LOGOzbierka

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 22 Feb 2005, 09:36

teraz ma napadlo, ci sme na to nesli zlym smerom. Zakon o ochrannych zn. je mimo, ale co taky "Autorsky zakon", ved to logo je predsa niekoho dielo, nie?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 22 Feb 2005, 09:38

"Takze pouzitie na webe je podla mojho nazoru uplne v pohode"

No já si myslím, že loga jsou proto chráněna, aby je někdo nemohl použít:

a) pro propagaci vlastního výrobku a tak se neoprávněně přiživit na penězích, které firma, vlastnící logo vynaložila na svou propagaci,

b) k poškození pověsti firmy, vlastnící logo.

K případu b) bych chtěl podotknout, že ten, kdo logo neoprávněně (např. na svém webu) použije, není v žádném případě tím, kdo posuzuje, zda to je v pořádku či nikoliv. Tedy prohlášení "můj web majiteli loga neškodí" nemá z legislativního hlediska vůbec žádný význam. Názor majitele loga a posléze soudu může být přesně opačný, i když majiteli webu bude připadat, kdo ví jak jeho web firmě, vlastnící logo, neprospívá. Dovedu si například představit, že firma Tatra nemusí být nadšená, když se její logo bude veřejně dávat do spojitosti s různými rezavými vraky z její temné minulosti, s fotografiemi vozů v barvách složek totalitních represivních orgánů, s různými votuněnými laminátem oplácanými vozidly pochybné estetické hodnoty a různými z nachromovaných lešenářských trubek posvařovanými wroum-wroum tříkolkami.

Zkrátka a dobře, jen firma, která je majitelem loga může rozhodovat o tom, jakým způsobem své logo bude veřejně prezentovat.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 22 Feb 2005, 09:46

"teraz ma napadlo, ci sme na to nesli zlym smerom. Zakon o ochrannych zn. je mimo, ale co taky "Autorsky zakon", ved to logo je predsa niekoho dielo, nie?"

No já si myslím, že zpravidla autor loga prodá práva na logo firmě, která logo bude používat. Je na smlouvě mezi ním a firmou, zda se svých práv nadobro vzdá či ne. Pokud ne, může být v budoucnu problém třeba s modernizací loga (a že takových například u Tatry bylo). Pak by se asi muselo řešit, jestli jde o poškození díla (modernizace tvarů by se původnímu autorovi vůbec nemusela líbit) nebo o dílo zcela nové. A takový spor bych si nepřál vidět.

Chraň Vás Bůh, chlapci, jestli majitel autorského práva na logo Tatra zjistí, že jste mu jeho dílo svévolně ukradli a zprznili - změnili mu barvu. I ta přesná červená je součástí díla a když ji změníte, autor může nabýt dojmu, že jste pokazili dojem, kterým chtěl na lidi tou svojí červenou působit.

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 22 Feb 2005, 10:32

No neviem ako na západ od Bratislavy, ale na Slovensku má zneužitie loga na tomto portále hodnotu tak asi 0,- Sk a to tak titulom bezdôvodného obohatenia ako aj náhrady škody.
Vykonateľnosť rozhodnutí zahraničných inštitúcií je na slovensku nulová.
Výsledok: na slovensku sa to takto dá.
PS: Otázne je či by sa niekto púšťal do sporu o ochrannú známku s niekým z nás, ktorých majetok predstavuje možno niekoľko 100.000,- Sk. Kde nič nieje nikto nič nevezme.
Je však pravdou, že pri neoprávnenom použití ochrannej známky sa jedná o porušenie právnej povinnosti, dokonca pri naplnení skutkových znakov § 150 Tr. zák. o trestný čin porušovania práv k ochrannej známke obchodnému menu a chránenému označeniu pôvodu. Znenie dodám neskôr.

Na západe, hlavne v angloamerickom právnom systéme sú však takéto spory celkom bežné, fungujú na iných pravidlách ako u nás a lietajúv tom ťažké prachy.

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 22 Feb 2005, 10:38

A ešte pre tajomnika: súdy o problémoch autorského práva rozhodujú prísne objektívne, ešte raz prísne objektívne, čo znamená že všetko čo tvrdíš musíš objektívne dokázať. Prax - Niekto mi zlomil nohu. Máš doklad o tom kolko stojí zlomená noha ? Nie. Trhni si nohou, nič nevysúdiš.

Netvrdím že takto to bude nafurt ale teraz je to tak.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 22 Feb 2005, 12:20

Doufám, že nikdo z nás neumístil na svou rezavou, votuněnou či jinak upravenou pixlu nějaké další logo či nápis, který tam původně nebyl? Co Ríšane? Neříkej, že si na svou hranatou bublinu také nezneužil cizí práva! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 22 Feb 2005, 18:31

este raz som si precital z 55/1997, a som presvedceny ze ochrana znamky zakonom sa tyka pouzitia na tovaroch a sluzbach, pre ktore je zaregistrovana, a zaregistrovana je teda na mnozstvo cinnosti. Jedine co by sa snad dalo pouzit na web je §26 odsek 2, pretoze tam sa prave hovori o tom poskodeni, ak sa tato znamka pouzije na ine tovary.
A upravil som to logo, aby ma niekto neobvinil z nepovolených úprav :oops:

Ozaj, a TKB ma suhlas na pouzitie a pozmenovanie loga TATRA?

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Thomas » 22 Feb 2005, 18:54

Lidi, vzpamatujte se. Tady snad nikomu nejde o vlastní obohacení a z toho plynoucí zneužívání značky. Když si na kapotu někdo nalepí půlmetrové logo - vždyť je to pro podnik ta nejlepší reklama... a zadarmo. Co by za to jiní dali..

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 22 Feb 2005, 23:15

Thomas rozmyšlaš spravne z pohľadu čistého rozumu, ale právo je niekedy o inom ako o rozume. Ak tá značka nieje použitá so súhlasom vlastníka práv k nej prislúchajúcich ide o porušenie zákona.

Keď sa už bavíme o fikciách zaujímalo by ma kto je s tou ochr. známkou oprávnený reálne disponovať a či by náhodou nebola na predaj, napríklad aj na účely propagácie na internete.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 23 Feb 2005, 11:07

No, nejvíc se mi líbí přístup "když mi za to nikdo nic neudělá, tak to klidně můžu". Když vidím, že tento přístup mají i celkem mladí kluci, tak je mi jasné, že ten xindl, co tady máme, tady budeme mít ještě dlouho. Poselství z takového přístupu je to, že nemá cenu se snažit nic budovat, žádný podnik, žádné image, žádnou značku, protože Tvoje úsilí Ti může kdokoliv ukrást, shrábnout kus odměny za Tvoji dřinu. Nejlepší je nic nemít. Nečekám, že dokážete opustit styl myšlení střední vrstvy 80. let.

Pokud jde o Zlatou bublinu, nevim, že bych na ni lepil nějaké nápisy či loga, které na to nepatří. Jestli chcete ukázat, že když já mám taky máslo na hlavě, tak vy můžete mít taky, tak s takovým přístupem ... viz výše.

Logo Tatra klubu Brno vychází z loga Tatra, jehož registraci už Tatra nedrží.

Na umístění loga na výrobek firmy, která logo vlastní, bych neviděl nic tak hrozného. Tvrzení, že "to je nejlepší reklama" evidentně znamená, že jeho autor opakuje něco, co někde slyšel, aniž by se nad tím zamyslel. Já osobně, kdybych byl majitelem loga Tatra, bych tedy velmi nerad viděl reklamu, která říká: "podívejte se, na kolika místech hnije námi vyrobené auto". Negativní reklama snad může přinášet ovoce hvězdám šoubyznysu, ale u automobilky pro horních deset tisíc, nevím, nevím.

Je mi líto, že stále nechápete další rozměry publikování cizího loga a stále si myslíte, že majitele můžete poškodit jen, když budete mít z toho vašeho použití loga prospěch. Naivní myšlenku, že když to myslíte dobře, musí mít přece majitel loga z vás radost už dále nehodlám vyvracet. Není to "rozmýšlanie správně z pohľadu čistého rozumu", jak tu zaznělo, ale způsob přemýšlení obyvatele paneláku za normalizace, který čerpá svoje přesvědčení o správném fungování světa ze sobotní přílohy Rudého práva.

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 23 Feb 2005, 11:48

Co to je za pitomost tajemnicku? Vždyť tady je "tatraportal" = diskuse o výrobcích tatra.

příklad:

když si na boty ADIDAS dáš nálepku a třeba ještě přívěšek ADIDAS tak jsi vůbec nic nezneužil, protože jsi použil označení ADIDAS na výrobek ADIDAS.
Nic jsi tím nezískal, firmu jsi tím nepoškodil.
dtto. lepení nálepek TATRA na auto TATRA, umístění loga TATRA na stránku neziskového tělesa tatraportal, tatraklub .......

Nemyslíš?

p.s. není pravda, že "staré" kulaté logo není registrovaná ochranná známka, to se pleteš, navštiv adresu http://www.upv.cz (Úřad průmyslového vlastnictví) a tam zjištíš že pod záznamem číslo 117848 je od 9.9.1935 regostrováno právě ono "staré" logo.
Link je: http://isdvapl.upv.cz/pls/portal30/oz.o ... xcisp=4023

Tak co? Kdybych byl stejný kecálista (promiň, myslím pisatel, nic ve zlém) jako Ty, zahájil bych zde osvětovou kampaň, ale proč to dělat??

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 23 Feb 2005, 11:57

Ambiciózní tajemníček napísal: Já osobně, kdybych byl majitelem loga Tatra, bych tedy velmi nerad viděl reklamu, která říká: "podívejte se, na kolika místech hnije námi vyrobené auto".
Proc se tedy potom davaji znaky na auta ? Kazda Tatra ma vpredu znak "Tatra". To jako po prekroceni hranice prohnilosti ma majitel povinnost znak sundat, aby neposkodil image firmy ? Nebylo by pak lepsi vyrabet beztvare neodlisitelne vozy bez jakekoli identifikace ?

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 23 Feb 2005, 12:29

Je mi líto, že stále nechápete další rozměry publikování cizího loga a stále si myslíte, že majitele můžete poškodit jen, když budete mít z toho vašeho použití loga prospěch. Naivní myšlenku, že když to myslíte dobře, musí mít přece majitel loga z vás radost už dále nehodlám vyvracet. Není to "rozmýšlanie správně z pohľadu čistého rozumu", jak tu zaznělo, ale způsob přemýšlení obyvatele paneláku za normalizace, který čerpá svoje přesvědčení o správném fungování světa ze sobotní přílohy Rudého práva.

Ja som hore napisal, že ide o porušenie práva, ktoré ZAKLADÁ tak nárok na náhradu škody ako aj nárok na vydanie bezdôvodného obohatenia. Ďalej ide o trestný čin.

Zmienil som sa však aj o nároku ktorý by prípadný žalobca VYMOHOL, trvám na tom, že pri použití napr. tu na tatraportále by to bolo maximálne odstránenie protiprávneho stavu ( vymazanie značiek ) a to je tak všetko. Podľa mňa by žalobca s akýmkoľvek peňažným nárokom neuspel.

Dôvod som tiež stručne uviedol, ale ešte raz: Na slovensku je pre uplatnenie nároku na náhradu škody ako aj na uplatnenie nároku na vydanie bezdôvodného obohatenia mimoriadne dôležité OBJEKTÍVNE dokázať aká škoda vznikla poškodenému, resp. o čo sa žalovaný obohatil. Dokázať také niečo je mimoriadne náročné. Priama strata - žiadna. Priame obohatenie - žiadne.

Aj osobne by ma zaujímalo ako by sa také niečo dalo dokazovať, a to nemyslím vo význame keď sa to nedá dokázať je to OK. Ja tu len hodnotím nejaký právny problém. Väčšinu času (ked nekukám na tatraportál) je to moja práca.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 23 Feb 2005, 17:01

Eda mne dostal s tím, že to logo, které má ve znaku Tatra klub Brno je také ještě stále aktivně registrované. Opravdu jsem to netušil, když jsem nastoupil do funkce, tak mi bylo řečeno, že toto logo už není registrované a proto ho Tatra klub užívá. Dál jsem se o to tedy nestaral. Takže se omlouvám za mylnou informaci.

Logo Tatra klubu Brno v současné podobě je užíváno dobře od 80. let. Dosud jsem žil, abych použil právnického termínu, v dobré víře, že Tatra klub Brno je toto logo oprávněn používat. Pochopitelně, při těchto nových skutečnostech budu pátrat po tom, jestli je Tatra klub Brno logo oprávněn skutečně užívat. Teď mi bylo řečeno, že bývalý předseda údajně získal povolení od továrny - budu hledat nějakou listinu, která toto Tatra klubu Brno povolila.

DRacer: "Proc se tedy potom davaji znaky na auta ? Kazda Tatra ma vpredu znak "Tatra""

Jak jsem napsal v předchozím příspěvku, to je pochopitelně v pořádku.

DRacer: "To jako po prekroceni hranice prohnilosti ma majitel povinnost znak sundat, aby neposkodil image firmy ?"

To slovo "povinnost" přehlédnu, protože je to evidentni nesmysl, nechápu, co chtěl pisatel tímto říct.

Ne, majitel vozu přece nepoškozuje image firmy tím, že má od firmy zmetek, to si firma image poškozuje sama. No a je snad pochopitelné, že současná Tatra se tou "dobou temna" (kdy vznikaly šestsettřináctky, například), příliš chtít chlubit nebude. Tedy nařídit, jak si představuje DRacer, to jistě nemůže, ale zdůrazňovat to možná taky nechce (na stránkách firmy TEREX@TATRA toho moc o T613 nenajdeme). A nebo to možná zdůrazňovat chce... co já vím, co vy víte. Vše, co jsem se snažil říct je, že bychom měli nechat na firmě, jak povede svoji propagaci. Ani já, ani vy bychom se neměli snažit sami aktivně dělat to, co si myslíme, že je pro firmu dobré a vnucovat jí své pojetí propagace.

To je ten další rozměr, proč jsou loga chráněna. Když se firmě nebude líbit, co se píše o ní na soukromých stránkách (nebo jak se ji někdo snaží jakkoli jinak prezentovat), může se od toho distancovat. Těžko se jí ale bude distancovat od něčeho, na čem je její oficiální znak. Leda by tam ten znak byl neoprávněně...

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 23 Feb 2005, 19:32

A.T.: Me osobne je blizsi ten "rozumny" pohled na vec (jak to zde nekdo oznacil). Muj dojem je ten, ze tady na TP nikdo nechce zneuzit logo Tatra pro vlastni obohaceni nebo dokonce pospineni image firmy. Naopak.
Kazdopadne mas ale pravdu, ze je to firma Tatra, kdo vlastni to logo a jako majitel si muze se svym majetkem nakladat a rozhodovat o jeho pouziti. Moje poznamka o povinnosti odstranit logo bylo jen takove dotazeni casti Tveho prispevku ad absurdum. Asi jsem to mel obalit dostatkem smajliku. Nebylo to mysleno az tak vazne.

Cela diskuse mi ale trochu pripomina boj o zavedeni softwarovych patentu v Evrope ;) Na jedne strane "rozumne pouzivani" (opet mysleno obrazne), na druhe strane ciste "ekonomicky" pohled na vec a vlastnicka prava. Treba to nakonec skonci tak, ze budeme misto "Tatra" rikat "T-auto" (podle americkeho vzoru "f-word" :) ), jen abychom nahodou nerekli cely nazev a nekdo nas nezazaloval za neopravnene uziti registrovane obchodni znamky (nebo neceho podobneho).

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 23 Feb 2005, 20:22

fuha, nejaka husta diskusia, prihodim nejaky wartas a idem si to precitat ...

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 23 Feb 2005, 20:43

mato: mame tu vzacnou navstevu z TKB ;) , bohuzel s sebou prinesla i cast pratelske atmosfery z TKB :twisted: .

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 23 Feb 2005, 21:41

Akosi sa stale nemozem stotoznit s nazorom ze kazde pouzitie loga bez suhlasu je protipravne. Stale si myslim ze jeho pouzitie je presne vymedzene v zakone, ktory si ale teraz nemozem pozret, pretoze mi nefachci stranka. Ak by sme to brali az tak absolutne, tak by som ani nemohol napisat TATRA, pretoze uz by to bolo porusenie. Ale zase matus pise ze sa venuje pravu, takze asi tomu rozumie viacej.
V mnohych veciach suhlasim s Risanom (A.T.) pretoze sa mi jeho prispevky zdaju velmi rozumne, ako ostatne vzdy.
To ze to tu pekne zije sa mi paci, aspon je co citat, a kupodivu je to k veci :wink:

Este ma napada, ze som sa tam niekde docital, ze ak sa ochr. zn. aktivne nepouziva 5 rokov je moznost ju zrusit a zaregistrovat si pre seba, alebo nieco v tom zmysle.

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 23 Feb 2005, 22:18

Som veľmi potešený priebehom diskusie (vedie sa v celkom vecnom duchu ).
Maťo: Je to tak ako to povedal tajomnik KAŽDE neopravnene použitie ochrannej známky je porušenie práva.

Vzhladom na to že sa debata vyvíja vcelku vecne a v mieri budem sa snažiť na túto tému napísať trošku obsažnejší príspevok aby to tu bolo objasnené. Budem si však musieť podrobnejšie prečítať zákony aby som nestrielal sprostosti.

Už pri mojich predchádzajúcich príspevkoch som však mal strach že sú nezaujímavé a nechcel som sa vŕtať v podrobnostiach, aj teraz by som to radšej prebral pri pive tam viem či moje reči niekoho zaujímajú.

PS: Pán tajomník dúfam, že vzhladom na používanie loga na stránkach TKB nebudete nikdy potrebovať moje, Vám také nepríjemné, úvahy o zodpovednosti za neoprávnené používanie obrazovej ochrannej známky spoločnosti TATRA na internete. Je to napísané ironicky ale myslím to úprimne.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 24 Feb 2005, 09:45

DRacer: "mame tu vzacnou navstevu z TKB , bohuzel s sebou prinesla i cast pratelske atmosfery z TKB "

No, už jsem se snad poučil a dám si příště pozor, abych nerušil zdejší nirvánu a všeobecný přátelský souhlas s čímkoliv, ať je to jasná pravda nebo emočně zabarvený nesmysl. Všiml jsem si, že kdo projeví názor odlišný, a dostatečně rychle se neomluví a nepřijme oficiální doktrínu (byť by se příčila jeho přesvědčení) bude vyloučen. To děláte moc dobře, kluci. Protože každý ví, že je daleko horší, když Vás někdo urazí než když Vám zůstane chybný názor.

Já vidím, že vámi (plamennými obhájci salonního vyjadřování na portále) vládnou hlavně emoce, proto je mi jasné, že poslední větu předchozího odstavce pochopíte tak, že si myslím, že máte vždy chybný názor.

Protože se mi ani napotřetí nepodařilo vysvětlit třeba DRacerovi, jak to myslím s tu ochrannou firemního loga a on stále dokola opakuje to své "tady na TP nikdo nechce zneuzit logo Tatra pro vlastni obohaceni nebo dokonce pospineni image firmy", vzdám to. Je to jako když někdo zabije zloděje a diví se, že lidstvo není rádo, když on to myslel tak dobře.

Už jsem to psal v jiném fóru, že urážka je jako alkohol, musíte ji přijmout, aby fungovala. Nechci vám radit, abyste, pokud chcete skutečně čerpat z fóra informace, nechali emoce spát. Mohl by mne někdo zase obvinit z povýšeného chování. Hrozí ale nebezpečí,že v případě, že emoce zapojíte, každá informace, která se nebude shodovat s vaším pohledem na svět, bude pro vás neakceptovatelná. A to znamená, že se nic nedozvíte. Protože (jak praví Shannonova věta), informaci nese jen zpráva, jejíž obsah dosud nevíte.

Promiňte za off-topic příspěvek (další zbraň uraženého - označovat nepříjemné příspěvky za off-topic), už do tohoto vlákna nic nenapíšu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných