Veci na Tatraplan

Čo jednému chýba, iný môže mať...
TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 20 Sep 2006, 18:51

Z teplomeru vedú len dráty. Vyzerá inak ako ostatné prístroje, sklo na ňom nie je ploché. A jediný vyzerá fungujúci bez problémov (tachomer ukazuje menej, palivomer neukazuje vôbec a hodiny tiež majú svoje muchy že znenazdajky zastanú - to posledné je ale jediná vec na aute ktorú sa cítim kvalifikovaný opraviť).

Inak neviem čo Ondrej myslel tým že sklá sú vyriešené - podľa mňa sú to tie z Tatraplána AZNP. Inak mu dakujem že aspoň viem z čoho mám vnútro teplomeru.
Teraz je ovšem otázka, či aj stupnice sú odtiaľ, a či vôbec stupnice boli odlišné. Ako je to s tou fosforeskujúcou potlačou? Máte ju niekto?

Inak tie čudlíky tam mám 4. Jeden spúšťa stierače, jeden predpokladám by mal pristrojové osvetlenie len nič nerobí. Jeden je na ostrekovače a jeden zostáva záhadou. Mám tam aj o jednu kontrolku naviac, predpokladám že je to na diaľkové svetlá, len to nefunguje. Tá elektrika bude potrebovať menšiu revíziu.

Inak dnes som voz konečne dostal domov a mohol som ho trochu preskúmať. Vynorili sa dalšie otázky. Karburátory nevyzerajú presne ako tie ktoré mám nakreslené v dielenskej príručke. Rámy okolo skiel na reflektoroch a samotné reflektory tiež môžu byť z niečo iného.

Inak máte niekto tie šípky ako ukazovatele smeru? A neviete o nejakej fotke ako to vyzeralo? U mňa je to beznádejne zavarené tak sa len chcem pozrieť ako to vlastne vyzeralo...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 21 Sep 2006, 07:38

Sklá na prístrojoch:
- prvé vozy - rovinné sklá s potlačou na spodnej strane, rýchlomer a hodiny majú zlato lakované ručičky, stupnica má čierno-zelenkavú (fosforovo svietiacu) škálu
Chromované rámiky s prelismi, neskôr hladké
- neskoršie vozy (od 1950?) sklá na prístrojoch vypuklé, škála na podklade - podľa mňa menej esteticky zdarilé..
Ak máš záujem, ostal mi jeden rýchlomer staršieho prevedenia..

Karburátory sa často nahradzovali neskoršími JIKOV SOP, za závadu by som to nepovažoval

Inak z T600 mi ešte ostali 2 sklá predných dverí a 1 zo zadných - sú staršie, ľahko poškriabané, za symbolickú cenu.
Ďalej mám ešte 2 čelné sklá, ale tie sú asi z PV3S?? (ca 49x75 cm)
Doma mi to zavadzia...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných