Strana 1 z 1

,,krátkodobá" porucha radenia u T603

Napísané: 01 Aug 2016, 10:12
od užívateľa sqad
Ahojte, s T603 r.v. 75 sa mi stala zvláštna porucha radenia rýchlostí, a rád by som sa spýtal, či sa Vám nestalo niekedy niečo podobné.

Opíšem situáciu:
S Tatrou som schchádzal dolu kopcom cez veľmi ostrú zákrutu, ktorá bola tiež dosť strmá. Musel som sa cez ňu vytočiť na dva krát s tým, že v strede zákruty som musel cúvať do kopca, čo bol trochu problém, lebo mi buď išiel zhasnúť motor, alebo hrabali kolesá...
Po prvom pokuse o vycúvanie sa mi však nedala zaradiť žiadna rýchlosť, a spiatočka išla zaradiť len všeliako cez zuby. Nejak som ju tam dostal, vycúval a z kopca zliezol na rovinu, problém s radením však bol naďalej.
Vypol som teda motor, a zistil, že 2. prevodový stupeň sa zaradiť dá. Nechal som ho teda zaradený, naštartoval motor, rozbehol sa a bol zmierený s tým, že pôjdem na dvojke domov, ale skúsil som preradiť, a zrazu išli všetky rýchlosti radiť v poriadku a domov som došiel úplne bez problémov, ako keď som z garáže odchádzal...

Je možné, že sa v tom kopci nejako skrútila karoséria, a spôsobila problémy s radením? Alebo sa mohol (dočasne) uvolniť nejaký spoj medzi radiacim tiahlom a prevodovkou?

Ak Ste niekedy zažili niečo podobné, alebo viete, čím by tom mohlo byť?
Dajte mi prosím vedieť, či je to ,,vlastnosť" zložitého radiaceho mechanizmu, alebo čo prípadne skontrolovať...