Tatra 77 dochovaná

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Matyjas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 22 Jan 2005, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Šumperk
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matyjas » 07 Sep 2005, 11:59

A.T. Dovolím si opět nesouhlasit. Nedávno jsme tady o podobném tématu diskutovali. Jde vidět,že jsem se snažil marně. Kopřivnická automobilka v kraji s Německou mešinou zaměstná pana Ledwiku z Rakouska jako konstruktéra a ten se postupně vypracuje na místo šéfkonstruktéra a tech. ředitele. Ledwinka se obkopuje spolupracovníky jak Česky tak Německy mluvícími . V této situaci se podle A.T. stávají Tatry Německé vozy vyráběné na našem území.

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 07 Sep 2005, 12:01

Samozrejme A.T..

?

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 07 Sep 2005, 12:17

Ešte aby som to doplnil:

Pre mňa je dielo patriace tomu národu, ktorého ľudia to vymysleli, takže Tatra je česká.
A keby sme to mali brať tak ako hovoríš ty, tak Rudolf II. bol Riman lebo bol okrem iného aj cisár Rímsky? Alebo dilelo Cyrila a Metoda nebolo dielom bratov zo Solúna, lebo toto dielo poslúžilo na terajšom slovensku?

gentleman

Príspevok od užívateľa gentleman » 07 Sep 2005, 13:39

to jako chcete soudruzi říct, že kdyby byly Tatrovky německý auta, tak se vám nelíbí?! To snad ani nemá cenu řešit takovýhle věci...

Ale AT má u mě päťsto bodov za hektofór

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 07 Sep 2005, 13:41

Ale no jo, no, Matyjasi, Vás tady některé to označování aut za "česká" či "německá" moc dráždí. Tak tedy odvolávám, že předválečné tatry byla německá auta. Ale nechci připustit, že to byla česká auta. To už bychom se dostali zase do té pitomé kolektivní hrdosti na dílo (ve srovnání s národem relativně malé skupinky) schopných lidí.

Však Škoda Auto je také kolektivem Česky a Německy mluvících spolupracovníků a vznikají z toho auta na českém území.

A fakt už mne D.P. nedráždi tou pitomostí, že dílo patří národu. Na to jsi přišel jak? Podle zákona to je nesmysl a jestli si tady lůza začne něco přivlastňovat protizákonně, tak to nám nepomůžou ani věrozvěstové, ani žádný z císařů nové či staré Římské říše a ani národem vlastněná jednotka rychlého nasazení Blanických rytířů. Pak budu asi nucen odjet pěstovat ovečky na Nový Zéland.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 07 Sep 2005, 15:29

Ambiciózní tajemníček napísal:Pak budu asi nucen odjet pěstovat ovečky na Nový Zéland.
Buhehehe a ovecky sa pestuju ako? :lol: :twisted: :lol:

Chapman

Príspevok od užívateľa Chapman » 07 Sep 2005, 15:38

Stevo: Gooood! :lol: :lol: :lol:

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 07 Sep 2005, 16:52

Štefan Derrick strelil do čierneho LOOOOOOL :P

Matyjas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 22 Jan 2005, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Šumperk
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matyjas » 07 Sep 2005, 20:11

A.T. přece nemůžeš odvolat svůj názor,že předválečné Tatry byly auta německá a následně v další větě nechceš připustit ,že by byly české.To odporuje logice a kladu si otázku jak vnímají předválečnou Tatru v zahraničí(nezatížení národní hrdostí) co by značku bez jasného původu.
Přivlastňování si cizích zásluh je mi cizí,ale na druhé straně by mohli z Tvého názoru cítit křivdu česky mluvící zaměstnanci od pomocného dělníka až po konstruktéry nebo jiné vedoucí funkce. Domnívám se ,že by si tuto otázku nikdy nekladli(jakou ,že má Tatra vlastně příslušnost) a v té době byli rovnocenýmy kolegy-myšleno český mistr nebo německý.
Na druhou stranu v současnosti odmítám řeči o tzv. českých automobilkách typu TPCA o které se nemusím blíže rozepisovat a její charakter je na hony vzdálen situaci v Tatře.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 07 Sep 2005, 20:40

Předválečné tatrovky byly samozřejmě vozidla československá (neměla ta firma nakonec sídlo v Praze?), po zabrání Nesselsdorfu počátkem října 1938 pak tedy už pouze německá.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 07 Sep 2005, 20:58

Keby boli pakistansko-rumunské je mi to tááááák jedno mange. Tatra rulez, Tatra vládne, pre mňa za mňa nech ju montovali morgoši na Atlantíde

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 08 Sep 2005, 08:28

Dobře, Matyjasi, známý rozpor mezi národností a státní příslušností. Pokud se budeme bavit o tom, v obchodním rejstříku které země byl koncern Ringhoffer-Tatra zapsán, pak to asi bude republika Československá. Ale kterému národu značka patří? Čechům? Slovákům? Němcům? Maďarům? Cikánům? Rusínům? Národností, k nimž se hlásící lidé měli státní příslušnost ke stejnému státu, v němž byla firma registrována, bylo a je hodně.

No a Števovu smyslu pro detail se omlouvám, ovečky bych se pochopitelně snažíl chovat, kdybych je pěstoval, tak by mi nejspíš pochcípaly. Ale co je vám sakra do mého podnikání? Nemůžete se už dočkat, jak mne udáte novozélandským úřadům pro týrání zvířat?

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 08 Sep 2005, 10:14

Tak dobre teda A.T. súhlasím ale potom tatra nieje ani nemecké auto lebo nemci ako taký v histórii niesú až tak dlho, tak to nechceš zahnať až do takéhoto absurdismu? :P

PS: aby sa A.T. nehádal a nechcel všetko obrátiť na ruby, to by nebol on :P

PS2: inak súhlas s mojzom, nech je to trebárs aj české auto, mne to nevadí :P

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 08 Sep 2005, 10:27

AT, Najprw si ťa podá Liga slowenských Bačov :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Sep 2005, 11:45

Ja som nie Mojzo ale Mojžo!!! Kua!

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 08 Sep 2005, 12:49

Mojžo. No shag sa nedzigaj šracko, yeden makčeň eshte nikoho nezabil he he he

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Sep 2005, 12:54

Vieš jak... jedno puntičkárstvo nemôže nikdy škodiť

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 08 Sep 2005, 13:02

Kua tak si zmeň nick :P

Inak niekde sa mekčí aj takto Mojźo :P

Sorry MojŽo

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Sep 2005, 13:12

Jjasné DP-čko udržujeme štýl, rýmujeme žiwot

Chapman

Príspevok od užívateľa Chapman » 08 Sep 2005, 17:09

Späť k téme. Jeden pán mi rozprával,že v Bratislave jazdla (dúfam,že nie jediná!) T77 ,ktorá robila Taxi.Tu končia fakty a začína "VRAJ". Niekedy v 70-tich jej "vraj" odletelo koleso,možno aj s poloosou a tu sa končí jej stopa.Boh vie,kde by teraz mohla byť.Ved za výdrevu v zberných surovinách vela nedajú,tak tam možno neskončil... :?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných