Nový nadšenec

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
Cuker
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 01 Dec 2005, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/4 r.v. 1992
Tatra 815 - CAS11
Bydlisko: Leopoldov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Cuker » 31 Jan 2006, 00:11

A co je potom skvost pre teba? Zase sa mam opakovat, ze niektorym sa tieto auta pacia, tak ako mne, a je nam uplne jedno, co si o tom mysli nejaky pan Mgr. Vsevedko! Napr. pre mna znamenaju tieto, ako si ty povedal "vraky", vela... Tak si svoje nazory nehaj pre seba, ked inych za to odsudzujes... :x

P.S. Sprav si ciarku aj za mna, Pan M(a)g(o)r...

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 31 Jan 2006, 01:16

Má tato těžká duševní nerovnováha nějaký název? Nebo jde jen o přechodné období neuvážené konzumace drog v nevhodných dávkách nějakým cypem?

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 31 Jan 2006, 05:51

Zbytočne sa hádate.Dajme radšej priestor pánu Pajácovi nech nám ukáže fotky svojich tatroviek a aj zázrakú čo má ve stodole.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 31 Jan 2006, 09:38

Mgr.Petr Naszrával napísal:A.t. Tak to jsi uhodl, že jenom naznačuji, že jsem tě odhalil. Já po tobě úplně šílím. Jsi parádní fešaka.. A už vůbec by jsem si nedovolil tě podezírat, z toho, že něco opisuješ ručně.
Jo a taky jsi parádní zub.
Božínku, tohle mi ještě nikdo neřek :oops: Tak co podniknem, brouku?

pajejec

Príspevok od užívateľa pajejec » 31 Jan 2006, 11:38

Neser Pálko! Navíc si nevzpomínam, že bych vám slíbil ukázat nějaké Tatry.

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 31 Jan 2006, 11:56

A.T. Škoda, že my dva už nic, když jsi zadanej. Všiml jsem si, že tvůj vítěz je teď Miloš.
Cuker: A já jsem zase jasně řekl, že to, čemu říkáte auta, jsou jen a jen zrezlý vraky. Veteráni vypadají bohužel jinak a v žádném případě to nemohou být tyto šroty, které nazýváte auty. Takže buď te rádi, že si na Vás majitelé, skutečných veteránů Tatra - NEDOŠLÁPNOU !!!!!

pajejec

Príspevok od užívateľa pajejec » 31 Jan 2006, 12:15

Navíc nemám stodolu. Ve městě obvykle nebývají.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 31 Jan 2006, 12:26

Jenom doufám, že až já jednou budu na dně, tak že se nebudu chovat jako mgr. Nasrával....

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 31 Jan 2006, 12:32

Pan Magister, ale snad sa nebudete takto pohorsovat nad nasimi autami. Podla kodexu FIVA je veteranom auto v dobrom stave ktore dosiahlo vek 25 rokov a myslim si, ze tu je mnoho majitelov nadhernych aut ktore dosiahli 25 rokov a tak mi je luto, ze vas argument je uplne z cesty. O skutocnych veteranoch som sa bohuzial nic nedocital.

T613 ci T603 su vsak svojim sposobom veterany uz teraz nezaleziac od roku vyroby - ved uz ani taka T613-3 neni auto ktore je mozne pravidelne stretnut na ceste. Myslim si, ze ak sa niekto pri "mladom" aute rozhodne spravit z neho veterana a stara sa o neho, je to urcite lahsie ako keby si mal kupit 40-rocne rozbite auto a az potom ho zacal restaurovat. A niektori z nas su presne taki - opravia a udrziavaju auto teraz a prihlasia na veteranske SPZ neskor a okrem toho si uzivaju jazdu... SKUTOCNY VETERAN podla mna nemusi byt len T11 alebo T87... Ale to urcite vsetko viete, pan magister. Tak preco o tom diskutovat ?

pajejec

Príspevok od užívateľa pajejec » 31 Jan 2006, 12:43

Snad sám sobě, etijéne, nechceš namlouvat, že prorezlá trojka je veterán, před kterým ostatním lidem spadne čelist na zem?!

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 31 Jan 2006, 12:46

Pan Magister a citali ste vobec co so m napisal alebo len nadpis a zaver ? Este raz Vam to rad skopirujem:
Myslim si, ze ak sa niekto pri "mladom" aute rozhodne spravit z neho veterana a stara sa o neho
- tymto jednoznacne nemyslim "zrezlu" trojku a takisto vsetkych.

pajejec

Príspevok od užívateľa pajejec » 31 Jan 2006, 12:58

Nezlob se na mě, ale nemálo Tater vypadá že se o ně někdo staral naposledy za dob dávno minulých. Pak se nemám stydět za to, když řeknu že jezdím tatrou, když si většina lidí představí něco podobného jako má např. Derick a jemu podobní.
Laskavě mě neoslovuj magistr, nýbrž nejsem nositelem tohoto titulu.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 31 Jan 2006, 13:02

Ospravedlnujem sa, z prezyvky Mgr.Petr Naszrával som vydedukoval, ze ste magistrom.

Pisal som niekde ze je tych tatier VELA ktore su naozaj pekne ? Nepisal. Ja osobne tiez niesom majitelom Tatry ktora by bola pekna, ale pevne verim ze sa to coskoro zmeni.

Preco by ste mali hovorit "jazdim Tatrou" ? Ved ked to je veteran, tak sa s nim predsa pravidelne nejazdi...

pajejec

Príspevok od užívateľa pajejec » 31 Jan 2006, 13:16

V tom případě bych Tě rád vyvedl z omylu, já nejsem mgr. nazrával.
Pod slovem veterán si já osobně představím auto, které je chloubou svého majitele. Dokud by nebylo hotové, nevytáhl bych ho z dílny, ale asi jsem jiný než vy, kteří ho sice opravujete a jezdíte, ale výsledek je po dlouhou dobu žádný.
Myslíš že jednička není veterán?

Chapman

Príspevok od užívateľa Chapman » 31 Jan 2006, 13:20

pajejec napísal: ale asi jsem jiný než vy,
:roll: No to teda si... Ty si JINÝ ako väčšina zdravých ludí...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 31 Jan 2006, 13:27

Poznám ľudí - a nie je ich málo - ktorým sa Tatra 613 páči. Ja sám patrím k nim. A môj vzťah k týmto autám nie je ovplyvňovaný tým, či je to auto vo všeobecnosti cenené, alebo nedoceňované. Som však presvedčený, že raz skutočne docenené bude - tak, ako naznačil etienne.
Mám v živej pamäti, keď som si kúpil prvý T600, ako ho v bratislavskom veteránklube ohodnotili ako nezaujímavé auto. Analógiu som zažil o niekoľko rokov neskôr s mojou prvou Tatrou 603 a dodnes zažívam aj s T613. Tí istí ľudia, čo sa vtedy pohrdlivo vyjadrovali o T600, už pred ním dnes uznanlivo pokyvujú hlavou a so záujmom sa pozrú aj za T603. Raz príde čas, kedy si ľudia začnú uvedomovať aj výnimočnosť T613 a myslím, že to už nie je ďaleko. Medzi zahraničnými zberateľmi je už dnes T613 omnoho viac cenená, ako u nás doma. Samozrejme ale, ani T613 netreba preceňovať - proste je taká, aká je - so všetkými svojimi zvláštnosťami, prednosťami, ale aj nedostatkami. Nevidím preto rád, ak ju niekto nekriticky obdivuje vychvaľuje, ale ani - ako je to žiaľ v poslednej dobe pomerne časté aj na tomto web-e - nekriticky haní a kritizuje.
Mgr. Naszrával má myslím pravdu v tom, že skorodované a zbastlené autá nie sú to pravé, avšak v súčasnej dobe, kedy mnohé T613 boli zlikvidované pod neúprosným tlakom ekonomických aspektov, každá T613, ktorá túto dobu dokáže prežiť, má raz šancu na zrenovovanie, po ktorom sa znovu zaskvie v plnej nádhere. A o to práve myslím ide - aby aj tí neskôr narodení mali možnosť vidieť na vlastné oči, ako tieto autá kedysi vyzerali.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 31 Jan 2006, 13:29

Pajejec: Nuz pokial ja viem, Tatra je svojim sposobom "pychou" kazdeho z tu chatujucich (Tajemnicek nebi ma hned to vysvetlim)... Kazdy z nas ma to auto z toho dovodu, ze sa mu aspon v niecom paci - inak by ho nemal a vacsina z nas ma popri Tatre aj druhe auto a Tatru vyuziva iba na "jazdy pre radost" :-) A ti, co maju Tatru ako denne vozitko ju maju tiez radi - sami vedia ze existuju ekonomickejsie alternativy, auta so zohnatelnymi dielmi atd. ale maju Tatru - pretoze to je auto ktore sa im paci...

Myslim, ze ludia ktori maju Tatru na kazdy den slovicko "veteran" pouzivaju iba v nejakom vtipnom slovnom spojeni a nemyslia to naozaj vazne. Ja osobne nepovazujem za veterana ani moju S-ku M95 uz vobec nie a taktiez nie Jaga. Veteran je pre mna auto, ktore ma viac ako 20 rokov a je pekne udrziavane nezaleziac od toho ci denne beha alebo nie.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 31 Jan 2006, 13:32

Suhlasim s Ondrejom... naozaj ta doba neni daleko. T613 z ciest miznu, su pomaly raritou a ked si predstavim, ako to bude za 5, 10 rokov - myslim ze tie "vraky" zmiznu a co zostane budu vacsinou len auta "zberatelov", fanusikov T613... A tych nebude zrovna vela...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 31 Jan 2006, 13:47

si myslím že 5,10 rokov je veľa, ja to už pociťujem tuto na východe veľmi prudko že už už je to tu :)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 31 Jan 2006, 13:49

Mojzo: Treba este pockat ja sem tam stale vidim premavat po BA aj doslova "vraky" - derave blatniky zalepene lepiacou paskou, narazniky drzane paskou alebo nejakym lankom, porozbijane svetla atd...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných