T130 offtopic

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 20 Jún 2007, 12:22

Tu som si dovolil založiť vlákno o tom, ako má vyzerať usporiadané vlákno podľa mojich predstáv:

http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... 1634#51634

Budem veľmi rád ak sa nám podarí po KONŠTRUKTÍVNEJ debate urobiť aspoň aký taký záver. Ďakujem.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 20 Jún 2007, 12:30

Hodím do placu můj první a poslední příspěvek ohledně "debat o ničem"........(jeden známý říká o h*vnech)
Nebylo by lepší si takových "nekonstruktivních příspěvků" nevšímat..?? Prostě nereagovat a držet se téma..?? Ono to jednou ty magistry a tajemníky.......prostě přestane bavit.. :wink:

Přeberte si to jak chcete... 8)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 20 Jún 2007, 12:32

Jack: To zalezi prave na diskutujucich. Zober si, kolko ludi uz na nonsensy rovno neprispieva a ten zvysok ludi jednoducho chce vyjadrit svoj nazor, trosku podiskutovat. Preco nie :-) Je to diskusia.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 20 Jún 2007, 12:41

DRacer, Etienne: Vaše reakce jsou přesnou ukázkou toho, jak se moderátor nesmí chovat. Nesmí, nikoliv ve smyslu, že tomu snad mohlo být nějak bráněno, ale vzhledem k ohledu k ostatním - vložit link na původní diskusi by asi bylo příliš pracné, nakonec by to mohla BBSka zařídit sama, ne? Nejenom, že to tomto zásahu jsem nucen zpětně dohledat, co k němu vedlo (abych zjistil, že je to naprostá prkotina a zásah vzhledem k bordelu v jiných vláknech považuji za neadekvátní), ale i původní vlákno přišlo o pointu. Nesekejte dětem nožičky!
Etienne napísal:Preco nie :-) Je to diskusia.
Tak proč ji potom ovlivňovat nerovným způsobem, ne?

Komentáře Romana Maďara pak popírají všechnu historickou zkušenost, zvlástě při čtení vět typu "No i tak si myslím, že by pravidlá fora mali aspoň zčasti eliminovať hlúposť , drzosť a netakt. Na iných forach je to bežné." jsem se bavil přímo královsky. Tak tedy: Na kterých fórech je to běžné?

A pokud jde o příměr k hospodě... Vpadnu-li někam doprostřed debaty, je na mé inteligenci, abych pochopil o co jde. Informace o které jsem přišel existují jen v myslích dříve příchozích a odtamtud je taky musím dostat. V tomto virtuálním světě se naopak spoléhám na jakési úložiště a jakýsi fujjazyk, ve kterém je popsaná cesta slov od úložistě ke mě. To si vážně myslíte, že budu nějak odvázaný z toho, abych se kvůli křivení "reality" podle měřítek jednotlivců ptal lidí, kteří si přesunuté nebo smazané příspěvky pamatují, jak to bylo?

K dalšímu čtení pak doporučuji The UNIX-HATERS Handbook, zejména kapitolu Seven Stages of Snoozenet (str. 105). A Edíku, není zvláštní, že jako uživatel UNIX-like systémů mám k této knize vztah veskrze kladný?! Nechť tedy žije anální speleologie![/quote]

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 20 Jún 2007, 12:47

Ladis: Nemam vela casu preto len strucne zopakujem to, co som uz zopakoval asi 10x. Ak chcete pravidla na fore, napiste ich, urobte hlasovanie a ak vacsina bude za, budeme sa podla nich riadit. Chcete mat zapnutu cenzuru ? Dajte hlasovat. To minule hlasovanie totiz rozhodlo jednoznacne o tom, ze tu cenzura nema co hladat.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 20 Jún 2007, 13:02

:?: Cenzura tu nemá co hledat? Už se projevila. Proč o tom hlasovat několikrát do roka? Když nemá co hledat, ať tedy nehledá, zruš toto "moderátorství" a bude klid. Jako další krok by mohlo následovat postupné odbourávání rozdílů mezi registrovanými a neregistrovanými přispěvateli, veduocí k úplnému zrušení registrací. Jak už jsem mockrát řekl, kdybych občas nechtěl přispět nějakou tou fotkou (pro mne opravdu JEDINÁ výhoda fóra na TP oproti fóru TKB), tak jsem se nikdy nezaregistroval.


Jediné <mazání>, se kterým souhlasím, je odstranění nezákonných příspěvků. Snad si všichni rozumíme, co do této kategorie spadá. Případ, kdy jen někdo někomu pocuchal pírka, to rozhodně není.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 20 Jún 2007, 13:04

Etienne, to víš, že o cenzuru nestojím. Proto mě překvapilo, že se tu objevují pokusy o její zavedení. Kde přesně to nebylo z mého předchozího příspěvku jasné?

nregMarekK

Príspevok od užívateľa nregMarekK » 20 Jún 2007, 13:18

Ladis: "....A pokud jde o příměr k hospodě... Vpadnu-li někam doprostřed debaty, je na mé inteligenci, abych pochopil o co jde. Informace o které jsem přišel existují jen v myslích dříve příchozích a odtamtud je taky musím dostat. V tomto virtuálním světě se naopak spoléhám na jakési úložiště a jakýsi fujjazyk, ve kterém je popsaná cesta slov od úložistě ke mě. To si vážně myslíte, že budu nějak odvázaný z toho, abych se kvůli křivení "reality" podle měřítek jednotlivců ptal lidí, kteří si přesunuté nebo smazané příspěvky pamatují, jak to bylo? " to som nepohopil :oops:

"dosmrti nebudem súhlasit s každým tvojím názorom , a dosmrti sa budem bit aby si ten názor mohol povedat" .... ale už neviem kto ot povedal

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 20 Jún 2007, 13:55

nregMarekK napísal:...to som nepohopil :oops:
Je to poměrně jednoduché. Ve virtuálním světě je zvykem spoléhat se na archiv diskuse. Taky je slušné neměnit podobu archivu. Když "přijdu pozdě", chci mít jistotu, že uvidím totéž, co ti, kteří "přišli včas". To je ten rozdíl proti hospodě, kde pozdě příchozí nemá možnost zažít totéž, co ti, kteří už tam sedí. Taková je realita. Tady na fóru zůstávají slova viset a nikam nemizí. Taková je virtuální realita. A přál bych si, aby tato virtuální realita mohla zůstat stejná pro pozdě příchozí jako pro ty, kteří přišli včas. Byla to spíš reakce na toto:
Roman Maďar napísal:Tvorca vlákna by mal mať právo usporidať ho podla svojich predatáv, ak tieto nie sú v rozpore s pravidlami fora a slušnosti.
Nechť je klidně TAKS spolkem podle vlastních představ, ale na veřejném fóru považuji podobná "práva" za hovadiny.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 20 Jún 2007, 14:11

ladis, čo s tým má TAKS?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 20 Jún 2007, 14:17

Začátek vypadal asi takto (to jsou celé Ondrejovy příspěvky, žádné vytržené věty z kontextu):

Tak toto je Pán Model! - obrovský rozdiel medzi touto T-130 a nedávno na inom vlákne prezentovaným "modelom" T-805. Teraz už hádam pochopia moju kritiku tej T-805 aj tí, ktorí sa jej divili...

Ja neviem, čo si kto dokázal, alebo nedokázal predstaviť, napísal som iba svoj názor na tie autá - vtedy aj teraz. Nič viac, nič menej.

Tučně uvedená věta není názorem na "tie autá", podmětem je tam "kritika" a přísudkem "pochopit". Proto Ondrejovo tvrzení, že "napísal som iba svoj názor na tie autá - vtedy aj teraz. Nič viac, nič menej" považuji za lež.

Nemám problém Ondrejovi na cokoliv z toho, co napsal, otevřeně odpovědět:
ondrej napísal:Podívej DRracere, my jsme tady s Ondrejem slušně ujasňovali nedorozumění, které vzniklo v tomto vlákně.
rôzne ťažko obhájiteľné tvrdenia o lži a pokrytectve mi práve najslušnejšie nepripadajú, ale je to vec osobného pohľadu
"Lež" jsem potřetí vysvětlil v tomto příspěvku nahoře, za pokrytectví považuju ignorování takového důkazu a tvrzení typu "podľa mňa tieto informácie veľmi úzko súvisia s kvalitou týchto dvoch modelov a ich porovnaním".
ondrej napísal: Nedorozumění pramenilo z toho, že Ondrej (ostatně jak pozoruji již poněkolikáté) vyprovokuje reakci a pak se tváří, že nic neřekl.
Hm, ako si zistil, ako som sa kedy tváril? A ak by to aj bolo tak, prečo sa potom ako silná osobnosť tak ľahko nechávaš vyprovokovať?
Dobře, místo "tvářil, že nic neřekl" jsem měl napsat "napsal, že nic neřekl" - napsal "iba svoj názor na tie autá - vtedy aj teraz. Nič viac, nič menej". Jinak je fajn, že zrovna Ty nejsi ten, "kto hľadá pochybné sebauspokojenie v nezmyselných sporoch založených na slovíčkarení"

Ostatně sám jsi odpověď na ono "tváří" ocitoval:

Co tváří, on to klidně popře (napsal jsem jen, že model je pěkný, nic víc).
ondrej napísal: Skús tebou uvedený pochybný "citát" nájsť v nejakom mojom príspevku. Alebo že by nám už dochádzali racionálne argumenty a tak si pomáhame vytrhávaním z kontextu, prekrucovaním a v minulosti toľkokrát osvedčenou demagógiou a pritom sa spoliehame, že všetci nám to "zbaštia", lebo sú pohodlní si to overiť? Väčšina asi áno, ale všetci nie..
Pre tých pohodlných môj citát bol:
"napísal som iba svoj názor na tie autá - vtedy aj teraz. Nič viac, nič menej" - a v kontexte celého vlákna to dostáva potom ešte trošku iný význam, čo myslíš?
Hele, toto je přesně to, o čem píšeš, spoléhání na to, že to všichni zbaští a nebude se jim to chtít ověřovat. Proč to nevysvětlíš rovnou, jaký význam to tedy má mít podle Tebe? Jaképak "čo myslíš" - napsal jsem tady už pětkrát, co myslím, ale ani jednou se mi nedostalo odpovědi, jak to tedy vlastně myšleno bylo. Jasně, nemíníš tím ztrácet drahocenný čas atd.
ondrej napísal: . . . . .
Byl jsem jedním z nich, tedy...
Naplnilo sa teda príslovie o potrafenej husi – pekný príklad. A hus bola si potrafená presne, vzhľadom na krik, ktorý následne nastal, hm, nemyslel som si, že mám až takú presnú mušku. Alebo že by – mnoho kriku pre nič?
No to jsi tedy spíš střílel asi na stodolu a byl přitom uvnitř. Já myslím, že bylo od začátku zcela jasné, kdo všechno byli ti, kteří se divili Tvému odsudku modelu oné T805. A taky bylo zcela jasné, že já jsem byl jednim z nich - je to doloženo zcela jasně ve fóru, kdo a jak na Tvou kritiku reagoval, to není žádné trefování nejasné množiny hus.
ondrej napísal: AT – ak máš záujem v takejto nezmyselnej diskusii pokračovať a považuješ to na rozdiel odo mňa za dôležité, budem ti pri nejakom našom stretnutí k dispozícii. Na písomnú formu však žiaľ toľko času nemám..
Moc dobře víš, jaký je to nesmysl, diskutovat o tom, co kde kdo napsal, když to nevidím napsáno před sebou. To bychom si museli všechny příspěvky vytisknout a nechat ověřit notářem, aby se mi náhodou nezachtělo "vytrhávania z kontextu, prekrucovania a demagógie".

nerehMarekK

Príspevok od užívateľa nerehMarekK » 20 Jún 2007, 14:24

Ladis: no ved práve preto som navrhoval, aby bola možnost tlačítka offtopic príspevku, historia by bola zachovaná.... bola by to fajčiarská miestnost v hospode.... ináč aj hospoda je "verejná miestnost" tak ako TP, a predsa si tam personál može uroby(i)t taký poriadok ako uzná zavhodné, to v extrémnych prípadoch... ono táto debata je aj o internete všeobecne ako o verejnom priestore nepatriacom nikomu a všetkým...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Jún 2007, 15:00

Ambiciózní tajemníček napísal:Začátek vypadal asi takto (to jsou celé Ondrejovy příspěvky, žádné vytržené věty z kontextu):

Tak toto je Pán Model! - obrovský rozdiel medzi touto T-130 a nedávno na inom vlákne prezentovaným "modelom" T-805. Teraz už hádam pochopia moju kritiku tej T-805 aj tí, ktorí sa jej divili...

Ja neviem, čo si kto dokázal, alebo nedokázal predstaviť, napísal som iba svoj názor na tie autá - vtedy aj teraz. Nič viac, nič menej.

Tučně uvedená věta není názorem na "tie autá", podmětem je tam "kritika" a přísudkem "pochopit". Proto Ondrejovo tvrzení, že "napísal som iba svoj názor na tie autá - vtedy aj teraz. Nič viac, nič menej" považuji za lež.
na toto som ti už predsa odpovedal vo vlákne o T130 - Po, 18 Jún 2007 15:18.. :shock: myslím si stále to isté, výstižnejšie to už napísať neviem...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 20 Jún 2007, 15:01

Roman Maďar napísal:ladis, čo s tým má TAKS?
Nic, to bylo jen takové rýpnutí do spolku vyvolených, vzhledem k debatě o 2% z daní [*]. Myslel jsem si, že v OT vlákně se to může ;-)

[*] A teď malý oftopik v oftopiku ;-). Snažil jsem se najít i odkaz na výše uvedené vlákno a opět mě lehce pozlobilo vyhledávání. Pamatoval jsem si název, ale
Žiadna téma alebo príspevok neboli nájdené podľa zvolených kritérií
To je divné, slovo "daní" je tam uvedeno nejednou. Hledání jsem několikrát zopakoval, obvykle s tímto výsledkem:
Prepáčte, ale nemôžete tak často hľadať. Vzhľadom na bezpečnostné opatrenia môžete hľadať len raz za 15 sekúnd.
WTF?!?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Jún 2007, 15:05

ladis - pozri
http://www.tatraportal.sk/forum/viewtopic.php?t=2342

ja som to vlákno zakladal, tak viem, kde je :)

ale tiež nechápem, prečo teraz zarypuješ do TAKS...??

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 20 Jún 2007, 15:11

Mám taký nápad, keby sme sa teraz v OFFTOPIC vlakne vrátili zase k povodnej teme, tak sa to zase roztrihne a vrati naspat k povodnej teme????????????????

neregMarekK

Príspevok od užívateľa neregMarekK » 20 Jún 2007, 15:16

Sedo: ano vznikne ONTopic

OFfotopic: mne to vyhladávanie tiež nefunguje normálne, vždy ma ide jxbnút ked niečo hladám.....

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 20 Jún 2007, 15:21

OFFTOPIC ku vyhladavaniu :D : je tam jeden problem, ked das vyhladat klucove slovo, tak ti ho najde, ale je vsade vyznacene bielou farbou. Biely text na bielom pozadi sa dost blbo hlada :) a musis byt prihlaseny, ked hladas :)

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 20 Jún 2007, 15:32

ondrej napísal:...na toto som ti už predsa odpovedal vo vlákne o T130 - Po, 18 Jún 2007 15:18.. :shock: myslím si stále to isté, výstižnejšie to už napísať neviem...
No to je ovšem škoda, že to musíme hledat jinde, ne?
ondrej napísal:ladis - pozri
http://www.tatraportal.sk/forum/viewtopic.php?t=2342

ja som to vlákno zakladal, tak viem, kde je :-)

ale tiež nechápem, prečo teraz zarypuješ do TAKS...??
Všimnul sis? Ono "2% z daní" v mém textu je odkaz a vede právě na tebou založené vlákno. Osobně bych uvítal jiný odkaz a to právě na místo výstižnější odpovědi (Po, 18 Jún 2007 15:18 ).

Pročpak asi zarypuju to TAKS? Třeba proto, že ve zmiňovaném vlákně se mnozí pozastavují nad finančním hospodařením TAKSu a jeho transparentností. Můžeš si tam také přečíst, že jsem byl ten, kdo vás "obhajoval" s tím, že je to čistě vaše věc. Tamtéž jste byli označeni za sektu a odtamtud vede jistá paralela mezi vaším chováním "je to naše věc a bude po našem, kdo není s námi, tomu je po tom prd" a Romanovým nápadem o právu autora diskuse ji dále upravovat. Kdyby ti to nebylo jasné a nechtěl jsi dále ztrácet čas, můžeme to probrat někdy osobně. Výtisky diskuse ssebou 8)

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 20 Jún 2007, 15:45

Spravne Ladis, rad by som este aj ja zdoraznil tu Ladisovuparalelu

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných