Opriadane kable na Tatru

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Djss » 09 Feb 2008, 18:51

Ma niekto predstavu kolko metrov kabla treba na Tatru 57A ?Opriadane kable boli ties farebne vyznacene?A ake hrube kable sa davali?Dik
Prílohy
2934.jpg

Richard
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 08 Mar 2007, 18:43
Tatry, ktoré vlastním: T 57A 1938
Bydlisko: Jablonec n.N.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Richard » 09 Feb 2008, 20:00

Průměr (průřez) drátů je vyznačen na schématech, která jsou někde na webu ke stažení, myslím, že na http://www.pedros.cz. Většinou to je 1,5 nebo 2,5 mm. Hadrové dráty byly taky barevně odlišeny, ale většinou jen 1 až 2 cm od sebe vzdálennými značkami (přesně tak jak to máš na přiloženém obrázku).
Pokud jde o mě, použil jsem obyčejné dráty obalené PVC nebo vím já jakým druhem plastu, ale prostě ty co se prodávají v elektroinstalačním materiálu. Je s nimi jednodušší práce, jsou levnější a výsledek je vzhledem k počtu barev co jsou ke koupi přehlednější. Svazky jsem obtočil hnědou textilní (kobercovou) lepenkou, takže obal drátů je vidět jen na jejich koncích, což mi vůbec nevadí, nejsem zase takový fajnšmekr... :D

t

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa t » 09 Feb 2008, 21:21

Použite opradené káble je to original a dajú sa stále zohnať

Užívateľov profilový obrázok
Tatra 75
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 05 Sep 2005, 18:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Tatra 75 » 09 Feb 2008, 21:28

Kable sa dajú zohnať aj celofarebné a v rôznych prierezov . Napr. červené ,hnedé ,biele, zelené .

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa JáPavel » 10 Feb 2008, 07:48

Jaké množství bylo zapotřebí na el.instalaci mé Tatry si již nepamatuji. Dá se to plus minus něco spočítat. Myslím,že je celkem důležité dodržet ty průřezy co jsou v plánech. Opředené kabely lze dnes sehnat celkem dobře. Já jsem použil nové dráty na které jsem natáhl starou textilní izolační trubičku. Byla to celkem velmi náročná práce a efekt je přijatelný.
Prílohy
el3.jpg
el2.jpg
el1.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Jerry » 10 Feb 2008, 12:45

8) Tomu říkam fešná práce. Taky se přiklánim k variantě PVC kabel a hadrovej převlek, je to bytelnější. Takhle sem opravoval starý lustry k plnej spokojenosti i bezpečnosti. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Karel » 10 Feb 2008, 13:10

Opravdu moc pěkné.
:?: Kde se dají ty hadrové převleky sehnat ? :?:

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Jerry » 10 Feb 2008, 13:17

Já je doloval ze starejch telefoních rozvaděčů ve škole, kde sme měli za úkol zařízení rozebrat na prvočinitele. :wink: Snad se nechají i koupit, ale já sem zatím zásobenej ještě hrstkou průchodek.

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa JáPavel » 10 Feb 2008, 17:14

Rád bych podotknul,že natahovat ty textilní lakované kroutící se trubičky na nové dráty je pěkný očistec :roll:
Já jsem poprvé ty trubičky viděl na nějaké burze,kde za ně šmelinář chtěl opravdu mnoho. Tyto izolační trubičky se dříve používaly při převíjení elektrických motorů. Sehnat je dnes ,je pěkný oříšek. Já jsem objížděl všechny navijárny v okolí a v jedné jsem měl štěstí. Měli je ještě na půdě a byli rádi,že se zbytku za symbolickou cenu zbavili.

Jiřik

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Jiřik » 10 Feb 2008, 18:53

JáPavel napísal:Tyto izolační trubičky se dříve používaly při převíjení elektrických motorů. Sehnat je dnes ,je pěkný oříšek. Já jsem objížděl všechny navijárny v okolí a v jedné jsem měl štěstí. Měli je ještě na půdě a byli rádi,že se zbytku za symbolickou cenu zbavili.
Myslím, že jediný výrobce, který toto ještě dělá, je KABLO ELEKTRO (dnes nkt cables, koupili to Dánové a těm asi na nějakém tom milionku za přestříkání firmy nesejde). Vrchlabí vyrábí klasické autovodiče z bezolovnatého PVC v průřezech od 0,22 do 120 mm2 - od těch normálních PVC vodičů pro běžné středněnapěťové vedení se liší tuhostí (což je dáno jednak jinou konstrukcí měděného lanka uvnitř, jednak použitým materiálem na izolaci) a zplodinami při požáru :-) Ty oplétané vodiče vyrábělo a snad ještě vyrábí závod Velké Meziříčí, Vrchlabí je dělá jen minimálně a spíš pro sdělovací vodiče, navíc se to už neoplétá bavlnou, ale polyamidem či skleněnými vlákny. Jinak Vrchlabí vyrábí i flexibilní polyamidové a skleněné dutinky, vozí se to do Bosche a tam to navlékají na kabelové svazky.
Jenom nevím, jak by se tam tvářili na zákazníka, který by chtěl odebrat pět metrů dutinek a padesát metrů vodičů :-) doporučuji se spíš spojit s nějakou renovační firmou, která by u nich mohla udělat větší odběr...

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Karel » 10 Feb 2008, 19:29

Jistá ,,Pražská továrna na káble,, firma ,,Drátek,, vyrábí opředené kabely. V nějakém veteránském časopise byl o nich článek. Dokonce mají i přehled kolik kterých kabelů je třeba pro nejčastější veterány u nás. V Motor Journalu mají dost často reklamu (uvádí tam TF. 602241727). Můj problém je v tom že jsem elektriku dělal nedávno z PVC a nechce se mi ji zase celou předělávat a tak jsem chtěl jen převléknout části drátů které jsou vidět.

*FkY

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa *FkY » 10 Feb 2008, 22:56

Jiřik napísal:
JáPavel napísal:Tyto izolační trubičky se dříve používaly při převíjení elektrických motorů. Sehnat je dnes ,je pěkný oříšek. Já jsem objížděl všechny navijárny v okolí a v jedné jsem měl štěstí. Měli je ještě na půdě a byli rádi,že se zbytku za symbolickou cenu zbavili.
Myslím, že jediný výrobce, který toto ještě dělá, je KABLO ELEKTRO (dnes nkt cables, koupili to Dánové a těm asi na nějakém tom milionku za přestříkání firmy nesejde). Vrchlabí vyrábí klasické autovodiče z bezolovnatého PVC v průřezech od 0,22 do 120 mm2 - od těch normálních PVC vodičů pro běžné středněnapěťové vedení se liší tuhostí (což je dáno jednak jinou konstrukcí měděného lanka uvnitř, jednak použitým materiálem na izolaci) a zplodinami při požáru :-) Ty oplétané vodiče vyrábělo a snad ještě vyrábí závod Velké Meziříčí, Vrchlabí je dělá jen minimálně a spíš pro sdělovací vodiče, navíc se to už neoplétá bavlnou, ale polyamidem či skleněnými vlákny. Jinak Vrchlabí vyrábí i flexibilní polyamidové a skleněné dutinky, vozí se to do Bosche a tam to navlékají na kabelové svazky.
Jenom nevím, jak by se tam tvářili na zákazníka, který by chtěl odebrat pět metrů dutinek a padesát metrů vodičů :-) doporučuji se spíš spojit s nějakou renovační firmou, která by u nich mohla udělat větší odběr...
Ty vodiče jsou bezhalogenové :)

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Djss » 11 Feb 2008, 06:59

:D
Prílohy
dratek.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Opriadane kable na Tatru

Príspevok od užívateľa Djss » 11 Feb 2008, 14:50

Na Slovensku sa daju kupit kable aj v Motoren.sk :wink: .Kupoval tam niekto?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných