Zaujímavá karoséria

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Aug 2008, 20:57

Vasa26 - pekné a zaujímavé...

malá T111

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa malá T111 » 27 Aug 2008, 07:47

Ještě k tomu "kradení" fotek. Získat originál zajímavé fotografie je velmi pracné a náročné jak na čas, tak na prostředky a nemusí se jednat vždy o peníze. Pravda nedělám do osobních aut vůbec, ale například získat jednu fotku lokomotivy v Pardubicích mne stálo cca 1300. To už je dost podstatná suma. No a představte si, že jsem tu fotku oskenoval, vytvořil z ní pohých 36kB velký souborek i s mým logem v rohu a co jsem náhopdou po čase neviděl - najednou z toho byla reprodukce vydávaná za originál (ten člověk ji uměl dobře olysat) a prodávala se na burze za 500,-. Když pak člověk zjistí, že těch "originálů" se prodalo asi 20, tak pak jej to hodně mrzí.
Nejde o to hamounit se o informace a nechávat je tvrdošíjně zavřené v deskách doma. Ale jde o slušné chování, které i mezi nadšenci pro starou techniku ubývá a uchyluje se to do "dravého kapitalismu". Takovým lidem FUJ. Omluvám se, že s tím otravuji, ale toto je můj názor na věc.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa ondrej » 27 Aug 2008, 15:37

Mám podobné skúsenosti - viaceré moje fotografie sa objavili na rôznych Tatra-weboch (nejakú dobu aj na oficiálnej stránke Tatra Kopřivnice!), na jednom webe dokonca aj s uvedením nejakého "autora" - keď som webmastera tej stránky na to e-mailom upozornil, ani sa neunúval mi odpísať.. (inak občas prispieva aj do tohoto fóra :) )
Taktiež moju fotografiu mojej bývalej T-805 som videl na obale akéhosi komerčne ponúkaného CD venovaného týmto automobilom...
Nemám preto nikomu za zlé, ak si akýmkoľvek spôsobom takýto svoj majetok chráni.

Vladimiro
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 21 Aug 2008, 17:38
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa Vladimiro » 27 Aug 2008, 16:23

A ako neznalec poviem ktomu asi tolko ze: chapem preco sa branite proti kradnutiu fotiek ale nedalo by sa trosku inak aspon trosku inde to umiestnit ?? Moj nazor je ze ta ochrana tu fotku dost skazila.U inych si podobne fotky pozorne prezeram a rozplivam sa nad tymi fotkami a teraz mi ta ochrana to trosku hmm trosku dost pokazila. Tak ci onak som vdacny aj za tolko co tam je lebo je to zpestrenie a dakujem len ak by sa to dalo robit trosku v mensom napriklad len cez jedne dvere alebo nieco pod aby vacsia cast zostala neporusena a trosku menej by to kazilo ten pozitok tak by to bolo fajn ale aj tak som rad ze je tam aspon nieco a dakujem

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa carlos » 27 Aug 2008, 17:39

Mám s tým skusenosť ,jedno foto T600 som dal net,už som ho videl najmenej na 10 stránkach,a to som nič cielene nevyhľadával . PS : mám cca 500 orig. foto /havárie z archívu Verejnej Bezpečnosti, pozostalosti po fotografoch ofic.štátnickych návštev,pozostalosti po kom. funkcionaroch,foto z vojny -kde su zabery 77,87,603,613 .... / Stálo ma to dosť úsilia a času ,a nemam dôvod aby som to len tak niekde zavesil.Tým ktorý ma poznaju ,alebo ja ich bez problemu poskytnem k nahliadnutiu.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa vasa26 » 27 Aug 2008, 19:45

no to mi povidej horší je že i někteří kterým nevyhovým dělají zle ... :wink: ted hodně přemýšlím co zveřejním.... :| :evil:
mám připravené origa neznámá fota vignale 613 (prot .1 a prot 6(?) )pro můj web...no brzy přijde čas, a něco se tam zjeví . .. :wink: Je třeba poučit neznalou veřejnost....jo to mi připomělo návštěvu Tech muzea Tatra v Kopru -Tatra 623 -u plasťáku je popiska z T 623 chrom..přitom jsou tech. parametry úplně jiné....(obsah motoru,pneu,výbava atd...a lidi-návštěvníci to žerou...) je to správné?, okopírovat prospekt v značkovém muzeu a dát ho před úplně technicky odlišný vůz???Divné co?mimo ten prospekt vlastnim proto mi to nesedělo na první pohled ..... :wink: to bylo mimo jiné :lol:

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa vasa26 » 27 Aug 2008, 19:50

toto má špatnou popisku :wink:

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa vasa26 » 27 Aug 2008, 19:53

na popisce 623 v muzeu se píše o tomto http://www.vasa26.estranky.cz/fotoalbum ... ginal/1962

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Zaujímavá karoséria

Príspevok od užívateľa miloš » 28 Aug 2008, 00:13

Dvojcatko????

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných