Tatra 57A a Tatra 75

Technické problémy s našimi tatrovkami

kuba87
Diskutujúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08 Sep 2008, 12:57
Kontaktovať užívateľa:

Tatra 57A a Tatra 75

Príspevok od užívateľa kuba87 » 18 Aug 2009, 17:02

Dobrý den, podařilo se mi koupit dvě tatry 57 nejspíš A a jednu tatru 75. Chci je postupně začít renovovat, jenže se nedochovaly žádné štítky. Mám jen čísla karoserie, ne moc dobře čitelné. Prosím poraďte mi jak mohu zjistit historii a rok výroby těchto vozů pomocí čísel karoserie a čísel motorů. Přikládám foto. Díky za radu
Prílohy
188.jpg
136.jpg
132.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57A a Tatra 75

Príspevok od užívateľa Michael » 18 Aug 2009, 18:28

Dobrý den.
Informace, kdo byl první majitel atd. vám řeknou dle obchodních knih pánové v TM Kopřivnice.
Potřebujete vědět číslo motoru a spodku. Toto je většinou vyraženo na bloku motoru či skříni ventilátoru. Číslo karosérie se neurčuje... Značením dílů se mělo zabránit přehmatům ( aby se díl nepoužil na jinou tatru, kam by třeba tak přesně nepasoval ).

Ovšem pokud najdete čísla, tak ještě není vyhráno..... Nemusí totiž korespondovat s daným typem a provedením karosérie ! Motor ve vašem Áčku může být již vyměněn třeba za motor z Béčka o několik let mladšího, nebo také z Áčka, ale prozměnu z kabrioletu = nedopátráte se skutečného původu. To samé platí i u T-75.

Možná budete mít štěstí a čísla budou OK :wink: .

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných