Blinkre!!!

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Blinkre!!!

Príspevok od užívateľa MarekK » 07 Aug 2006, 19:54

Tak, prestali mi blinkat smerovky!!!! a zároven prestal ostrekovat ostrekovač!!!! to by ukazovalo na poistku z prvého pohladu, že? ale centrál "stahuje cuplíčky" , zadné svetlá svietia, čo to može byt?... Ako sa vo 4ke dostannem k prerušovaču blinkrov? výstražné svetlá svietia...Hmmm , dakujem za rady :wink:

Užívateľov profilový obrázok
hammer
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03 Okt 2005, 21:38
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Teplička nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hammer » 07 Aug 2006, 20:28

Prerušovač je kúsok za tým tlačidlovým spínačom výstražných svetiel takže musíš dať dole ten plechový kryt a vybrať celý ten panel s tými spínačmi / je na dvoch skrutkách / otázka demontáže max. 5 minút , vymeniť a poskladať do pôvodného stavu / poprípade ak ti niektoré spínače nesvietia môžeš hneď povymieňať tie malé žiarovky ak máš po ruke rezervné :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 07 Aug 2006, 22:01

to som dal dole ale nevidel som to , bolo
už šero... ale nezdá sa mi to , že tie výstražné blinkajú....zajtra...a náhradit sa to dá z jakej škodofky?

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 07 Aug 2006, 23:04

Nieje to blbost? Ak vystrazne blikaju, potom by mali ist aj smerovky, nie?
Nebude chyba len v nejakom kontakte, spinaci, abo v rozpojenom konektore?

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 07 Aug 2006, 23:59

Chyba zvykne byt aj v packach. Mne sa stalo ze napriklad mi počas jazdy auto nekontrolovatelne trubilo, druhykrat, ze sa nekontrolovatelne zapinala svetelna truba. Kludne mohol v packach odist nejaky kontakt. S packami by nemal byt problem, psuju zo 120- ky...

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Aug 2006, 06:20

no práve, sa mi to nezdá, a že by sa pokazili obe páčky naraz? nemá to náhodou niekde spoločnú kostru alebo + ?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 08 Aug 2006, 09:35

tomas napísal:Nieje to blbost? Ak vystrazne blikaju, potom by mali ist aj smerovky, nie?
Blbost to není. Výstražná světla musí jít i při vypnutém zapalování, kdežto směrovky jdou jen při zapnutém zapalování. Jsou to dva různé okruhy a dvě různé pojistky. Fakt bych zkontroloval ty pojistky. Má snad centrál a zadní světla pojistku společnou se směrovkama? Přece centrál by měl fungovat i při vypnutém zapalování (a zadní světla taky), kdežto směrovky...

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 08 Aug 2006, 09:57

AT ja som ale myslel, ze bola rec o prerusovacoch a tie by mali byt spolocne snad. Mal som na mysli problem niekde v elektrike. Poistky samozrejme mozu byt.
Ja mam napriklad zle skusenosti pri 4ke v kontaktoch, co sposobuju zoxidovane kable v konektoroch, pripadne samotne fastony. Skusil by som sa mrknut na kable a konektory v poistkovej skrini. Na Mi mi to prave tam robi problemy.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Aug 2006, 20:35

Poistka č.3 : zpětná svetla, směrová svetla, omývač čelního skla, centrální zajištení dveří, autorádio, 15A

CMT (centrálny mozok tatry) mal prepálenú práve čast vedúcu k poistke č. 3. ešte som to nestihol namontovat, tak zajtra uvidím...ale dneska to bolo super cesta, cca 140km bez blinkrov...fúúú....
Prílohy
IMGA0487.JPG
IMGA0485.JPG
IMGA0484.JPG
IMGA0483.JPG

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Aug 2006, 20:50

a prečo išli svetlá a aj centrál? ked som vyhodil poistku, tak neišiel cenrál ani svetlá...

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 08 Aug 2006, 22:14

To není CMT, to je vrchol dilentatismu a pověstného českého fušerství, aneb pravá tvář "zlatých českých ručiček".
Ano, lze sice namítat, že v roce 1986 potřebovali narychlo pro Favorita "modernější" pojistkový panel než byly dvě bakelitové skříňky z padesátých let, ale i v té škodofce, sotva to vzali do rukou němci a tohle viděli, okamžitě došlo k nápravě stavu.
Hrdý a "dokonalý" kombinát však nedbal těch stovek a tisíců varovných zpráv o nenadálých disfunkcích elektrických systémů Favoritů, nedbal na to, že prohnat takovouhle pakonstrukcí narozdíl od Favorita i 35A po jedné jedinné pojistce a cestičce plošného spoje zřejmě nebude pro bezpečnost a spolehlivost to pravé, a tak s touto příšerností vydržel až do ukončení výroby osobních vozů. Je to opravdu drsný pocit otevřít dveře "limuzíny" za 2.250.000,- Kč vyrobené v roce 1998 a po odšroubování dvou šroubů (to už vůbec nemá cenu komentovat) se dívat na tohle, byť to má ze strany spojů hrdě vyleptáno "T700".......

A už mlčím, protože tady se přeci nesmí takovéhle věci psát, co si to vlastně vůbec dovoluji, že, už takhle jsem předseda tatraklubu a dovolím si používat jiné auto než Tatru.......

:D

Otakar

T613 a ,,elektronika,,

Príspevok od užívateľa Otakar » 08 Aug 2006, 22:55

Zdravim vospolok. :) Plne suhlasim s Radkom. Ale to azda vsetci majitelia T613 vieme ze elektroinstalacia je naprd :? Ja svoju vlastnu kvolitomu niekedy volam ,,2tony kontaktnych chyb,, :wink:
Ale zamysleli ste sa uz nadtym, co ak za tymito mnohokrat nepochopitelnymi ,,ukazmi,, sa skryva nepopieratelna osobnost 613tok.
Vsak moznoze oni s nami takto komunikuju, teda nie ,,nadvazuju kontakt,, ale ,,rusia kontakty,, :shock: Ja uz mam jednu dodnes nevysvetlenu prihodu , ktora sa mi stala cestou ked som isiel predat svoju prvu 613ku. Cestou 8krat odisly poistky ato vzdy take kvoli ktorym som musel zastat, alebo som musel zaradovat 2ku do kopca kdesom tyzden predtym trhal asfalt trojkou. Moj kamarat sa tak posral ze chcel ist domov zo Zvolena spat do Roznavy autobusom. Ja som sa musel otocit a ,,slubit jej nahlas,, zeju nepredam a cudujsa svete cestou spat do roznavy frcala ako nikdy predtym a ziadne poistky neodchadzali. 8) Prosim o vysvetlenie :?: Proste nase ,,trinastky,, maju much viac nez dost alevsak mameich aj napriektomu velmi radi ci nie??? :P

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 09 Aug 2006, 05:50

No ešťeže moja tatra neprejavuje žiadne známky života, lebo vzápätí by spoznala čo je to domáce násilie...

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 09 Aug 2006, 06:39

radku pravda to....už nejazdíš denne tatrou?...ááá dost bolo zábavy?...alebo si si našiel inú zábavau?... čo budeš vylepšovat na kočke?

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 09 Aug 2006, 07:23

MarkKu, jezdím stále tatrou, k tomuto účelu jsem ji repasoval a vybavil, ne k tomu abych se na ní chodil koukat do garáže. Pouze to teď střídám s XJ40, koneckonců 70tá a 80tá léta jsou z konstrukčního hlediska aut pro mě velmi interesantní, čím víc si jich užiju, tím líp, nechci celý život skončit u jednoho kombinátního produktu a navíc, krásně se to porovnává :D.

Ne že by bylo dost zábavy, naopak je třeba se bavit stále, takže další důvod zkusit něco jiného..................

Nerozumím však poslední části Tvého příspěvku : ".. čo budeš vylepšovat na kočke?", víš, jaksi, ehm, do katze již jeho výrobce umístil veškerou potřebnou výbavu a patřičně kvalitně to auto zpracoval, takže není co dělat. Jen užívat a realizovat běžný servis. XJ40 jsem si pořídil proto, abych v ní mohl jezdit, ne abych ji po koupi musel (jako T613 :wink:) na rok odstavit, rozebrat, zrepasovat a u hotové repase za pár set tisíc korun pak třeba rozjímat proč ku*va auto z 90 tých let nemá ani blbé denní počítadlo km.......

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 09 Aug 2006, 16:49

namontované....blinká a ostrekuje....

Radek: už si to perfektne vylepšil , LPG... . Ja ak by som mal nato doláre (dúfam ,že nenapíšeš ,že mám tých cca 18 tis. km/ročne jazdit na LPG aby som ušetril) tiež by som sa nejako podobne zabával...a skúšal niečo nové. Takto , ked na mojej hrdzavej a ojazdenej tatre je stále práca, a furt sa kazí niečo iné, tak po oprave mám pocit určitého dobrodružstva/ zábavy, ktorú bežne pri práci za PC nezažijem...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných