A co,Bojnice definitivne zrusene?

Diskusia o stretnutiach


Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa ondrej » 26 Apr 2008, 14:32

etienne napísal:Ondrej - Tatra Team Turnaj je - ak som to spravne pochopil - len pre clenov klubov.
Etienne - autorom myšlienky na Tatra Team Turnaj je Roman Maďar, preto ti on dokáže tvoju otázku určite zodpovedať kompetentnejšie, ako ja. Podrobnosti boli dohadované na úrovni predsedov "zakladajúcich" Tatraklubov a tam táto otázka bola určite tiež preberaná.
Ja napíšem iba môj subjektívny názor - myslím si, že aj nečlenovia Tatraklubov by sa mohli akcie zúčastniť minimálne pasívne, pokiaľ to ubytovacie kapacity dovolia. Či však budú môcť zostaviť aj súťažné družstvo, musia rozhodnúť zakladatelia, prvotnou myšlienkou totiž bolo práve stmelenie členov jednotlivých Tatraklubov, ako aj vytvorenie putovnej ceny pre tieto kluby, a do tejto myšlienky už družstvo "neorganizovaných" asi moc nezapadá ..
Luboš napísal: ...Je to samozřejmě jen můj názor a podle vašich reakcí si udělám obrázek, zda na ty vaše akce jezdit a případně je pak doporučit dalším. Konkurence v pořádání takových akcí je dneska velká a jistě nejen já dám raději přednost těm, kde nejsou závažné nedostatky v zajištění, programu a v hospodaření.
Luboš - pri každej akcii si vyberajú ako účastníci - kam sa prihlásia, tak aj organizátori - koho na svoju akciu prijmú. Nie je totiž len veľká konkurencia (ak si už ty použil toto slovo) vo výbere jednotlivých akcií, ale aj vo výbere účastníkov. Takže ak sa niekto na nejakú akciu prihlási (prípadne dôjde na poslednú chvíľku bez predošlého ohlásenia), vôbec nemôže mať istotu, že usporiadatelia ho do akcie prijmú. Tí totiž tiež určite uprednostnia účastníkov, u ktorých sa nepredpokladajú závažné nedostatky v ich morálnej a povahovej oblasti a taktiež si takýchto ľudí medzi sebou môžu "odporučiť". Ak si niekto raz získa nedobrú povesť ako neseriózny partner, ťažko sa jej už potom zbaví - povezie sa to s ním. Napríklad ja by som si veľmi dobre rozmyslel, či by som potvrdil prihlášku na akciu práve tebe - to by som musel v tvojom správaní najprv zaregistrovať dlho a márne očakávané pozitívne zmeny...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa etienne » 26 Apr 2008, 14:34

Ondrej: A to je presne ten dovod, preco som reagoval - prerekvizitou pre Bojnice nebola ucast v ziadnom z Tatra klubov.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa ondrej » 26 Apr 2008, 14:43

Etienne - asi teraz trocha nerozumiem... Bojnice sú predsa tradičný zraz a TTT je niečo iné, založené na iných princípoch a sledujúce trocha iné ciele. Možno by som to mohol prirovnať k registrácii na Tatraportále - prispievať sem môže každý, ale iba registrovaný má právo pridávať obrázky. Na TTT môže zavítať každý, ale iba registrovaný člen má právo (môj osobný názor! - nebrať ako oficiálne) sa zúčastniť súťaží. Taktiež na Bojnice sa môže prísť pozrieť každý, ale iba majiteľ Tatrovky sa môže prihlásiť do súťaže.
Vidím tu veľmi dobrú analógiu a žiadny problém. Ty snáď áno?..

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 26 Apr 2008, 14:45

Tvorba primeraneho zisku je zaklad cinnosti klubu (prispevky, sponzorstvo, televizia, akcie...), ten zisk nezostava u konkretnej osoby ale ako financne prosriedky pre fungovanie klubu. Neviem s coho by si platil reklamu, prenajom priestorov, vedenie uctovnictva... za co by si poriadal pre deti Mikulasa a vianocne stretnutie...? Zisk je zaklad fungovania, nemozes sa na kazdu vec neustale skladat.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 26 Apr 2008, 14:49

Ondrej, ked sme u toho "pure Tatra", tak ma celkom prekvapilo ze na Vase stretnutia nechodia aj ucastnici s inymi znackami aut. Mam osobnu skusenost ze na stretnutia MB klubu pride maximalne 70% Mercedesov a zostatok su len fanusikovia na roznych inych znackach a vzdy to bezvadne fungovalo...

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 26 Apr 2008, 15:14

etienne napísal:Ondrej: A to je presne ten dovod, preco som reagoval - prerekvizitou pre Bojnice nebola ucast v ziadnom z Tatra klubov.
Na podujatí TTT sa môže zúčastniť každý, dokonca ani nemusí prísť tatrou, nimináciu do súťaženie tiež netreba brať príliš vážne, za nominovaných športovcov ručí vedenie daného klubu, za ktorý budú súťažiť. Ak sa teda prihlásiš napr. u mňa že chceš súťažiť napr. za TAKS, nevidím dôvod , prečo by si nemohol. Chceli sme sa skôr vyhnúť tomu, aby si niekto nepostavil napr. družstvo z ligových hráčov :-). Celé podujatie je myslené ako spoločnsko-športové stretnutie s istou dávkou recesie. Vzhladom na to, že ide o prvý ročník, mnohé veci sa budú riešiť až na mieste a za pochodu, nie sú vylúčené, kedže krátko po podujatí bude MDD, pripravujeme aj program pre deti všetkých vekových kategorií, ak ich bude dostatočný počet napr. detské súťaže, výlet na niektorý z hradov, miss TTT, alebo alebo improvizovaný maškarný ples. Ciele podujatia sú myslím dostatočne vysvetlené, na hlavnej stránkeTP, alebo na klubovej stránke TAKS. Prihlásiť sa je treba hlavne kvôli ubytovaniu.
Všetci sú vítaní

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 26 Apr 2008, 15:16

Palo napísal:
Luboš napísal:Proč byly zrušené? Jen pro to nejasné hospodaření organizátorů s prostředky účastníků?
Jeden uživatel by povedal: Už to tu bolo x krát zodpovedané a nikdo nemôže za to že to niektoré individua nedokážu pochopiť.
Pali, ty a Maťo Studnický ste osobitne vítaní na TTT
:lol:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa etienne » 26 Apr 2008, 17:39

Ondro: Asi sme sa nerozumeli, preco som vobec "hnidopichol" :D Napisal si, ze tento rok niesu Bojnice, ale je napr. TTT. A ja som odpisal ze to nieje ale to iste, lebo TTT ma nejake ine principy, nieje to typicky zraz ako Bojnice a takisto nieje pre vsetkych. To som tym chcel povedat.

Roman: Dakujem za vysvetlenie. O ucasti budem urcite uvazovat.

Tomek

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Tomek » 26 Apr 2008, 21:39

Takze pro Fantomase, co vsecko vi a vsecko zna, znova zopakuji sve poznatky s prvnim rocnikem BOJNIC. Kdyz jsem privedl z Ostravy 10 aut a zaparkoval je pred kulturakem v Bojnicich, v zakazu stani, kde v tu chvili bylo jedine volne misto, neb organizatori nejak opomeli nachystat pro tatrovaky mista, pribehla na me nejaka pani organizatorka s velkou hubou, ze to nemuzeme..... prvni problem...
Po zaparkovani jsem byl nasmerovan do kulturaku k "organizacni" lavicce, tam jsem vyplaznul 1000 Kc (ne Sk) dostal tasku s kafem, satkem a paru papirama (zadne stravenky, zadne pokyny) a byl jsem vyhozen, neb prichazeli dalsi..... druhy problem....
A ted otazka: odkud jsem mel vedet, ze jsem mel dostat nejake listky na zradlo? jsem snad kaprfild? dozvedel jsem se to vsecko az vecer pred odjezdem a to uz bylo jaksi pozde shanet nejake stravenky... je mi jasne, ze organizator vsecko vi a vsecko zna, ale JA NE !!!
A nakonec, to ze vyhral Mato automobilovou soutez kdyz mu jeste v tu dobu nebylo ani 18 je mi fuk a to ze jsem nikdy z nikoho nedostal na co tech 1000 Kc padlo jen nejake mlhave odpovedi typu parkovani v hradnim prikope stalo miliardu a reklamni predmety druhou...
Musim dat za pravdu Lubosovi....
jo a mimochodem, kde ses mi Fantomasi omluvil? nejak to nemuzu najit.... jo a do oci to taky nebylo... a skoda ze si tehdy nemel cedulku organizator, to bych si te podal...
a nakonec asi dvouhodinove cekani na ostrem slunci v kolone 613 na uzke silnici pri prvni discipline uz asi vsici zapomeli.... posledni problem....

ps: organizoval jsem podobnou akci "ICE RALLYE" a zeptej se ucastniku, jestli nekdo neco platil, nebo jestli nebyl spokojeny... vim o cem mluvim... ja jen abych se vyhnul zase nejakemu chytraceni ze si to mam zkusit....

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 27 Apr 2008, 09:50

Cele to o kvalite :!:
Teda presnejsie pomer cena/kvalita, mam skusenost ze hlavne Slovaci su pomerne narocny na kvalitu a su ochotny si skor priplatit ako znizit standart.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa etienne » 27 Apr 2008, 10:06

Ergo: Ja mam skor taku skusenost ze najvacsi pocet slovakov na m2 je tam, kde je nieco zadarmo...

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 27 Apr 2008, 10:35

Etienne, nemozem suhlasit... Staci ak si pozries ekonomicke vysledky Lidl na SR a CZ, uz prehodnotil prichod na Slovensko aj Albert. Nakoniec ak Kaufland, ktory mal posobit ako "lacny supermarket" prehodnotil marketingovy plan a uz predava stale viac premiovych vyrobkov a zacina sa mu darit :-)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa ondrej » 27 Apr 2008, 11:34

v tomto sa prikláňam skôr k Ergovi, aj keď je to iba môj subjektívny názor, nepodložený žiadnymi štatistickými prieskumami,
napríklad aj Golf Slovakia, ktorý bol plánovaný ako trhák slovenského trhu, nebol veľmi úspešný a VW ho potichučky stiahol, lebo záujem bol skôr o lepšie vybavené verzie..
aj na Slovensku - asi ako všade inde - však existuje dosť silná klientela uprednostňujúca cenu pred kvalitou (pri nás práve otvárajú novú predajňu Lidl..), aj keď je myslím percentuálne menšia, ako napr. v niektorých susedných štátoch..

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa ziza » 27 Apr 2008, 12:43

Etiene, to je zvláštní - i já mám zkušenost :shock: ze najvětší pocet [img]xyz[/img] na m2 je tam, kde je něco zadarmo...

[img]xyz[/img] = Čechů i Moravanů, Řeků, Norů, Maďarů, Rakušáků, Poláků, Němců, Rusů, Francouzů i Švýcarů, Italů, Bulharů, Slovinců i Dalmatinců a Černohorců, Bosňáků, Turků...

A Ty říkáš, že i Slováků? Možná tedy (nebyl jsem u nich), že i Španělů, Dánů, Holanďanů, Finů, Švédů, Anglánů?
Hm,to jsou mi teda poměry. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: A co,Bojnice definitivne zrusene?

Príspevok od užívateľa Havrla » 15 Nov 2008, 23:39

Byl jsem v Bojnicich 2006 a byly super !!!

Otazka jsou planovany Bojnice 2009 a kdy asi ?, potrebuju naplanovat opravu auta a rad bych se zucastnil.

Havrla

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných