Tatra Dunaj Tour 2012

Diskusia o stretnutiach


Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 11 Mar 2012, 13:31

Milí priatelia:
Po minuloročnom usporiadaní podujatia Tatra Skalica sa TAKS, opať vracia k organizovaniu podujatia Tatra Dunaj Tour, ktorého hlavnou myšlienkou je stretnutie priaznivcov a majilteľov vozidiel Tatra v lokalite Podunajská nížina, ktorá je tvorená Hrebeňom Malých Karpát a europskym veľtokom Dunaj.
Podujatie sa tento rok zameria, na oblasť Žitný Ostrov, ktorý je tvorený hlavným tokom Dunaja a riekou Malý Dunaj, ktorá je vlastne akýmsi ramenom Dunaja.
Tematikou budú vodné kolesové mlyny na Malom Dunaji , ako aj prehliadka regionu Žitného Ostrova.
Ubytovania a hlavný stan podujatia bude už tradične v okresnom meste Senec v rekreačnom stredisku Hotel Zátoka. Toto zariadenie poskytuje všetky potrebné služby, ktoré budeme pri podujatí potrebovať. Podujatie sa uskutoční v dňoch 13-15.4 2012.
Príchod na ubytovacie zariadenie ja možný v piatok 13.04.2012 od 16.00 hod.
prípadné rezervácie ubytovania môžete urobiť bud v tomto vlákne , alebo na mail -rstyle@stonline.sk
Tešíme sa na Vašu účasť a na stretnutie s Vami!
R Maďar-predseda TAKS

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 11 Mar 2012, 13:46

info o ubytovaní
Prílohy
Cenová ponuka pre p. Maďara.doc
(132 KiB) 639 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 14 Mar 2012, 12:07


etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa etienne » 19 Mar 2012, 13:23

Takze tatraklub.tatraportal.sk mozem zrusit?

Jaro
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 07 Jan 2007, 19:54
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Jaro » 01 Apr 2012, 06:38

Nič netreba rušiť.
Oni sa zrušia sami.
Pozeraj....
Stránka nie je dostupná
Túto stránku môžu zobraziť len prihlásení a oprávnení používatelia.

Ste prihlásení pod užívateľským menom jaro8797 - odhlásiť.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 01 Apr 2012, 11:04

zá sa , že nemáš ani potuchy o čom píšeš

Jiřík
Diskusný nováčik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06 Mar 2007, 16:44
Tatry, ktoré vlastním: T 613-4
Bydlisko: Haná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Jiřík » 11 Apr 2012, 21:35

Zdravím Roman, je možný napsat sobotní časový harmonogram Tatra Dunaj Tour 2012? Díky

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 11 Apr 2012, 23:04

zdar.
časový harmonogram možno napísať len rámcovo, nakolko podujatie je poňaté ako volná jazda, takže .. Odjazd vozidiel spred hotela Zátoka v Senci je najneskôr o 10.00 hod smer Sládkovičovo , Jahodná, Dunajský Klátov , kde bude prestávka s prehliadkou vodného kolesového mlyna, po prehliadke bude trasa pokračovať smer Dunajská Streda, Jelka mlyn, kde by sa kolona mala dostaviť cca o 13 hod tu bude prestávka na obed, prehliadka mlyna a súťaže o ceny / jazda zručnosti s RC modelom Tatra 130/ a prekvapenie. Po ukončení súťaží odchod na hotel Zátoka v Senci, kde bude spoločná večera a vyhodnotenie. Samozrejme s prihliadnutím na počasie , môže v programe dôjsť k operatívnym zmenám.

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Pelda » 18 Apr 2012, 00:24

Akce je za námi a tak se sluší poděkovat organizátorům. Velmi se povedla, nálada byla báječná, pohoda obrovská, konečně jsme se zase po dlouhé době sešli a to u zajímavého programu s neméně zajímavými vozidly a všichni si to naplno užili. Doufám, že se zase dříve či později ve zdraví a hojném počtu sejdem a svá slova si dovoluji ilustrovat několika vybranými fotografiemi. Takže díky ještě jednou a brzy zase na viděnou.
Prílohy
IMG_9734.JPG
IMG_9739.JPG
IMG_9751.JPG
IMG_9764.JPG
IMG_9765.JPG
IMG_9773.JPG
IMG_9783.JPG
IMG_9784.JPG
IMG_9786.JPG
IMG_9794.JPG
IMG_9795.JPG
IMG_9800.JPG
IMG_9803.JPG
IMG_9805.JPG
IMG_9808.JPG
IMG_9826.JPG
IMG_9827.JPG
IMG_9832.JPG
IMG_9837.JPG
IMG_9840.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Pelda » 18 Apr 2012, 00:31

Ještě pár fotek...
Prílohy
IMG_9666.JPG
IMG_9675.JPG
IMG_9731.JPG
IMG_9679.JPG
IMG_9689.JPG
IMG_9681.JPG
IMG_9697.JPG
IMG_9710.JPG
IMG_9712.JPG
IMG_9714.JPG
IMG_9720.JPG
IMG_9728.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 18 Apr 2012, 18:18

Pavle, to my / organizačný team/ sa chceme poďakovať za výbornú atmosféru, ktorú ste všetci vytvorili a radi sa s vami opať stretneme. Vďaka tiež patrí majitelom modelov, ktorí pohodvú atmosféru dotvorili a zastúpili tak divíziu nákladiakov, ešte sme na stretnutí TDT nemali účasť 6 nákladných tatroviek :-D

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa DRracer » 29 Apr 2012, 23:14

Představovat Tatra Dunaj Tour v tomto vlákně asi není třeba. Ale co to má společného s T130? To je jednoduché - minulé léto jsme se se členy TAKS dohodli, že by součástí srazu mohla být i prezentace modelů nákladních Tater. Z toho se vyvinul nápad uspořádat krátkou jízdu zručnosti pro účastníky srazu - jak jinak, než s modelovou Tatrou.

Když jsem ráno v pátek vyrážel, měl jsem před sebou dlouhou cestu, proloženou i terénní vložkou v podobě D1. Přestože je Land Rover skákavá koza, nebyla jízda po D1 tak strašná, jako s firemní Fóbií. Upřímně jsem před cestou dost váhal, zda mám po zimě zase přifouknout pneumatiky.

Do hotelu Zátoka v Senci jsme v pohodě dorazili v 15:30 (konečně po dlouhé době včas). Po ubytování nám hlavní organizátor a předseda TAKS Roman nabídl, že se pojedeme podívat na místo plánované sobotní jízdy zručnosti.

Na místě se mi zpočátku situace jevila dost beznadějně. Měl jsem na výběr z lehce terénního prostoru mezi stromy a z betonu, na kterém stály stoly a lavice místní restaurace. Její majitel byl s nápadem prezentace modelů srozumněn a nabídl i přemístění stolů. Celou noc mi pak v hlavě šrotovalo, jak to zařídit, aby byla jízda zručnosti zajímavá pro diváky i účastníky a zároveň bezpečná z hlediska modelu. A taky kde bude jezdit Pepa? Navíc mělo pršet...

Sobotní ráno bylo podmračené. Po velmi vydatné snídani následovalo oficiální uvítání účastníků srazu a představení programu. Okružní jízda povede po Žitném ostrově v okolí Malého Dunaje. Prohlédneme si dva historické vodní mlýny, u druhého bude oběd a jízda zručnosti. Pak jsem dostal slovo, abych v krátkosti zmínil, že z každé posádky jeden dobrovolník projede stanovenou trať s nákladní Tatrou 130. Pepa mi pak připomněl, že jsem měl zdůraznit, že hodnota modelů je srovnatelná s hodnotou některých vozidel na srazu, tak aby se k nim soutěžící podle toho chovali.

Startujeme na okružní jízdu...

Tatru 130 jsem v přepravní tašce položil do zavazadlového prostoru pod zadním oknem Tatry 603. Jsem rád, že se tam taška vejde úplně přesně, to je pro mne velmi důležité zjištění. Přestože je to už hezkých pár let, co jsem v T603 seděl naposledy, vím, že je tam víc místa, než ve všech dnešních konfekčních přibližovadlech dohromady. A ta úžasně polstrovaná sedadla (tak měkká nebyla ani postel na hotelu)... Moje krásná kameramanka byla z šestsettrojky úplně nadšená. Ještě nikdy neviděla auto, které by bylo tak pohodlné a s takovým vnitřním prostorem. A co teprve když Fantomas spustil koncert vzduchem chlazeného vidlicového osmiválce.

Šestsettrojka si spokojeně plula po silnici a úžasně žehlila všechny nerovnosti, a to i na nezpevněných cestách. Mimochodem, moc se mi líbila organizace kolony - organizátoři měli vysílačky, pomocí nichž se domlouvali na rychlosti jízdy prvních vozidel, aby se kolona netrhala, nebo zbytečně nestála. První zastávkou byl jeden ze zachovalých vodních mlýnů s malebným okolím.

Dva pohledy na Malý Dunaj...

Obrázok Obrázok

Detail mlýnského kola ... v průzračné vodě rostou lekníny...

Obrázok

Odtud se vyhlídkovým tempem pokračovalo na oběd - k vodnímu mlýnu Jelka.

Oběd jsem do sebe naházel, ani nevím jak, a vyrazil jsem připravit jízdu zručnosti. Vše byla čirá improvizace, připravené byly pouze modelové rekvizity... Pomocí stolů a lavic jsme vytvořili vyhrazený prostor pro soutěžní jízdy. Na uvolněné betonové ploše jsem pak pomocí kuželů vytýčil garáž, tři průjezdné branky a na konci trasy jsem položil zjednodušený "ponton". Úkol byl následující - projet trať z garáže, mezi brankami z kuželů na ponton (trefit se na zvýšené pásy). Tam zařadit zpátečku a totéž zpět do garáže.

Projíždím ukázkově trať, vysvětluju ovládání, diváci napjatě sledují. Moje krásná kameramanka se mezitím připravuje na funkci zapisovatelky a "časomíry". Zdůrazňuji, že čas je vedlejší hodnotící kritérium, hlavní je počet trestných bodů. Bodování zjednodušeně jako na truck trialu - dotyk kužele a změna směru jízdy - obojí znamená jeden trestný bod.

A už je to tu - první dobrovolník. Znovu opakuji ovládání, startuji Tatru, a jedeme... Za dvě hodinky se vystřídalo celkem 18 soutězících. Ani jsem nestihl udělat fotky, natož video, měl jsem plné ruce počítání bodů soutěžícím a vysvětlování ovládání. Tímto tedy děkuji Fantomasovi a Ondrejovi za poskytnutí fotek a svolení s uveřejněním zde.

Obrázok Obrázok Obrázok

Pepa s Igorem využili okolní prostor hned vedle betonové plochy. Pepa předváděl lanový autobagr, hasičskou T815 a po dlouhé době znovuzprovozněnou T141. Že dorazí Igor jsem se dověděl od Pepy v pátek v noci. Předvedl svou parádní UDSku a betonpumpu. Myslím, že se to velmi pěkně doplňovalo - ti, kteří již absolvovali soutěž, se mohli kochat dalšími modely.

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Průběh jízdy zručnosti mne velmi příjemně překvapil. Předně - všichni soutěžící si zaslouží obdiv, uznání i poděkování - jeli velmi zodpovědně, nikdo to nevzdal a všichni dojeli úspěšně do cíle s rozumným počtem trestných bodů. A to přesto, že většina z nich řídila podobný model poprvé. Možná proto jim nepřišlo podezřelé, že je nutné řadit a pamatovat si, jaký kvalt tam je. Kdyby měli s modely větší zkušenosti, asi by byli specifickým ovládáním T130 hodně překvapeni. Původně se mělo jet s T141, která by byla pro soutěžící snazší na ovládání. T130 jsem nakonec zvolil především proto, že na malou dvojku na plný plyn jede stále dost pomalu na to, aby nekontrolovaně utekla do dáli.

Branky byly hodně na těsno. Původní záměr totiž počítal s tím, že dráha bude rovně, nikoli do půlkruhu. Půlkruh z toho vzniknul z obavy, že se během soutěže spustí déšť - tak aby byla trať celou dobu kryta pod velkým slunečníkem. Jako zásadní se tedy ukázal odhad, jak je T130 (ne)schopná zatáčet (má velký poloměr zatáčení daný tím, že řízení bylo dimenzováno na auto o jednu nápravu kratší, a navíc má vzadu trvale "uzávěrky"). Přesto se vítězi jízdy zručnosti podařilo absolvovat trať bez jediného trestného bodu a to v rekordním čase 1 minuta 55 sekund!

Zvukáč Tatry 130 s nejčerstvějším firmwarem fungoval výborně. Bylo zajímavé sledovat, že nikdo ze soutěžících neměl tendenci motor T130 přetáčet, všichni se orientovali podle jeho zvuku a jeli v rozumných otáčkách. Některým soutěžícím se dokonce nevědomky podařilo motor Tatře vypnout. Opakované starty byly v pohodě, Tatra chytá na první otočení (má dobře seřízené čerpadlo ;) )

Betonový plácek byl v obležení diváky až do samého konce soutěžních jízd. Diváci si rovněž zaslouží poděkování za svou přirozenou disciplinovanost - že se nesnažili mezi modely běhat.

Prostě - očekával jsem leccos, ale tohle ne. Všechno se podařilo, Tatra přežila bez úhony, jela spolehlivě, a věřím, že diváci i soutěžící byli spokojeni. Teprve po návratu do hotelu jsem udělal pár fotek...

Obrázok Obrázok Obrázok

Co se týká vozidel účastníků - převažovaly T613 ve všech variantách (včetně T700). Byly zde i dvě T2-603 M69 a novější a jedna úplně nádherná červená T2-603 M65.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat organizátorům za pozvání. Sraz byl velmi dobře organizačně zvládnutý, zdálo se, že vše probíhá hladce a nenásilně. Moc se nám tu líbilo. Děkuji i Pepovi a Igorovi za účast a předvedení svých nákladních Tater. A poděkování také směřuje "Slovenskému hydrometeorologickému ústavu, že jim předpověď opět nevyšla" ... abych citoval hlavního organizátora srazu ;) .

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra Dunaj Tour 2012

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 03 Feb 2014, 12:22

Vážení majitelia a priaznivci tatroviek!
Opat uplynul nejaký čas a v Dunaji pretieklo nemálo vody od doby kedy sme sa rozlúčili po skončení Tatra Dunaj Tour 2012 a prichádza čas, ďalšieho ročnika tohoto už tradičného podujatia, tentokrát s názvom Tatra Dunaj Tour 2014.
dovolím si preto prezradiť aspoň základné informácie.
Tewrmin konania 11-13.4.2014
miesto konania Veľký Meder
filozofia podujatia-priateľské stretnutie priaznivcov značky, možnosť relaxu v termalnom kupalisku a welness,spoznanie podunajskej krajiny , ako na slovenskej , tak aj na maďarskej strane našej najvačšej rieky.
dlžka trasy cca 100km
Dalšie informácie budú postupne pridávané v tomto vlákne
Tešíme sa na skoré stretnutie
za organizačný výbor Roman Maďar predseda TAKS

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných