bn4

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterzz » 06 Dec 2007, 19:50

Trabant asi dobre hori,vsak?
Pretoze zabudovat teplovzdusne benzinove kurenie s pochybnym tech. stavom do vozidla v amaterskych podmienkach si o nejaky ohnicek priam koleduje...

patres007

Príspevok od užívateľa patres007 » 06 Dec 2007, 20:35

nooo, trabant hori dobre, len neviem o akom "pochybnom stave" a okych amaterskych podmienkach" sa tu rozpravame, to kurenie po po kompletnej generalke...a funguje jak hodinky...a podmienky mam myslim si ze viac nez slusne...potrebujem iba vediet ze kde zohnat to cerpadlo, pripadne aka je nahrada..neberte to ako urazku, ale ked napisem na trabantacke forum, tak do vecera mam kompletny popis celeho zapojenia, rozpisane vsetky mozne problemy a ich riesenia, a zoznam ludi ktory su ochotny prist pomoct osobne...a tu za tyzden neviem zistit par drobnosti...to ste tak nevzdelany, alebo tak neochotny?

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

007

Príspevok od užívateľa Palo » 06 Dec 2007, 21:02

Prečítaj si celú diskusiu a skús sa potom zamyslieť nad Tvojím posledným príspevkom. Ved Ty nevieš aké kúrenie vlastne máš, BN4 alebo BN4/I. Ťažko radiť niekomu kdo nevie čo chce. Nepoznáš medzi trabantármi niekoho ochotného kdo by dokázal vykopať v garáži jamu?

patres007

Príspevok od užívateľa patres007 » 06 Dec 2007, 21:40

aha, to mas pravdu, myslel som si ze mam ten novsi model, pretoze predavajuci mi povedal ze je to ten, a aj papiere mi dal na BL4/1-12V...potom som sa ale hrabal na nete, studoval a tak..az som zistil ze mam starsiu verziu - BN4...teraz to uz cele funguje (teda aspon to co sa da odskusat bez paliva) a potrebujem na to zohnat iba pumpu (cerpadlo)..ale uz som volal jednemu panovi a v pondelok si idem ponho..tak snad to uz bude fungovat..lebo kym to cele spojazdnim tak aj zima skonciii :D

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterzz » 06 Dec 2007, 22:01

Hmm,no ak ten co ti to kurenie predal tvrdi ze je komplet po generalke,tak tomu sa mozem akurat schuti zasmiat.Takych veci sme uz videli.
Ved vravis,ze z neho trcali kable... To nasvedcuje tomu,ze bolo vytrhnute z nejakeho vraku.A cerpadlo k nemu ti nedodal,alebo ho mas a nefunguje?

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 06 Dec 2007, 22:03

patres007 napísal:...a tu za tyzden neviem zistit par drobnosti...to ste tak nevzdelany, alebo tak neochotny?
Atypické zabudování bufíku do traboucha zjevně není pro tatristy (ani pro zkušeného trabantistu :wink:) žádá drobnost! Schema jsi dostal, elektrikář a funkcionář jsi, tak KDE v nás tatristech vidíš problém? Ostatně - vzhledem k jeho vzdělání a zkušenostem s bufíky - určitě nejlepší radu ti ochotně a neprodleně dal Ladis. :P :lol:

patres007

Príspevok od užívateľa patres007 » 06 Dec 2007, 22:08

tu generalku som tam uz robil ja, on mi to dal v stave dost zubozenom. Na tie otazky ktore som sa pytal by mal vediet odpovedat kazdy clovek, ktory tomu kureniu rozumie, nemusi predsa zapajat to kurenie do trabika na to aby vedel ktory kabel ma ist na ktoru svorku atd..ooooch, vidim ze majitel auta je fakt podobny svojmu autu..este ze trabant bolo ludove auto..a nie auto neakych namyslenych papalasov..jasne ste tu v prevahe a ja potrebujem nieco od vas a nie vy odo mna, takze ja uz mam co som potreboval (aj ked nie zrovna sposobom ktory som ocakaval) a tym padom vam dakujem za rady a koncim s prispievanim...

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 06 Dec 2007, 22:23

No tak tos nám to teda pjééééně nandal.... ale děkuju, zapamatuju si to :wink: :wink: A já už málem šel s foťákem do garáže abych ti oba typy bufíků odfotil, abys se aspoň uměl rozhodnout, co po nás vlastně chceš. Tak dobrou noc, strycu.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 06 Dec 2007, 22:33

Pri spojazdňovaní a nastavovaní pochopíš prečo to nie je také jednoduché. Už len kdovie aký typ čerpadla ti ten pán dá. Potom nastaviť dodávku paliva, dobeh, ako je vlastne spravený výfuk a vstup pre spalovaciu komoru atd. V každom prípade pozor na požiar, splodiny a "strelbu".

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

--

Príspevok od užívateľa carlos » 06 Dec 2007, 22:53

jedno zánovné čerpadlo na BN4 ti možem za symbolickú cenu poskytnúť

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 07 Dec 2007, 15:47

Hmmm... urazil se. Všechno se holt nepovede No co už. :? :cry:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 07 Dec 2007, 15:52

Teď musíš počkat, až narazíš na traboše se dvěma výfuky... :idea:

Ronald Bergmann
Diskutujúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 12 Apr 2006, 20:52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ronald Bergmann » 07 Dec 2007, 16:04

Prepoáčte že sa miešam ale jeden funkčný termostat na BN4/I. by sa nenašiel?Prosím už si neviem rady kde ho zohnať.

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

,,,,,,

Príspevok od užívateľa carlos » 07 Dec 2007, 16:11

skus u Peťa Gajdoša

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 07 Dec 2007, 16:16

to ziza: hmm..asi si ma trosku nepochopil, ja viem ktore typ mam..BN4.
to carlos: dakujem, mohol by si mi dat na teba cislo aby sme sa dohodli?

patres007

Príspevok od užívateľa patres007 » 07 Dec 2007, 16:23

to Palo: ja si myslim ze kazdy kto NAOZAJ pochopi cinnosti toho kurenia nemoze mat problem pri nastavovani a odstranovani poruch na tomto kureni...a to som ja uz (bohuzial) absolvoval, takze si myslim ze nastavit na cerpadle spotrebu, vymysliet vyfukove potrubie, a nastavit na termostate hlupy dobeh bude mozno zdlhave, ael urcite nie problematicke, ked niekto totiz pochopi princip cinnosti hociakeho zariadenia, vie si logicky vydedukovat co moze danu zavadu sposobovat, prekontrolovat vsetky potencionalne vadne veci, zavadu odstranit a takto postupovat az pokial nebude zariadenie plne funkcne..nemusis so mnou suhlasit, ale mne sa to zatial osvedcilo vzdy

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 07 Dec 2007, 16:29

A ma niekto bn4 na plynovy pohon? :shock:

patres007

Príspevok od užívateľa patres007 » 11 Dec 2007, 11:51

Carlos: mohol by si mi prosim ta poslat tvoje tel. aby sme sa dohodli s tym cerpadlom? napr na mail patrikrusnak@gmail.com

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 12 Dec 2007, 11:37

Sedo napísal:A ma niekto bn4 na plynovy pohon? :shock:
Já ne, ale chtěl bych ho! Velice rád bych vyměnil čerpadlo za redukčák a plííínovej kotel. Mně tankovat bencín fakt štve a jinak se neohřeju. :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Štěpán » 12 Dec 2007, 12:38

Zizo jak často bereš benzín? Mnělo by to na nádrž tak 50hodin topit. 50 hodin v autě nenajedu za celou zimu!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných