Zašlé časy

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 02 Aug 2005, 12:11

Heej Pedro páči sa mi tvoj štýl.

Áno tiež vravím... keď nasadnem do Omegy tak otočím klúčom, elektronika okamžite ladí motor tak že sa správa vlastne skoro rovnako od studena až do pracovnej teploty, len sa tam fakt leje benzín a jazdí to. Občas olej.
Presúva z A do B

Tatra? Jeežiši kriste to je pila! už len keď ku nej kráčam trasú sa mi kolená, otvorím si dvere, idem ku kapote, otvorím ju, rozklepú sa mi ruky pri pohľade na ten neskutočný agregát, napumpujem palivo až kým prestanem počuť že narážajú ventilky v plavákovej komore, zavriem, kapota zaduní, sadnem do toho brutálu, 3x šlapnem na plyn, otočím klúčom a motor za 1/20 sekundy natočí a vyletí na 1500 otáčok - ten zvuk ako sa preberie ma budí zo sna, počúvam ho ešte cez otvorené dvere.
Zo minútku sa hrám s plynom a vyrazím. Hneď tam mám kopec, sťahujem zadné okná a počujem taf taf taf taf taf. Práv zákruta vyletím z nej jak pila pri 50 km/h a zaradenej trojke, a už letím dole kopcom 90. Auto drží, nesie sa ako titanic a ja som najšťastnejší chlap chápeš?

Tatra má dušu srdce, rozplače Ťa aj rozveselí hrubý štýl prosteže dovidenia

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 02 Aug 2005, 14:56

Ano Michale, stále se najdou tací, co myslí, že T613 libovolného modelového typu od -1 až do -4/M97 je nejlepší, nejúžasnější, nejbrutálnější, nejrychlejší a co já vím co ještě nej, prostě jak jsi zaobaleně a decentně vyjádřil slovním spojením "na úrovni doby". Jenže takováhle zaslepenost není bohužel v dnešní době vůbec zdravá a na místě......ale ono se to snad časem podá, neznám zatím vyjma Matěje nikoho, kdo dokáže libovolně dlouhou dobu ignorovat technický vývoj světa za posledních 40 let a i Matěj to má tak půl/napůl :D

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 02 Aug 2005, 17:01

Mojžo. Viem o čom točíš :D

Užívateľov profilový obrázok
Derick
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 15 Mar 2005, 01:22
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3
Tatra 613-3
Tatra 613-4
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Derick » 02 Aug 2005, 23:20

Máte pravdu.Tatra je poriadny stroj! :lol: Ale treba pozerať trochu aj do budúcnosti.Neni Tatra najlepšie auto na svete. :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 02 Aug 2005, 23:31

Tatra byla někdy nejlepší auto na světě? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 02 Aug 2005, 23:47

Pre niekoho ano, pre niekoho nie. Niekedy velmi davno mozno aj hej :) Pre poniektorych aj teraz :P

Chapman

Príspevok od užívateľa Chapman » 03 Aug 2005, 00:35

Aj ja už mám za sebou prvé dve jazdy za volantom tej lode... Naposledy dnes. Pýtal som sa frajerky (hned ako som jej vypol rádio,aby som sa kochal tým soundom) ako sa jej tá jazda páči.Ona sama povedala,že najviac ju ohromil ten zvuk po naštartovaní! A má pravdu-je to ako keby som tým neuveritelne sprosto tvarovaným škodovácky klúčikom prebudil búrku!!! NÁDHERA! :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 03 Aug 2005, 06:57

jo, někdo tomu říká sound, někdo zase obtěžující hluk, alespoň že si lze vybrat......

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 03 Aug 2005, 08:04

Je to ani nie pekné ako aspon pre mňa moc smutné! Prečo smutné? Lebo je mi moc ľúto potenciálu tejto značky aký bol svojho času. Takéto obrázky vo mne vždy vyvolajú hnev aj potešenie. Všimnite si to dieťa pri jednej fotke, tá ma úplne dojala. Ani nie tá kompozícia, ale ten fakt že to dievča myslím, si mohlo pri tej tatrovke len tak stáť už od detstva a v časoch keď to bol naozaj hit medzi automobilmi. Jednoducho mohla zažiť ten pocit ako dnes podobné dievčatá keď stoja napríklad pri novej Audi A6 alebo inom takomto aute.

Chlapi my už ten pocit pri tatrovke nebudeme mať nikdy a z toho je mi maozaj do plaču, a verte či nie ale tlačia sa mi aj teraz slzy do očí lebo by som sa chcel do tej doby vrátiť aspon na jeden deň ale to asi nejde !
Ale možno to tak má byť a preto dnes tatru tak všetci obdivujeme!

Užívateľov profilový obrázok
Pedro
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 25 Máj 2005, 06:43
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pedro » 03 Aug 2005, 08:45

D.P.: Rozumím Ti a také bych chtěl být aspoň na chvíli okusit tehdejší tatrovácký život, ale nesouhlasím s tou novou A6. Ani dítě, ani dospělý a ani řidič z dnešním autem nezažívá to, co tenkrát! Neměli jsme sice Tatru, ale Moskviče, nicméně to byl opečovávaný člen rodiny, jehož starty byly obřadem, jízda téměř sváteční událostí, příprava na dovolenou znamenala půl dne v montérkách, ND se sháněly špatně, pod rukou a do rezervy, čímž vším byl k tomu autu pro malé i velké úplně jiný přístup...

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 03 Aug 2005, 09:20

No, D.P. mně se tedy zdá, že to auto na té fotce s tou holčičkou není žádný hit mezi automobily, ale stará ojetina. Nebo že by ty hity vyráběli tehdy tak flekaté? Ostatně to dítě jistě nemá rozum z toho, u jakého se fotí auta.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Aug 2005, 10:58

Tatra je pre mňa najlepšie auto na svete.

Hotovo, neriešim, dovidenia. Žiadne iné mi neprinesie taký pôžitok prosteže

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 03 Aug 2005, 16:04

Mám taký pocit, že si poniektorý prispievatelia zmýlili forum.Ak je akákoľvek Tatra len šrot , hlučné a drahé, nespoľahlivé škaredé a bezcenné, popr.nepodarené auto, prečo ho vlastnia, zaoberajú sa ním, a navštevujú stránky o tomto omyle techniky.Prečo si páni nezaložíte anti-tatraforum?Mne sa Tatra páči, som s ňou spokojný a vôbec si nemyslím, že je to najkrajšie, alebo najlepšie auto.Tatru mám proste rád, je to dlhoročný vzťah, je to životný štýl a možno aj trochu diagnoza, ale myslím , že pozitívna.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 03 Aug 2005, 16:15

Romane, to bylo na mě?
Potom moje odpověď zní: ,,Baví mě jezdit se starým verglem, a tak jsem si koupil T613-3."

Ale co kdybychom se v debatě vrátili k osmičkám? Má ještě někdo, podobně jako joseph (díky!), zážitky z dob, kdy to bylo auto na denní ježdění?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 03 Aug 2005, 17:35

Klid, Michale Heky, to bylo bezpochyby na mně. On je Roman na mne totiž už chudák trochu alergický, takže když mi Luboš nadává do bolševických tajemníků, tváří se, že je vše v pořádku, ale když já Lubošovi slušně naznačím, že se mi jeho jednání nelíbí, hned křičí, že mi schází takt.

Romane, nevím, proč by nemohl někdo, kdo si myslí, že "akákoľvek Tatra je len šrot , hlučné a drahé, nespoľahlivé škaredé a bezcenné, popr.nepodarené auto" toto auto vlastnit a chodit na toto fórum. Že to Tobě připadá nelogické ještě neznamená, že to nelogické skutečně je. Představ si, že mně taky připadají Tvá prohlášení mnohdy nelogická.

Anti-tatra fórum, to sám uznáš, to by nemělo smysl. Co bychom tam asi tak dělali? Vzájemně se utvrzovali ve svých názorech? Ale my nejsme takoví ubožáci, abychom potřebovali okolo sebe jen názory lidí, kteří s námi souhlasí. To by možná vyhovovalo vám příznivcům a proto tolik povyku, když se objeví nějaký názor, který slušný tatrovák nemůže vystát, protože nahlodává jeho přesvědčení a zpochybňuje jeho life-style. Ale my chceme slyšet druhou stranu, chceme ty argumenty proti našemu přesvědčení. A tak jsme tady. Protože doufáme, že tady uslyšíme argumenty pro-tatru. Ale zatím tedy nic moc :-)

Zpět k Michalovu tématu: přijeď někdy na Macochu a poslechni si povídání paní Řezníčkové z našeho klubu, pro niž osmička byla několik desítek let (prakticky až do současnosti) rodinným vozem. Řeknu Ti, že se na ty roky s osmičkou nedívá tak idylicky jako místní mládež, když si prohlíží zde publikované fotografie. Slyšel bys hodně o tom, v kterých místech se jim co rozpadlo, upadlo, uhořelo či vyteklo, kolikrát dělali generálku motoru, z toho kolikrát mimo domov, kolikrát celý vůz obrousila před lakem, kolik hromad náhradních dílů museli mít doma atd.

Matyjas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 22 Jan 2005, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Šumperk
Kontaktovať užívateľa:

T87

Príspevok od užívateľa Matyjas » 03 Aug 2005, 17:36

Ambiciozní tajemníček tvrdí,že atraktivnost T87 je daná vzácností tj. malým počtem dochovaných kusů. Nesouhlasím a divím se ,že reakce na tento názor nebyly ostřejší. I kdyby se T87 dochovalo 3000 nic by to neubralo (snad něco na ceně) na zájmu o tento vůz. Nezasvěcený by si po přečtení názoru A.T. mohl myslet ,že T87 nijak nevybočuje z tehdejší světové produkce druhé poloviny 30tých let. Je to v podstatě běžný vůz klasické koncepce ,kterých v té době byly na světě statísíce. Zřejmě 4 válec vpředu -poněkud líný spolupracuje se 3 stupňovou převodovkou. Pokrokem by mohlo být přední nezávislé zavěšení a kapalinové brzdy. Karosérie nese atributy své doby-stupačky,oddělené blatníky ,světla,poměrně vysoká stavba s dřevěným rámem atd..atd.. Přestaňme hodnotit T 87 v kontextu dnešních časů a pokusme se o srovnání s tehdejší produkcí. Jakésy kompromisy podle A.T. nejsou vadami na kráse -to je ostatně věc subjektivní. Touhle úvahou o T87 úzce navazuji na téma zda Tatra byla někdy tzv. nejlepší vůz na světě. Již ono označení nejlepší je nicneříkající: nejlepší ve své kategorii mohl být být Fiat 600 nebo Trabant 601. Není možné označit jednoduše ,který vůz je tzv. nejl. To mi připomíná diskuzi osmiletých kluků a ne Tatraportal.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 03 Aug 2005, 18:29

Ale Ríšane, kdypak jsem ti nadával do "bolševického tajemníka"? Vždyť tvoje politické ambice ani neznám, tak to se teda divím... :o

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 03 Aug 2005, 19:21

AT.Mýliš sa , nie som na teba alergický, naopak mám ťa celkom rád, aj keď som podľa teba chudák :D Chudák je poľutovania hodný človek a takého človeka , ktorý sa rozhodol trápiť sa s tak nepodareným autom ako je Tatra, rozhodne treba ľutovať :lol: Mimochodom T87 je veľmi pekné auto/podľa mňa/, ale či aj dobré, to posúdiť neviem.

joseph

Príspevok od užívateľa joseph » 03 Aug 2005, 19:23

este pridam zopar fotografii k rozpravaniu o T 87.vtedy sme to brali ako bezne auto na kazdodenne jazdenie,ale s vedomim ze to nie je len take bezne auto.Bola to Tatra 87,budila pozornost uz v tej dobe.
Prílohy
87.2.JPG
87.2.JPG (41.15 KiB) 6807 zobrazení
87.JPG
87.JPG (51.7 KiB) 6808 zobrazení
87.JPG
87.JPG (51.7 KiB) 6807 zobrazení

joseph

Príspevok od užívateľa joseph » 03 Aug 2005, 19:25

omylom dvakrat ta ista,hadam teraz to bude ok.
Prílohy
87.1.JPG
87.1.JPG (56.09 KiB) 6801 zobrazení

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných