Automatické rozsvietenie svetiel

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 13 Mar 2006, 17:44

M.B. Tu voňavku tvýho kámoše bych teda chtěl vidět!!!!

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 13 Mar 2006, 19:22

Mojžo, ty si místo korejky radši kup korytnačku, ta bude pro tebe lepší. :twisted: Ve výkonu to vyjde na stejno!!!!

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 13 Mar 2006, 19:28

:mrgreen:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 13 Mar 2006, 19:35

Zdeněk: Máš ještě pořád tu černou 613-3?

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 13 Mar 2006, 19:50

Jasný, že mám. Ale teď přes zimu nejezdím, a navíc, mám jistý zámysl... No a v práci aj T815 :)
Ale čím mohu posloužit :?:

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 13 Mar 2006, 19:56

Tip pro pana Magr. P.Naszrávala:
Ty najdi si diskusní fórum domova důchodců nebo klubu nevysouložených honimilů při SRPŠ. A di už s tim svojim humorem do pekel nebo se vzpamatuj a nasaď původní čistý kanal styl těch svojich halucinací, začínáš být průhledný puso.

peter
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 14 Jún 2005, 13:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Senica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peter » 13 Mar 2006, 21:17

Zdenku aký zámysl, vieš som zvedavý a chystám sa koncom března do Přerova
tak sa môžem staviť na kus reči.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 13 Mar 2006, 22:08

Zdeněk:Ty sis asi nevšiml,kdo byl majitel před Avattem,viď?A proč jsi měl karlovarský RZ?

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 14 Mar 2006, 18:57

to Peter: No problem, ale dej vědět cca 1 týden napřed, nevim jak na tom budu časově. A co se týče teho zámyslu, tak když tak upřesníme... .-)

to Miloš
:shock: :shock: :shock: :
:idea: :idea: :idea:
:!: :!: :!:
NO JASNÝ, až teď sem se podíval do papírů, a vidím, už sme doma, že mi to ale trvalo... :oops: I pozeptám se, Miloši, nevadilo by pár technických dotázků ohledně tvojí/mojí tatrule? Ánžto tadleta troječka je moja první osobní tatra, kterou jezdím, šlo by???

P.S. Taktéž přeji upřímnou soustrast Avattovi za jeho zelenou T613-4, skončivší pod hromadó sněhu a trámů... :(

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 14 Mar 2006, 19:10

Zdeněk: Samozřejmě,není žádný problém(přes ss).Mám i tel.číslo na majitele který jí vlastnil skoro 12 let a rád si o ní také popovídá a zodpoví Ti otázky proč tam máš motor se štítkem apod.Velké problémy s únikem oleje měl už on a několikrát měnil olejový chladič,ale ten nebyl původcem problému.Dal Ti Avatt kopii původního TP?

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 14 Mar 2006, 19:38

Jasný, kopii původního TP mám, dobrý. A co se týče toho olejového chladiče, tak ten mi rupl tak 10km od domu při cestě od Avatta, holt asi tatrula tesknila... A to sem jel max 3000ot/min po D1... Ale to už je dávno opravené. A ten olej, tak to napíšu přes ss, to by jeden neuvěřil, ono je tam teho povíce...

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 14 Mar 2006, 19:46

...ale nám by sa možno rozsvietili svetlá ak by ste sa podelili so skúsenostami toho olejožrúta....

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 14 Mar 2006, 20:33

To je neuvěřitelný. Kdejaká hovadina se tu řeší přes fórum a únik oleje budeš posílat přes SS? :lol:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 14 Mar 2006, 20:48

No to je pravda.Dej to radši sem,Zdeny.

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 14 Mar 2006, 20:49

Michal klííííd, jakmile si to upřesním, tak dám hned vědět, gde byl problém, to je jasné, však jsme se o tym kecaly ve Valticách, si přece vzpomínáš, néé..?
Jo Michal, a zámek u řidiča, ten už "Slóží"??? :twisted:

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 14 Mar 2006, 20:54

Uff, tak jsem to již napsal do ss, no, takže teď ještě do fora. Snad se neopakuji.Můj problem jest takýto:
Během jízdy se mě po ujetí cca 50 - 70 km začne svítit kontrolka mazání. Ovšem !!! : Olej na rysku. Nový olejový chladič. Nové čidlo (+těsnění) tlaku oleje. Pod motorem skoro ani kapička. A motor nekouří. Kontrolka ovšem svítí POUZE v rozmezích
Plyn: cca 1300 - 2800 ot/min.
Benzin: cca 1500 - 3000 ot/min.
Teplota motoru: od 70 st.C lpg
od 80 st.C benzin
I ptám se, nesetkal jsi se s takovýmto problémem během provozu? Já sem přemýšlel, dát tam vzadu místo tlak. čidla normálně nějaký manometr rozsahu cca 0-6 atm, a podle něj to zkontrolovat, jestli není nějaké kanálek přicpaný ... Jenže jaký, ze škodovky nevim, z T815 ani T148 taky ne, a což teprve když jej budu muset nakalibrovatr??? Tady jsem prostě v "Pasti".

Něco mě již poradil Radek, tak uvidíme, co ostatní...
Předem díky za odpovědi.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 14 Mar 2006, 21:20

Pokud ti poradí Radek,nesháněj už žádné jiné informace a drž se těch od Radka.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 15 Mar 2006, 09:55

A co tlakoměr oleje z Avie? Dělá to KMGY, tak by to bylo stylové.

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 15 Mar 2006, 10:10

A co ti teda poradil Radek? Snad to není top secret? Klika, příruba čerpadla, redukční ventil?

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 15 Mar 2006, 18:49

No Radek my napsal toto:
Pokud je čidlo nové a prokazatelně správných hodnot, zkontroloval bych předně kabelové vedení kolem řemenic, následně po příčce za motorem a pak za přístrojovýjm štítem. Pokud se nic nenajde, zvážil bych možnost místo čidla osadit pokusně olejový tlakoměr s rozsahem cca 0-6 bar (atm) a na volnoběh + v problémových otáčkách zkontrolovat skutečný tlak oleje vyvozovaný čerpadlem. Možná je kanál k čidlu "přicpán" a zbytek soustavy maže správně. Nebo je to opravdu benzín v oleji, kdy olejové čerpadlo při určitých otáčkách (u Vašeho motoru třeba právě mezi cca 1500-3000) má malinkou vůli mezi zuby a pokud nasaje benzín s olejem coby málo viskózní kapalinu, tlak na jeho výstupu samozřejmě poklesne.

.....olej sem vyměnil, to kabelové vedení, tak to jsem laickým okem zhlédl a nepřipadlo mě nic zvláštního, ovšem tak zas T neznám. Potom ale jsem zas toho tolik nenajezdil a na konci roku tatru zazimoval. Tak uvidíme po půl roce, jak to tom bude, jsem opravdu zvědavé...
A ten tlakoměr, nemá to někdo zapojené ve své tatře??? Imho mě přijde lepší, vidím-li na budíku aktuální tlak než jen estli to maže/nemaže... (Podobně jak to mají T815, atd..)
No a odkaz, jak píše Risan, tlakoměr kmgy, tak google mi nande jen http://www.hdkovo.cz/asp/ukaz.asp?odkaz=GA a tam zas nevim. Který typ by tam šel, jak to tam zapojit, nedělat to někdo, pls???

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných