Zašlé časy

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 08 Aug 2005, 09:26

OK, chlapci, vzávám to, vyhráli jste.

S Matyjasem jsme si snad přece nakonec porozuměli. Německou přítomnost a vliv v továrně já osobně považuju za zásadní, na Československou (chcete-li) část zaměstnanců to jistě působilo a zřejmě v tom měl ještě podíl ten duch monarchie. Netvrdím, že tam Češi nebyli nebo že se nemohli k ničemu vyjádřit.

Stále si myslím, že mnoho obdivovatelů T87 hodnotí tento vůz nekriticky pod vlivem klamných dojmů, že dříve byla tráva zelenější a nebe modřejší a pod dojmem nacionalistických vášní.

T87 se mně osobně nijak zvlášť nelíbí a do sbírky bych si ji pořídil jako zajímavost jen za velmi výhodných finančních podmínek (řekněme do 100 tis.), s čímž pochopitelně ani nepočítám. Pro mne stejnou vzhledovou nectností trpí i T603, totiž ta auta působí opticky velmi těžkopádně, nafoukle, všude samá boule. Pro mne poráží tento "hrubý styl" (začínám chápat Matěje) třeba jemné křivky designu Citroenů DS/ID-19.

Roman Maďar má pravdu v tom, že moje příspěvky vyvolávají v lidech dojem "nenechám se od takového fracka poučovat" a má pravdu v tom, že to tak dělám záměrně, abych probudil zájem a reakce. Je pravda, že ty reakce jsou pak negativní, protože čtenáři se nedokáží ovládnout a zamyslet se nad obsahem bez emocí. Důsledek je pak, že mne hned vidí jako nepřítele tatry (a vymýšlí texty plné argumentů, že tatra je vlastně normální auto s přidanou schopností blahodárně působit na lidskou psychiku), popřípadě jako podivína, který mentoruje o věcech, co jsou zjevně zcela nepodstatné a navíc nesouvisí s technikou, kvůli které tu přece všichni jsme.

Podiskutovat v Lednici samozřejmě můžeme, ale mám strach, že tam na to moc prostoru nebude. Tyhle masové srazy na to nejsou vhodné. Kdybyste tu měli pořádnou diskusi o srazu v Lednici, hned byste viděli, jaký je to debil, ten AT, že kritizuje i takovou nirvánu jako je sraz v Lednici - hanba mu.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 08 Aug 2005, 16:06

AT :lol: :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Aug 2005, 17:25

Ako to tak čítam AT sa najviac asi páči Tatra 77, 80 a 613. Správne?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 08 Aug 2005, 18:49

Správně, Matěji, ještě bych asi doplnil 52, 54, 57, 75. Pokud jde o 603, tam se mi líbí snad hlavně studie modernizace arch. Diblíka :D.

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zašlé časy

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 03 Jún 2008, 09:38

Hele co jsem našel v albu pana Reka, znáte někdo tu fotku? Nemá to popsané a ještě jsem mu album nevrátil, tak jsem se nezeptal, ale tipuji, že by to mohla být Dvouetapová noční soutěž AMK Praha-venkov 1957, aby jim to lépe svítilo :)
Prílohy
Snímek 008.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných