/2002 Sb. v platném znění)

Co se týká psaní knihy, věz že dílo tak rozsáhlé a kvalitní, s tak bohatým obsahem, příjemně čtivou formou a aspirující na titul "kniha desetiletí", aby si zasloužilo Tebou zde zmíněný název, opravdu nejsem schopen napsat, na to vážně nemám..... .

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa bazilisak » 16 Feb 2008, 15:14

IRONCLAD napísal:tak to tě jenom ctí, že máš zájem i o ostatní produkci Tatry a ne jen o osobní vozy. Kdyby jsi se nacházel v okolií Ostravy,klidně bychom se mohli domluvit na návštěvě a seznámil bych tě s komentovanými vozy.
No to bych teda určitě neodmítnul... Mohlo by to být hoodně zajímavé !

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Karel » 16 Feb 2008, 18:54

Na veteránská čísla lze zřejmě postavit lecos.
Zrovna na této akci jsem měl docela problém orientovat se v hustém libereckém provozu. Oproti řidiči tohoto ,,veterána,, jsem měl ale podstatně lepší výhled z vozu (on si ale asi nemusel lámat hlavu s tím kdo má přednost :lol: ).
Prílohy
OT.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa bazilisak » 16 Feb 2008, 19:13

Loni jsem viděl PV3S PLDK - obrněnou s kanonem - taky na veteranských značkách . Ale víc jsem se divil tomu, že to má plynový pedal uprostřed mezi spojkou a brzdou !

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ondrej » 16 Feb 2008, 19:15

u PLDVK bolo pokiaľ viem vždy takéto usporiadanie pedálov a Pragovka, ako automobilka konzervatívnej školy, ho používala aj u viacerých svojich osobných vozov...

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 16 Feb 2008, 20:11

Jak tak koukám tak máte všichni docela dobrý přehled o dění :-)))) A to je dobře ! :lol: Můj názor je že je dobře že to jde na veteránské čísla postavit,neboť je spousta zažraných nadšenců pro které to znamená to samá co pro vás všechny TATRA. Já osobně mám naklonost jak k TATŘE, tak k vojenské technice.

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 16 Feb 2008, 20:47

bazilisak napísal:
IRONCLAD napísal:tak to tě jenom ctí, že máš zájem i o ostatní produkci Tatry a ne jen o osobní vozy. Kdyby jsi se nacházel v okolií Ostravy,klidně bychom se mohli domluvit na návštěvě a seznámil bych tě s komentovanými vozy.
No to bych teda určitě neodmítnul... Mohlo by to být hoodně zajímavé !
Zdravím Jana....sleduji tě už dýl a seš fakt odborník....(na 805)byli jsme spolu na srazu tater ve Vyškově....nebo se pletu?Jsem stál coby hasič....a jsem taky z Karvinska....Tak přijeď v létě a dáme ti svézt se v OT-64 nebo ZILu 157 ?Pavel Š. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa bazilisak » 17 Feb 2008, 19:01

PAVEL64 napísal:
bazilisak napísal:
IRONCLAD napísal:tak to tě jenom ctí, že máš zájem i o ostatní produkci Tatry a ne jen o osobní vozy. Kdyby jsi se nacházel v okolií Ostravy,klidně bychom se mohli domluvit na návštěvě a seznámil bych tě s komentovanými vozy.
No to bych teda určitě neodmítnul... Mohlo by to být hoodně zajímavé !
Zdravím Jana....sleduji tě už dýl a seš fakt odborník....(na 805)byli jsme spolu na srazu tater ve Vyškově....nebo se pletu?Jsem stál coby hasič....a jsem taky z Karvinska....Tak přijeď v létě a dáme ti svézt se v OT-64 nebo ZILu 157 ?Pavel Š. :wink:
Taky zdravím, na srazu jsem byl :D , děkuji , samozřejmě, že taková nabídka se neodmítá, velice se těším, včera jsem koukal na "jízdy po haldách" to by bylo super si tam pojezdit , je to dobrý terének!!

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa bazilisak » 17 Feb 2008, 19:10

Mám soukromě velkou TATRU . T813, původně typ NTH , přestavba na autojeřáb ČKD AD125 . Mám i přívěs , BSS (brandýské strojírny a slévárny) PV 16.12 .
Prílohy
Jerab.jpg

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 17 Feb 2008, 22:49

No -je to moc hezké- a co na to naše polovičky...... :wink: zil je už asi jediný u nás v republice-myslím tím na tomto podvozku- ta cisterna -na novějších 131kách ještě sem tam jsou ale na 157 už asi nikde u nás -snad nějaký ten žebřík....Jo-a DVD ze srazu už máte??
Prílohy
P1070446.JPG

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ladis » 17 Feb 2008, 22:56

Bazilisak: Krásná soupravička :-)

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 18 Feb 2008, 12:57

Tu je odkaz na moje auto v akci....toho psaní si nevšímej jen těch fotek.....(v pozadí na fotce s tím "kolcem"je asi vaše 805- ne?)
http://www.gazklub.cz/diskuze/viewtopic ... &start=175

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa bazilisak » 18 Feb 2008, 20:38

No nějaké Zily se sněhovýma frézama mají cestáři, jeden je 100% ve Vítkově , a viděl jsem je i v čechách, ale co je to za typ nevím, má to čumák - víc o tom nevím ...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných