Piestne krúžky T603

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Piestne krúžky T603

Príspevok od užívateľa Mojžo » 10 Máj 2008, 23:59

Páni obraciam sa na Vás s takou otázkou:

Bol som nútený na motore vysunúť valce von kvôli tomu že hlavy jednoducho nešli povoliť a tak to muselo ísť von celé. Čiže piestne krúžky už nikdy nedám do tej polohy v akej boli, chcem nové.

Mám nádherné, ako nové válce, piesty sú úplne cukríkové.
Valce majú priemer 75 čiže nové, bez výbrusu.

Pozerám že Favorit má vŕtanie 75,5 mm. Tieto piestne krúžky by teoreticky aj šli použiť (?), ale rozmýšlam že tá valcovitosť by sa stratila tým že ich stlačím o pol milimetra.

Čím zvyknete nahradzovať piestne krúžky? Alebo môžem zabudnúť a rovno robiť výbrus na 75,5 mm?

Ja by som ich ani nemenil, lebo aj piestne krúžky vyzerajú jak keby ich tam niekto včera namontoval ale viem ja či majú 100 km či 10 000 km?

ďakujem ďakujem.
Ja Vám potom pridám cenné informácie z môjho bádania ohľadom silikónových tesnení na motor (chladiče, prepady, rozvody) a tesnení na výfuk pod zvody.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piestne krúžky T603

Príspevok od užívateľa jack » 11 Máj 2008, 07:50

Zdar.
Přeměřil si vůli těch pístních kroužků v zámcích? Jestli je OK, tak nevidím jediný důvod je tam nedat zpět. Jestli vůle bude velká, není problém sehnat origo pístní kroužky na Ø75. Sám nějaký mám, ale jsou původní, staré provedení stíracích kroužků, žádné košíčky, takže za nějakých x tisíc začnou papat olej.
A nápad s kroužky 75,5, které jsou na 2. výbrus..nevím no, ale já bych do toho nešel.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piestne krúžky T603

Príspevok od užívateľa Mojžo » 11 Máj 2008, 11:50

Jack bratu vôli piestnych krúžkov v zámkoch sú v poriadku.

Vec je taká že sa mi zdá že už sú mäkké, unavené (môj dohad), no majú stále ostré hrany všetko. Radšej to neriskujem že to zmontujem a po 2000 km budem ako dymovnica. Keď už je to vonku, rozumieš :)

Ale napadlo ma riešenie, však Ceba sa chváli že všetko od 50 do 131 mm dodá, takže snáď... ledaže ešte niekto hodí tip z akého auta to rovno sedí.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piestne krúžky T603

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Máj 2008, 16:36

Piestne krúžky som zohnal. Novučičké, 2662 korún za sadu (po zľave) na celý motor, výrobca Goetze.
Ďalej som zohnal silikonové tesnenia, dodržujúce aj tepelný rozsah predpísaný dielenskou príručkou.
Zohnal som spojkovú lamelu.
Tesnenia pod výfukové zvody - medzi hlavy a zvody.
Všetko nové

Proste tu s tým všetkým laborujem a prináša to ovocie.

Zajtra príde do mojej favorizovanej predajne 10 vzoriek olejových filtrov (vložky), beriem tam ten pôvodný zo 603-ky a ideme merať a hľadať alternatívu.

Držte palce.

Koncom týždňa potom pripravím kompletný príspevok, ktoré tesnenie z čoho pasuje, z čoho pýtať, čo to stojí a tak ďalej a tak ďalej.

Dúfam že to v budúcnosti pomôže, aby tie peniaze, čas a plno kilometrov a vybraného voľna nepomohli iba mne ale aj niekomu inému.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piestne krúžky T603

Príspevok od užívateľa michal heky » 12 Máj 2008, 17:44

Oceňuji Tvůj přístup, Mojžo, díky. :wink:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných