Máte někdo soukromě velkou tatru?

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Ambiciózní tajemníček

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 06 Feb 2008, 13:54

Radku, copak do longů, to ještě většina lidí pohledem od "krátké" nepozná, ale oni přesedají i do osmsetpatnáctek :-D

Jerry, celkem nic mi do toho není, sám jsi psal, že nevíš "proč", tak jsem Ti jedno vysvětlení poskytl. Hlavně aby Tě nezaskočilo, že jakkoli svoje touhy krotit velké stroje považuješ za bohulibé, většině lidí je to k smíchu a mnou uvedené vysvětlení je napadá.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Jerry » 06 Feb 2008, 14:17

Děda mi říkával: "Jiří, ty až vyrosteš, bude z tebe řidič z povolání." A je pravda že mě baví řídit, cokoli co má kola a volant. Pokud mam možnost, tak se jí snažim využít... Pokud vezmu v úvahu ten autobus, tak si s nim taky někde popojedu, otočím a zaparkuju. Přání bude splněný a já si budu zase žít spokojeně dál. Potom už bych si přál pouze ovládnout vzduch. Zkusit si Blaníka, Piper (hornoplošník, tudíž klidný a dobře se ovládá) a nakonec akrobatický... Dopravní letadla mě třeba vůbec nezajímají.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 06 Feb 2008, 14:29

Ríšane, už v názvu příspěvku se ptám, zda tu někdo má větší tatru a zatím se nikdo nepřiznal. :D Tak kdo přesedá do osmsetpatnáctek? Já jsem splnil jenom předepsané podmínky pro získávání příslušné skupiny vůdčího listu, nic víc. Možná by to někde šlo i bez jízd, to jsem se ani neptal, ale proč?

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ladis » 06 Feb 2008, 15:07

Po zralé úvaze jsem se rozhodl nepořizovat ani autobus, ani nákladní automobil. Alespoň do doby než usoudím, že bych se něčím takovým chtěl živit, případně, že si vozidlo svým provozem na sebe alespoň vydělá. Zvolený přístup umožňuje investovat ušetřené prostředky do rozšíření vůdčího listu a zároveň dává možnost vozit se "většími a delšími vehicle", které jsou nadto ve výborném stavu a v tomto stavu je udržuje někdo jiný. Za tuto činnost je dále možné pobírat mzdu. Ještě strojní průkaz a budu moci do vlákna Nova statistika - Co robite ? konečně napsat: Manažer, lobbysta, bagrista. Děkuji Hekymu za tip 8)
Prílohy
hydraulika.JPG
Beilhack ROMOT S31A - hydraulické válce po opravě.

Ambiciózní tajemníček

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 06 Feb 2008, 17:05

Luboši, to víš, asi se nechtějí přiznat, protože by se na ně profláklo, že ho mají malýho. :wink:

Jerry, já Ti fandím, neboj, já mám taky hodně písmenek v rubrice "skupiny udělených řidičských oprávnění" řidičáku a jezdil a lítal jsem už s kde-čím včetně těch Karos a Blaníků, ale řidiče z povolání nedělej. To jsou mnohem zajímavější a pestřejší povolání. Podívej se, jak to má diverzifikované třeba Ladis.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Feb 2008, 17:17

radek napísal:....
Že by příčina toho, kterak někteří "nestabilní" jedinci přesedají z klasických T613 do lóóóngů T613 a následně se snaží vůči okolí vysílat jisté pocity povýšenosti? :mrgreen: Již několik let se bavím "studiem" pár takových "exemplářů", kdy se z celkem normálních a pohodových lidí staly "ředitelé zeměkoule", kdo by to byl řekl, jak důležitých je 15 cm navíc a co ta trocha železa, skla a plastu dokáže udělat s lidským chováním..... :wink:
a čo potom taký Superlong... :P

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Jerry » 06 Feb 2008, 18:04

Já mam řízení spíš jako relaxaci a zdroj dobrý nálady. 8) Na řidičování mam ještě dost času a hlavně zbytečně moc vědomostí. Který se snažim rozšířit a využít ve prospěch na vysokej škole. :wink: Ryšane rád bych Tě poprosil o kontakt, to lítání mě zajímá. Předem díky. Možná sme prohodili pár slov v Lednici na srazu v roce 2006...

Ambiciózní tajemníček

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 07 Feb 2008, 09:21

Ach, kontakt, já myslel, že když budu vnímán na tomto fóru jako arogantní hovado, že se mnou nikdo z těch spravedlivých nebude chtít nic mít a budu mít klid. No, však je tady na fóru dost lidí, kteří na mne kontakt mají, tak je kdyžtak popros. Sem do fóra se mi žádný kontakt dávat nechce a jako neregistrovaný se k Tvému kontaktu nedostanu.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ondrej » 07 Feb 2008, 09:29

práve som poslal Jerrymu e-mail na jedného arogantného anonymného mladého muža...

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Jerry » 07 Feb 2008, 13:01

Díky Ondřeji. Čekal sem že i neregistrovaným sou zobrazeny údaje "profil, soukromá zpráva, mail, ..." Ale od dob co jsem chodil na TP jako neregistrovaný už proběhlo mnoho změn...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ladis » 07 Feb 2008, 13:03

Ondreji, to od tebe bylo navýsost nevýchovné, takhle to ulehčovat.
A.T., ono to máš těžké, google na dotaz na tvé jméno a alma mater odpoví úplnými kontantaktními informacemi.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Jerry » 07 Feb 2008, 13:29

Ladisi taky to tak jde, ale myslím si, že požádat je slušnost. 8)

Ambiciózní tajemníček

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 07 Feb 2008, 14:19

ladis napísal:Ondreji, to od tebe bylo navýsost nevýchovné, takhle to ulehčovat.
A.T., ono to máš těžké, google na dotaz na tvé jméno a alma mater odpoví úplnými kontantaktními informacemi.
Já vím, nejde mi o to, utajovat svoji totožnost. Jen mi jde o to, aby spravedliví a pravověrní tatrovkáři vůbec neměli chuť se se mnou kontaktovat. O čem bychom se asi tak bavili? Jestli mi chtějí nadávat, tak můžou klidně sem do fóra, ať každý vidí, jaký jsem padouch.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ondrej » 07 Feb 2008, 16:52

ladis napísal:Ondreji, to od tebe bylo navýsost nevýchovné, takhle to ulehčovat...
no vidíš, a ja si myslím, že je to práve "výchovné",
myslím, že keď nám niekto v niečom s dobrým úmyslom pomôže, tak to poteší, mňa aspoň vždy, bol by som rád, keby sa ľudia k sebe takto správali, pritom som však vôbec nemal úmysel a ani potrebu Jerryho "vychovávať"...
:)

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa ladis » 07 Feb 2008, 18:37

Ale jistě, od výchovy jsou rodiče (asi to dost lidí nechápe, viz. debaty co by měla nebo neměla veřejnoprávní televize vysílat nebo vůbec nejvypečenější Iniciativa rodiče proti South Park - to mě rozesmálo jako máloco). Můžeme to nazvat třeba "vedení k samostatnosti" - je to nakonec jedno, bylo to jen takové nevinné rýpnutí. Dobře jsi udělal. A vůbec, zatím jsme zjistili, že velkou tatru tady soukromě nikdo nemá a mě by létadla taky zajímala. Pokud tedy pánové budou komunikovat mailem, vůbec by mi nevadilo, kdyby tak činili zde. Já vím, je to mimo téma, ale asi to bude zajímavější než sociopatologické hádky v jiných vláknech.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 07 Feb 2008, 19:06

Ani zakladatel vlákna by proti tomu nic neměl, na Blaníka se chystám už od patnácti let, ale furt není čas... :)

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Jerry » 07 Feb 2008, 19:27

Tak čtu, že 805 byla vhozena do pytle s malejma Tatrama... Budiž, mě stačí jí živit, na "velkou" už asi fakt nemam. :lol: Jinak ve výčtu bylo opomenuto ještě na lodě, ale ty mě nijak nenadchly, když je možnost pokořit cestu pohladině takzvaně "nasucho" nic proti tomu nemam a netoužim po ovládání jakýhokoli plavidla. Když to porovnam s velkejma letadlama, tak mi tu vystupuje minimálně jedno společný. Dlouhá odezva mezi ovládáním a ovládnutím :lol: (Někdo to třeba znáte s pedálem akcelerátoru a odezvou Mi motoru...) Mam rád návaznost a styl takříkajíc za plynem (u 300S vezmu za knipl a nestačim se divit, Flight Simulator je perfektní věc) Prostě i pohyb s velkym nákladnim autem se odehrává v reálnym čase, u letadla nebo lodi provedu úkon, dam kafčo a pak se něco děje :D Proto sem nakousnul to lítání. Pokud někdo lítáte FS2004 či jinou tak můžem založit vlákno...

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 07 Feb 2008, 19:37

Jerry, lode sú fajn, od malička sa im venujem, je to tak, dáš povel a potom máš ešete kopu času rozmýšlať , čo to bola za hovadina :-). Na nápravu však už spravidla býva neskoro-vid Titanic, Andrea Doria, Olympic kontra Hawke a pod:

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Jerry » 07 Feb 2008, 19:44

Jéé Romane na takovou odpověd´ jsem čekal... Vím, že se o lodě zajímáš tak doufam že jsem se Tě nijak nedotkl. Holt sem asi ještě moc mladej a to klidný vyčkávání přijde s věkem :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Máte někdo soukromě velkou tatru?

Príspevok od užívateľa Štěpán » 07 Feb 2008, 19:57

Když už jsme mimo téma:
Letadla na počítači jsou super, ale já sem přešel na další level - RC vrtulník de to ufinancovat a je s tím občas trochu sranda.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných