T813

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa ondrej » 17 Sep 2008, 21:12

posledný takýto ťahač slúžiaci v Bratislave..
Prílohy
T813_6x6_last1.JPG

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa bazilisak » 17 Sep 2008, 21:18

ondrej napísal:na ťahač T-813 6x6 patrí oranžová farba, určite nie khaki, to by si to auto doriadil..
ten oranžovo-biely voz bol kedysi dosť fotografovaný, mám podozrenie, že bol určený ako výstavný - napr. na veľtrh v Brne, podľa mňa je to však veľmi zdrailá kombinácia, ktorej by som sa tiež nebránil
Přesně tak ! Nezbývá , než souhlasit. Tahač na fotce, je jeden z prvních, má kolosový nárazník, a kolosovou masku.

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 17 Sep 2008, 21:43

Přesně takovou barevnou kombinaci jsem kdysi vytvořil...ale místo bílé na bocích to byla černá i na masce a ještě byly před předními koly zástěrky s origo plechovými nápisy TATRA a taky na to stopařky letěly...ale to nám bylo dvacet let...a psal se rok 83....takových tater bylo všude plno... :(

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 18 Sep 2008, 12:44

Zde jedna v KHAKI s armády. Byl jsem dneska udělat foto. Má i palubní desku v khaki.
Prílohy
Snímek 211m.JPG
Snímek 208m.JPG

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa bazilisak » 18 Sep 2008, 15:24

IRONCLAD napísal:Zde jedna v KHAKI s armády. Byl jsem dneska udělat foto. Má i palubní desku v khaki.
Nevím, co komu tímhle chceš dokázat, nebo namluvit, možná sám sobě.... Ale zrovna tohle auto - zasáhl nějaký zelený mozek a natřel štětcem skoro všechno . Na mnou přiložených fotografiích můžeš vidět odlupující se khaki barvu, a pod ní originální oranžovou barvu, na druhém obrázku je vidět ve zpětném zrcátku oranžový kryt motoru, což je důkaz toho, že to bylo oranžové . Asi budu muset navštívit obchodní oddělení TATRA a.s. a donést Ti černé na bílém, že T813 TP 6x6 nikdy nebyla určena pro armádu, a žádná neopustila výrobní závod v barvě khaki .
Prílohy
P8072755zm.JPG
V zrcátku vidět oranžový kryt motoru...
P8072757zm.JPG
Na rámku kostek adhezní zátěže oranž. barva

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 18 Sep 2008, 20:13

bazilisak napísal:
IRONCLAD napísal:Zde jedna v KHAKI s armády. Byl jsem dneska udělat foto. Má i palubní desku v khaki.
Nevím, co komu tímhle chceš dokázat, nebo namluvit, možná sám sobě.... Ale zrovna tohle auto - zasáhl nějaký zelený mozek a natřel štětcem skoro všechno . Na mnou přiložených fotografiích můžeš vidět odlupující se khaki barvu, a pod ní originální oranžovou barvu, na druhém obrázku je vidět ve zpětném zrcátku oranžový kryt motoru, což je důkaz toho, že to bylo oranžové . Asi budu muset navštívit obchodní oddělení TATRA a.s. a donést Ti černé na bílém, že T813 TP 6x6 nikdy nebyla určena pro armádu, a žádná neopustila výrobní závod v barvě khaki .
Netvrdím že byla původně určena pro armádu, ale byla v hojném počtu v armádě !!!

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 18 Sep 2008, 20:57

To jo- v armádě -ale oranžové.....až při nějaké kolizi -nebo příkazu nějakého chorobného zeleného mozku se to muselo přestříkat.... :? jedna dobovka s barevnou kombinací oranžovo černou-maska a okna až po lem dveří u klik -ty zástěrky vepředu ale moc to není vidět...jenom v té době byl problém propašovat na vojnu foťák (kdyby na to někdo přišel -smrdělo to basou)a nedejbože s barevným filmem...(kdyby se někdo poznal dejte mi vědět...)
Prílohy
před 813.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa ondrej » 18 Sep 2008, 21:08

IRONCLAD - však je to tvoja Tatra, nalakuj si ju tak, aby sa to páčilo hlavne tebe - ak inklinuješ k vojenskej technike, daj si to trebárs aj na khaki, iba aby si neskôr nebanoval - ale vždy sa to aj potom dá prestriekať, aj keď to nie je práve najlacnejšie...

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 18 Sep 2008, 21:32

ondrej napísal:IRONCLAD - však je to tvoja Tatra, nalakuj si ju tak, aby sa to páčilo hlavne tebe - ak inklinuješ k vojenskej technike, daj si to trebárs aj na khaki, iba aby si neskôr nebanoval - ale vždy sa to aj potom dá prestriekať, aj keď to nie je práve najlacnejšie...
máš pravdu. Já to stejně letos už lakovat nebudu do žádné. To že pujde do khaki byla jen úvaha a uvažoval jsem jak by to vypadalo. Přišlo mi že když jich bylo v armádě tolik tak byli v zelené,a par jsem už viděl. V podstatě je jedno v jaké barvě bude.

Neregistrovaný

Re: T813

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 18 Sep 2008, 22:16

PAVEL64 napísal:...jedna dobovka s barevnou kombinací oranžovo černou...
Zdá se mi to nebo ne - VMV podle Béčkové SPZ na vpravo stojící T148?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa bazilisak » 19 Sep 2008, 10:29

Těchto Tépéček rapidně ubylo, již je jich moc málo, a přitom se jednalo o hlavního představitele typu T813 , na tu dobu to bylo vynikající vozidlo . Přišlo by mi velká škoda, snažit se z tohoto auta dělat "vojáka" , když tohle auto má v krásné oranžové barvě své kouzlo . Pokud toužíš mít vše khaki, a vojenské, měl jsis koupit KOLOSA , to je origo voják . Nebyl by problém na kolosa dát ZRZ, a připojit podvalník, taktéž na ZRZ a na to naložit jakékoli khaki vozidlo, a máš origo vojenskou soupravu . Sám jsem již několikrát uvažoval, že svůj jeřáb zbavím nevhodných doplnků , a udělám z něho věrné vozidlo jeho doby včetně krásné bledě modré barvy.
Prílohy
jer.jpg

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 19 Sep 2008, 12:47

Hosť napísal:
PAVEL64 napísal:...jedna dobovka s barevnou kombinací oranžovo černou...
Zdá se mi to nebo ne - VMV podle Béčkové SPZ na vpravo stojící T148?
Ne, nezdá se ti to...je to opravdu B na SPZ-bylo to na všem i na traktoru...a vše normálně barevné- žádné zelené...jako normální stavební podnik...ani znaky na dveřích nebyly žádné....

Užívateľov profilový obrázok
míla 81
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 22:19
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 805 Třinec
Tatra Beta 1.3 CL
Bydlisko: Vysočina
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa míla 81 » 19 Sep 2008, 23:40

Všechna vozidla u Pohraniční stráže byla na SPZ s B, policajti (VB) měli pětimístná čísla a PS šestimístná. Byl jsem u PS (1981 - 1983) na ženijní rotě, jak již zde bylo řečeno, technika jak u stavební firmy - valníky, sklápěčky, autobagry (laňáky i UDS), jeřáby, pojízdné dílny, EC, traktory kolové i pásové, buldozery, Gazy, Uazy, tahače, podvalníky atd. Náklaďáky na podvozku Tatra, PD na P-V3S, vše v barvě khaki. Traktory(Zetor70, DT-75) a Stalince byly v originální barvě od výrobce. Tahače podvalníků T 813 6x6 jsme měli dva, jeden v originálu oranžový a druhý (přestříkaný) khaki. Přestříkávalo se to na zeleno tehdy, pokud původní lak (od výrobce) byl po určitém čase špatný, odřený nebo vyšusovaný....

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Sep 2008, 20:56

bazilisak napísal:... Sám jsem již několikrát uvažoval, že svůj jeřáb zbavím nevhodných doplnků , a udělám z něho věrné vozidlo jeho doby včetně krásné bledě modré barvy.
myslím, že to auto by si to naozaj zaslúžilo - máš v tom moju plnú podporu (morálnu... finančne to už bude náročnejšie.. :( )

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 21 Sep 2008, 19:12

míla 81 napísal:Všechna vozidla u Pohraniční stráže byla na SPZ s B, policajti (VB) měli pětimístná čísla a PS šestimístná. Byl jsem u PS (1981 - 1983) na ženijní rotě, jak již zde bylo řečeno, technika jak u stavební firmy - valníky, sklápěčky, autobagry (laňáky i UDS), jeřáby, pojízdné dílny, EC, traktory kolové i pásové, buldozery, Gazy, Uazy, tahače, podvalníky atd. Náklaďáky na podvozku Tatra, PD na P-V3S, vše v barvě khaki. Traktory(Zetor70, DT-75) a Stalince byly v originální barvě od výrobce. Tahače podvalníků T 813 6x6 jsme měli dva, jeden v originálu oranžový a druhý (přestříkaný) khaki. Přestříkávalo se to na zeleno tehdy, pokud původní lak (od výrobce) byl po určitém čase špatný, odřený nebo vyšusovaný....
Je to přesně jak píšeš ..a kdes byl u těch ženistů??Znojmo Budějovice -nebo kde??http://www.armyburza.cz/index.php?page= ... Utvaru=132

Užívateľov profilový obrázok
míla 81
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 22:19
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 805 Třinec
Tatra Beta 1.3 CL
Bydlisko: Vysočina
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa míla 81 » 21 Sep 2008, 22:08

Byl jsem na 5. brigádě PS Cheb, sídlili jsme ve staré věznici za Okresním soudem, pod nemocnicí....

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813

Príspevok od užívateľa ivkej » 29 Júl 2010, 22:17

Jedna klasika u nás jazdí, no pochybujem že má kolosový nárazník...nevšimol som si toho...ale nie je problém, otec mi pošle aj iné fotky, ak by som chcel. BME Nováky...
ťaháva podval s buldozérmi, a občas prepravujú nejaké pásové rýpadlá
Prílohy
tatra 813.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných