Něco o T2-603 B5 1966

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Lojzkův vnuk

Něco o T2-603 B5 1966

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 27 Mar 2006, 13:25

Pokud máte zájem najdete na těchto stránkách http://www.t603-marathon.wz.cz teprve se sice tvoří, ale něco málo tam už je :)

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 27 Mar 2006, 13:40

Pekné, super fotky...1*

Lojzův vnuk

Príspevok od užívateľa Lojzův vnuk » 11 Apr 2006, 10:30

Jsem rád že se fotky líbí, tak jsem přidal nějaké další z Marathonu de la route 1965 do fotogalerie. Mnohé asi znáte, ale třeba polichotí vašemu oku. U dvou vozů mám otazníky pokud je někdo pozná dejte vědět ať to můžu doplnit, díky. Ty největší perly mám zatím jen na diácích, nějak se nemůžu dostat ke skenování, tak prozatím jen tolik co jsem našel.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Apr 2006, 10:49

vyzerá to byť pekná stránka, ale ide mi stráášne pomaly a potom mrzne - kde je chyba? ako to otvára ostatným?

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 11 Apr 2006, 11:16

vsetky stranky na wz.cz idu hrozne pomaly. zrejme maju pretazeny server.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Apr 2006, 11:29

Mne to chodi bez problemov.

Lojzův vnuk

Príspevok od užívateľa Lojzův vnuk » 11 Apr 2006, 11:51

Občas, když se na stránky najednou nahrne více lidí tak se to zřejmě přetíží, no jo je to web zadarmo :-)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Apr 2006, 11:52

Ak ma autor tych stranok zaujem neni problem ich umestnit zadarmo na tatraportal vo formate akekolvekmeno.tatraportal.sk

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 11 Apr 2006, 14:49

Nechcu odrazovat od etinnieho nabídky ale na ic.cz to také netahá nejhůř

Lojzův vnuk

Príspevok od užívateľa Lojzův vnuk » 14 Apr 2006, 12:37

Děkuji všem, za nabídky na prostor na Webu, pokud by byly velké problémy s wz.cz budu o tom uvažovat. A ať se při pátku nenudíte je pro vás na http://www.t603-marathon.wz.cz/ připraveno počtení o Marathonu de la Route 1967 - odkaz v hlavním menu a ve Fotogalerii je otevřena místnost pro trofeje :-) Tatře zdar!

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Zlatá Svatba

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 10 Júl 2006, 09:56

Včera jsem vezl sousedy na jejich Zlaté svatbě z kostela do hospody byli nadšeni a bylo to pro ně překvapení, když vyšli z kostela a tam na ně čekala bílá T603 :-) Moc se jim to líbilo a tady dole je 7 fotek http://www.t603-marathon.wz.cz/akce/svatby/svatby.htm

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 10 Aug 2006, 11:54

Tak jsem doplnil opět několik fotografií z Marathonu de la Route 1965. Můžete mrknout na http://www.t603-marathon.wz.cz/ zajímavé jsou zejména 4 poslední, kde jsou T 2-603 GT vystaveny po Marathonu na Mezinárodním veletrhu v Brně. Představují je tam jako dva vítězné vozy, přitom je tam vystaven jeden a druhý je ten co závod nedokončil pro prasklou poloosu. :o Navíc mají jiná startovní čísla než měly v Marathonu :P

Honza

Príspevok od užívateľa Honza » 10 Aug 2006, 14:13

Pěkná, ale škoda, že není čistá 603-2. Skelet je 63 - 66, ne?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zlatá Svatba

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Aug 2006, 14:50

Lojzkův vnuk napísal:... bylo to pro ně překvapení, když vyšli z kostela a tam na ně čekala bílá T603..
to verím! aj mne by sa páčilo, keby ma pred kostolom čakala biela T603 :P
len škoda, že tie tvoje stránky sú stále také pomalé...

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 10 Aug 2006, 15:02

V techničáku je rok výroby 1965, takže skelet tak nějak bude z 65-66, ještě má nízké čelní sklo. To máš těžké s tou čistou T 603-2. Děda dělal ve vývoji tak si do ní napasoval to nejnovější a nejlepší co tenkrát bylo a využil všech zkušeností co s 603-kama měl, věděl vše o posledním šroubku na T603 a věděl co má použít lepšího než měly předchůdkyně a běžné sériové T603 dané modelové řady. Kdyby tenkrát tušil jak se bude dnes historicky posuzovat T 603 tak by ji určitě nechal, jak se dnes říká v "originál stavu", ale třeba čelní masku už tenkrát nedovolila nová vyhláška o umístění světlometů od obrysu vozidla. No a kdyby věděl jak Tatra skončí a že to bude poslední nejúspěšnější soutěžní tatra a nechtěl ji k civilním účelům a věděl, že by mohla znovu soutěžit za historiky tak zůstala určitě v provedení z Marathonu :) Když jsem ji poprvé pod dědovým dohledem řídil tak jsem se divil jak s tím mohli závodit, děda říkal neboj to by jsme vše spravili a to by jsi viděl co se s tím pak dá dokázat :D Bylo by hezké dát ji zpět do žluté s černou kapotou a 4mi webery pod zadní kapotou, ale my už ji známe v tomto stavu jak je teď a to má pro nás taky historickou cenu zase jinou :)

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

TATRY na Štramberském okruhu obhájily tituly

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 21 Aug 2006, 09:23

V sobotu se sjelo u sv. Kateřiny cca 30 motocyklů 20 závodních aut (v této kategorii jsem byl i já) 15 klasických aut veteránů a cca 5 formulí 3.
Dopoledne proběhla přejímka a výstava vozů a odpoledne kolem 13:30 se řadili Motorkáři na bývalém startu u plynáren k odjezdu na start v Závišicích (jely se dvě ramena trojúhelníku se startem v Závišicích přes zatáčku u Dallasu ve Štramberku a cíl byl v Rybím cca 200m za cedulí). Jezdilo se po 30sec. Dvě jízdy tak, aby jsi měl co nejshodnější čas. Takže stále se bylo na co dívat a docházelo i k předjíždění těch pomalejších. Potom jely na trénink závodní a klasická auta + formula. Opět jsme se seřadili u plynáren stáli jsme dvě T 603 vedle sebe, černá a naše bílá v barvách T 603-2 GT 1965 :-) no a pak to začlo :-) už v 1. tréninku mi ve vracečce u Dallasu kvičely gumy a zadek šel do mírného smyku, ale T603 byla stále úžasně ovladatelná a pod kontrolou (dosud jsem to tak na hranu nezkoušel), tak ve druhém jsem si troufl ještě víc a v závodě i v neděli v tréninki a závodě jsem to jezdil štorcem dveřma napřed pro diváky :-) Diváci šíleli hvízdali křičeli a mávali i potom, když jsme projížděli po závodě v koloně zpět do depa, tak jsem si přibrzdil a kynul jim z okna :-) Brácha se tam šel v neděli podívat jak to tam jezdím a prý měl tep 300 za mne :-) ani když jezdí sám závody tak takový adrenalín neměl :-) (někoho ukecal ať to pošle má to na videu, ale víte jak to je moc tomu nevěřím, že to uvidím). Diváci se prý o ničem jiném nebavili než o bílé T603 jak to tam rube smykem :-) V sobotním závodě jsem se trefil časem do dvou desetin rozdílu a bylo z toho první místo a pohár + pohárek za účast, který dostal každý účastník. Černá T 603-2 Filipa L. z Kladna obsadila v kategorii klasik 3. místo. V neděli jsem byl druhou jízdu o 1 sec. rychlejší než první jízdu (v jednom místě jsem o cca 30m déle potáhl trojku oproti předchozí jízdě) a bylo to jen 5. místo, ale celkovým součtem za oba dny 1,2 sec. Jsem se stal absolutním vítězem kategorie závodních vozů a hlavní pohár Aloise Marka zůstal doma a T603 si odvezla ze Štramberka vavříny jako před 40-ti léty :-) Jinak jsem s přiškrcenými cca 90HP a 1500 kg smažil časem MB 1000 i Š100 110, jen ty Erka 130 RS s 200HP a nějakými 850 kg mi daly půlminuty, ale už věřím, že se s upravenými T603 dalo jezdit hodně rychle. Filip s černou T603 v neděli už nejel, ráno odjel domů do Kladna.
Nějaké foto zde http://www.zavodypodtrubou.site.cz/fotogalerie-zpt1.php
Až zpracuju svoje a zplodím nějaký článek tak to bude na mém webu.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 21 Aug 2006, 17:11

:D :D krásne sa to číta...
a to keby že sú na tom ešte lepšie pneu http://www.zavodypodtrubou.site.cz/foto.htm

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Štramberk 2006

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 24 Aug 2006, 12:14

Tak jsem hodil článeček o sobotním závodě ve Štramberku na http://www.t603-marathon.wz.cz/ kdo chce může si počíst, něco o neděli teprve nabastlím a více fotek dám taky později.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Aug 2006, 13:41

zaujímavý článok - gratulujem k úspechu a k peknej prezentácii T603. Len škoda, že tie stránky sú tak pomaléééé!! Ešte ani raz sa mi ich nepodarilo načítať celé so všetkými obrázkami, maximálne tak s 1 a pol a potom to zmrzne. Nešlo by to umiestniť na nejaký aspoň trocha rýchlejší server? Takto sa to pozerať nedá - a bolo by iste čo!

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 24 Aug 2006, 14:12

Přidávám se ke gratulantům a přeju obhájení výtečného výsledku na příštím ročníku. Sugestivně vylíčený průběh dne mne zaujal a nalákal na příští ročník: zejména ta absence zbytečných časových prodlev a spád soutěže.
ondrej napísal:Len škoda, že tie stránky sú tak pomaléééé!! Ešte ani raz sa mi ich nepodarilo načítať celé so všetkými obrázkami, maximálne tak s 1 a pol a potom to zmrzne.
Nevím, jak ostatním, mně stránky naběhly okamžitě včetně fotek, které jsou ale jako "slideshow" - prostě se automaticky mění a animují průjezd vozu. Možná je to tím, že momentálně mám k dispozici ten nejrychlejší Internet Express :lol: . Na vytáčeném připojení se mi obrázky sotva začínají natahovat, když mě už končí s nimi trpělivost.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných