Co to asi je?

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa Štěpán » 13 Mar 2008, 19:37

No teda jak mohli do škodovek dávat takové hnusy když bylo k dispozici toto? Ten dvouramený felicia volant šel ven z auta jako první věc!

Užívateľov profilový obrázok
Libor
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 24 Feb 2008, 00:07
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A kabrio
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa Libor » 13 Mar 2008, 20:13

vasa26 napísal:
Libor napísal:
vasa26 napísal:Do čeho je tento volant???? neni to univerzál. :lol: :lol: :wink:
Je to universál :!: Tisícihran funguje od Š 120 do Felicie, Ale u Š120 jde špatně nasadit kvůli přístr.desce(musí se upravit) . Vyráběl se s troubením i bez. Dnes si myslím, že se už nevyrábí. :cry:
Vše špatně jinak =do Škoda Felicie model 1998= správně.. :shock:
dále nefunguje,
bez troubení byl úplně jiný volant (typ :4ramenný,2 ramenný škoda favorit (ne seriový-dával se také do vysokozdvižných vozíků(univerzál).Volanty se konstruují pro určitý typ vozu ,i když volant vypadá stejně tak americký a evropský volant má rozdílné deformační zony(bezpečnostní normy)!!tisícihran se změnil příkladně u feldy když dostala novou tvář věř mi-.. :wink: . Byl konstruován pro nový model Škoda felicia sport s novou tváří (model 1998) design Pan Petr Khol ,je to komplet český výrobek TRW Praha Horní počernice ,v roce 1996,výroba formy zpracování a svaření kostry.(měl víc místa na vložku u které se dal měnit tisícihran dle potřeby tyče řízení,na houkačce má bývalé logo firmy TRW Volant a.s.Byl by to velmi prodejný volant ,jenž v roce 1997 se začli vypěnovat ty dvou ramenné s tou kulatou houkačkou se znakem škoda ve vavřínu, +houkačka s odznakem(bez airbagu)pro škoda felicia, německou formu si dodala přímo škoda auto.takže z 50 vzorkových volantů zbyl jen tento jediný prototyp.(49 vzorkových volantů rozstříháno ,forma zlikvidována= 1 kus co vidíš na obrázkách)Tento typ měl i čtyř rameného stejného bratra jenž ten byl rozkraden během vývoje několik kusů se oběvilo na burze v Poděbradech :lol:
Nemůžu s tebou ve všem souhlasit :!: Sám jsem několik těchto volantů prodával. Dal se normálně koupit ve velkoobchodech cca před 10ti lety.Byli v provedení s velkým tisícihranem a nebo s redukcí na užšší tyč a ne u všech byla sběrnice na houkačku. Jinak s tou prodejností bych, také polemizoval, protože většina zákazníků slušně řečeno brlala u toho prostředku (troubení vypadalo, tak na mínus 10let) a odnesla si raději ten čtyřramenný, pokud to jejich modifikace vozu umožňovala, nebo chtěli předělat houkačku. S tím, že to nabízeli Škodovce do některých modelů, tak to jsem, také zaslech, ale byli odmítnuti. A dával se tam ten s těmy vavříny, který měl, tak slabý věnec, že zlí jazykové tvrdili, že to byli původně řidítka a pak teprve z toho udělali volant.:lol:

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 13 Mar 2008, 21:42

Jinak ten volant co jsem představil tak ten měl odjakživa houkačku s tim byl konstruován pro sériovou výrobu do vozu felicia 2 model 1998 jakožto ""sport verze"" :lol: :wink: ...takové ty universály se vyráběly na sklad .jinak to byl náhradní díl s homologací měli jen krytku a ne houkačku-tedy ty pro škoda-105- 130-favorit. První felda(houkačka oválek)+ co zrovna frčelo (MOMO či co,spotrt paket ) .tam tisícihran menší souhlasí pak do ČR dorazila technologie Airbag- samozřejmě volant 4 ramenný alá vw golf jen jiný odznáček a přepracován kryt airbagu,a zákazník jakožto Škoda auto si začal vymýšlet aby obstál v konkurenčnim boji automobilek oběvila se octavia a chtěla své sportovní volanty.tak se začlo pracovat na více verzí volantu ...aktuálně: všechny volanty na světě mají už ten větší tisícihran-mimo ford ten má 6hran...a LKW ty maj menší.. já pracuji ve ve výrobě těchto produktů už nákej pátek :wink: dělají se volanty pro vozy co jsou ještě nakresleny na rýsovacích prknech s dokonalým předstihem ..(příklad 1,5roku( než spatří stvořený vůz :wink: a je volantů tisíce vyrobených připravených pro montáž :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa MarekK » 13 Mar 2008, 22:19

vasa26 napísal:........dělají se volanty pro vozy co jsou ještě nakresleny na rýsovacích prknech s dokonalým předstihem ..(příklad 1,5roku( než spatří stvořený vůz :wink: a je volantů tisíce vyrobených připravených pro montáž :wink:

no poznám aj opačný príklad, na koncernový supersport, ktorého sa vyrobia cca tisíc kusov ročne sa vyrába druhá rovnaká forma na daný výlisok, forma v cene cca 4 supersportov,........ hmmm.... žiadny facelift...

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 13 Mar 2008, 22:35

MarekK napísal:
vasa26 napísal:........dělají se volanty pro vozy co jsou ještě nakresleny na rýsovacích prknech s dokonalým předstihem ..(příklad 1,5roku( než spatří stvořený vůz :wink: a je volantů tisíce vyrobených připravených pro montáž :wink:

no poznám aj opačný príklad, na koncernový supersport, ktorého sa vyrobia cca tisíc kusov ročne sa vyrába druhá rovnaká forma na daný výlisok, forma v cene cca 4 supersportov,........ hmmm.... žiadny facelift...
Ano pravda -příkladně volant Audi rs a Lamborghini je naprosto totožný výlisek -jen u audi se osadí dřevem u lamborghini karbonem. forma je dost drahá věc.. vyběhlý formy (pro nás staré formy) se posílají do rozvojových zemí .čína JAR..Rumunsko...aby obyvatele neporazila naráz špičková technologie (vibrace vypínače airbagy apod. :lol: )

Užívateľov profilový obrázok
Libor
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 24 Feb 2008, 00:07
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A kabrio
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa Libor » 14 Mar 2008, 01:54

já pracuji ve ve výrobě těchto produktů už nákej pátek :wink:

Vášo,prosímtě když pracuješ v těch volantech. Neznáš někoho, kdo by opravil popraskané staré volanty třeba na spartaka, ale tak aby to vypadalo stejně jako tenkrát :?: :lol: A ještě k tomu volantu ty, jak jsem psal, že nebyli na troubení(vypadal stejně jako na tvém obr.), tak ty neměli jenom dole ten kovový kroužek na elektriku, jinak tlačítko šlo mačkat. Tak to možná byli třeba jenom nějaké nedodělky, které se dostali do oběhu :lol:

puk123
Diskusný nováčik
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Apr 2008, 10:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa puk123 » 15 Apr 2008, 11:18

Prílohy
DKOP2761.JPG

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Apr 2008, 11:19

Sodomkovo Kabrio tatraplan.

puk123
Diskusný nováčik
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Apr 2008, 10:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa puk123 » 15 Apr 2008, 11:27

miloš bukáček napísal:Sodomkovo Kabrio tatraplan.
Tak jsem si myslel, že zavedu trochu jinou formu hádanek, aby si mohl tipnout každý, neviděl hned pod příspěvkem správnou odpověď, ale mohl se na ni podívat odkazem. Tak jsem to zapoměl pořádně vysvětlit a zkušený tatrovák se hned ozval. Nezbývá než pogratulovat za bleskově správnou odpověď.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 15 Apr 2008, 11:50

trošku zvolníme :lol: co je to za vůz?

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa Mirek » 15 Apr 2008, 11:55

Felicie?

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 15 Apr 2008, 12:16

Felicie nee--------

Jinak k volantu nahoře ve vláknu. - foto volant je ve voze ,troubí ,blikače vrací....firmu na opravu starých volantů vím jen nemůžu dohledat vizitku. Další foto -logo na houkačce volantu a na dalším fotu jsou schodné.Tento kus je přímo z vývoje.

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa čadík » 15 Apr 2008, 12:22

vasa26 napísal:trošku zvolníme :lol: co je to za vůz?
Ač není viděl prolis na střeše, vyloučím Felicii Pickup Freestyle a bude to Favorit Pick up Free style!

Vrátím se k sodomkovu Tatraplánu - na AMI v Lipsku byl prezentován jako vůz, který jím obdarovaný Stalin podstoupil své dceři, která po čase jeho prodejem získala prostředky ke své emigraci...
Ovšem v puk123 odkazované fotogalerii jsem našel obrázek, který mě zaujal daleko více:
Co to asi je Fatra!? (trochu mi tam prosvítá Fabie od Milotecu, ale kuš!)
Prílohy
fatra.jpg
Co to asi je??

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 15 Apr 2008, 12:56

správně :wink:

jinak ta "Fátrie Sejšn" či "Fábiaplán vagon" :lol: -zajímavej Tuning design -
Škoda s novou tváří...Co by na to řekli těžcí Škodováci :lol: Tatra obnovila výrobu osobních vozidel ALE ve Škodovce :lol: :lol: :lol:

puk123
Diskusný nováčik
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Apr 2008, 10:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa puk123 » 16 Apr 2008, 10:17

Ještě Fatra
Ten Milotec je tam náhodou. Jenom jsem hledal fotky, na které bych to mohl nakreslit. Třeba na druhé fotkoskici je normální Fabia Combi (viz. níže). Jinak jsem to od vzniku nijak nenazýval, až při ukládání do výše uvedené fotogalerie jsem chtěl nějaký krátký nadpis a napadla mne Fatra. Měl jsem obrázky dlouho u ledu a hodil jsem je k dispozici v diskusi k jednomu nedávnému článku o zprávě Tatry k uvažované výrobě replik.
Prílohy
fatra2.jpg

Axel
Diskutujúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 06 Mar 2007, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa Axel » 11 Okt 2008, 00:16

Pani, pridam sa do diskusie. Nepomozete mi s odhalenim auta na fotografii? Stihol som len tento zaber, kym ma nervozny majitel vyhnal od plota... Netusim, ci je to vobec Tatra.
ObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Okt 2008, 08:57

na identifikáciu toho autíčka si tako netrúfnem (Moskvič? Fiat? ..), bolo by to treba porovnať s nejkými obrázkami,
ale Tatra to NIE JE!

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa Michael » 11 Okt 2008, 09:05

Viděl bych to na OPEL Olympia či Kadett.
Moskvič byl vlastně také podobný... ( "licence" uvedených Oplů ).

Axel
Diskutujúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 06 Mar 2007, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa Axel » 11 Okt 2008, 09:22

Auto som objavil na Zakarpatskej Ukrajine, tak mozte kalkulovat aj s tymto udajom...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co to asi je?

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Okt 2008, 10:05

skús si na internete vyhľadať obrázky auta Moskvič (Moskvich) 400/401 a porovnať s tým, čo si videl...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných